Poradca lyžiarskych stredísk
Nájdite lyžiarske stredisko, ktoré je ideálne pre Vás!
  1. Jednoducho zvoľte, čo je pre Vás dôležité.
  2. Na základe Vami zadaných údajov, Vám navrhujeme miesta, ktoré sú pre Vás optimálnymi lyžiarskymi strediskami.
Informácie o lyžiarskom stredisku
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné
Lyžiarske stredisko vhodné najmä pre
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Ostatné
nedôležité
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Údaje o zájazde
ľubovoľné
Váš výber
Veľkosť: ľubovoľné Začiatočníci: nedôležité Snowpark: nedôležité dĺžka:
Najvyšší bod v stredisku: ľubovoľné Skúsení a freerideri: nedôležité Vleky a lanovky: nedôležité Krajina: ľubovoľné
Bežkárske trate-km: ľubovoľné Hodnotenie zákazníkov: ľubovoľné Cena na osobu: ľubovoľné
Rodina a deti: nedôležité Après ski: nedôležité termín: ľubovoľné
Došlo k chybe. Prosím, skontrolujte zadané údaje a skúste to znova. Pri vyhľadávaní sa vyskytla chyba.

Výletné ciele Andorra

Trpasličí štát Andorra ponúka širokú ponuku možností, aktivít a výletov, v ktorých sa odráža predovšetkým bohaté architektonické dedičstvo. Pozornosť turistov si tak získavajú predovšetkým stredoveké kostoly a historické jadrá miest s úzkymi uličkami a kamennými domčekmi. Obľúbeným cieľom je taktiež najvyššie položené hlavné miesto v Európe - Andorra la Vella (1 011 m). Okrem starého mesta Barri Antik stojí za návštevu aj staroveký kostol Santa Coloma a Sant Esteve, parlament Casa de la Vall alebo most La Margineda. Hlavné mesto má vo všetkých smeroch čo ponúknuť, v prvom rade je však nákupným rajom. Koniec koncom sa tu utráca bez cla. Jediné mesto Andorry vám ponúka približne 2 000 obchodíkov a butikov.

Odporúčame vám aj návštevu mestečka Escaldes-Engordany, kde sa nachádza niekoľko termálnych kúpeľov s liečivou sírovou vodou. Jednými z nich sú futuristické kúpele „Caldea“, vodný raj pre celú rodinu. Ak by ste sa chceli o termálnej vode a neďalekom údolí Madriu-Perafita-Claror dozvedieť viac, navštívte interaktívne múzeum CIAM, ktoré svojich návštevníkov zásobuje informáciami na tému voda. Komu to nestačí, ten sa do neďalekého Madriu-Perafita-Claror môže pozrieť osobne, údolie patrí od roku 2004 na zoznam svetového dedičstva UNESCO a má celkovú rozlohu 4 247 hektárov, čo predstavuje deväť percent celkovej plochy Andorry. Zaujímavá môže byť taktiež návšteva múzeá parfumov.

Najdôležitejší kostol sa nachádza neďaleko dedinky Canillo. Nad zbytkami pútnického kostola postavil architekt Ricard Boffil, na počesť Nuestra Sñora de Meritxell, chrám s výstavou o histórii tohto miesta.

Dosť o architektúre. Pokiaľ milujete prírodu, nevynecháte 16 hektárov veľký park „Naturlandia“. Je otvorený 365 dní v roku a deťom aj dospelým ponúka kopec možností. Rôzne vyhliadky a cestičky, z ktorých môžete sledovať tamojšie zvieratá v prírodnom životnom prostredí. V nadmorskej výške 1 600 až 2 000 m sa tu okrem iného nachádza aj 5,3 km dlhá bobová dráha zvaná „Tobotronc“, Sky Rail, Paintball a klzisko.

Lyžiarske strediská Andorra

Miesto (región) Zjazdovky Výška strediska
oddo
Skipas Nocí Od
210 km 1 710 - 2 640 m už čoskoro
210 km 1 710 - 2 640 m už čoskoro