Berchtesgadener Land – ako vystrihnuté z rozprávkovej knižky

Na úpätí mohutného masívu Watzmann (2 713 m) sa rozprestiera Berchtesgadener Land. Veľká časť regiónu patrí k bavorskému Národnému parku Berchtesgaden, jedinému nemeckému národnému parku v Alpách a skutočnému raju pre zimných športovcov. Iba hodinu od Mníchova objavíte majestátnu krásu Álp. Tu sa dostanete k našim ubytovaniam snov v Berchtesgadener Land.

Berchtesgadener Land – ako vystrihnuté z rozprávkovej knižky
Berchtesgadener Land – ako vystrihnuté z rozprávkovej knižky

Región Berchtesgadener Land

Alebo, ako hovorí motto tejto oblasti: perla Álp. V piatich údolných obciach Berchtesgaden, Bischofswiesen, Marktschellenberg, Ramsau a Schönau am Königssee nájdete vyváženú zmes zimných športov, kultúrnych zážitkov a odpočinku. Či ste skutočným nadšencom pre turistiku alebo milujete rýchlu jazdu na lyžiach alebo snowboarde - región okolo Berchtesgadenu je veľmi populárnou dovolenkovou destináciou s mnohými rekreačnými možnosťami a ideálnymi podmienkami pre zimné športy.

Lyžovanie v Berchtesgadener Land

Lyžiarsky región Watzmann a Königssee je "živým" prostredím s množstvom možností pre zimné športy ako aj pre lyžovanie. Tu si prídu na svoje aj rodičia s deťmi- začínajúci lyžiari, ale aj rekreační, či dokonca aj športoví lyžiari. Celkovo šesť lyžiarskych stredísk poskytuje zábavu na viac ako 60 km zjazdoviek v nadmorských výškach od 600 do 1 874 m. Rozmanité zjazdy s plochými časťami ako aj strmými svahmi poskytujú zábavu všetkých stupňov obtiaže - ideálne pre rodiny, začiatočníkov, profesionálov a skupiny. Okrem toho tu máte k dispozícii aj 80 km bežkárskych tratí s istotou snehu pre vydarenú zimnú dovolenku na bežkách.

Ďalšie aktivity v Berchtesgadener Land

Krásne pohoria Berchtesgadener Land v Nemecku priťahujú nielen lyžiarov a snowboardistov, ale aj ďalších zimných fanúšikov na zimnú dovolenku. Ak sa chcete pohodlne previesť na saniach s konským záprahom, objavovať okolie prechádzkami na turistických chodníkoch, alebo keď si chcete vychutnávať krásy hôr počas bežeckého lyžovania, potom je Berchtesgadener Land to správne rozhodnutie. Navyše prírodná sánkarská dráha Hirscheckblitz sľubuje nezabudnuteľný zážitok na veľmi dobre upravovanej sánkarskej trati, ktorá je otvorená iba pre milovníkov sánkovania. Objavte čaro zimnej dovolenky v Berchtesgadener Land - najlepšie ubytovanie pre nekonečné zimné zážitky!