Poradca lyžiarskych stredísk
Nájdite lyžiarske stredisko, ktoré je ideálne pre Vás!
  1. Jednoducho zvoľte, čo je pre Vás dôležité.
  2. Na základe Vami zadaných údajov, Vám navrhujeme miesta, ktoré sú pre Vás optimálnymi lyžiarskymi strediskami.
Informácie o lyžiarskom stredisku
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné
Lyžiarske stredisko vhodné najmä pre
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Ostatné
nedôležité
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Údaje o zájazde
ľubovoľné
Váš výber
Veľkosť: ľubovoľné Začiatočníci: nedôležité Snowpark: nedôležité dĺžka:
Najvyšší bod v stredisku: ľubovoľné Skúsení a freerideri: nedôležité Vleky a lanovky: nedôležité Krajina: ľubovoľné
Bežkárske trate-km: ľubovoľné Hodnotenie zákazníkov: ľubovoľné Cena na osobu: ľubovoľné
Rodina a deti: nedôležité Après ski: nedôležité termín: ľubovoľné
Došlo k chybe. Prosím, skontrolujte zadané údaje a skúste to znova. Pri vyhľadávaní sa vyskytla chyba.

Výletné ciele Česko

Česká republika skrýva nádherné miesta a impozantné stavby z dávno uplynulých čias. Bezkonkurenčný turistický magnet je hlavné mesto Praha. Vyplatí sa tu navštíviť Hradčany, monumentálny komplex z chrámov, kostolov a obytných domov, ktorý je obklopený krásnymi záhradami. Nenechajte si újsť ani prechádzku historickým jadrom mesta a preskúmajte úzke, malebné uličky a krásne stavby z tých najrôznejších epoch. Ďalšou atrakciou je židovská štvrť Josefov alebo „Zlatá ulička“, dávne bydlisko Franza Kafky. Jeho rodný dom tu môžete navštíviť na Staromestskom námestí. Čo musíte určite vidieť pri návšteve Prahy je samozrejme Karlov most, jeden z najstarších kamenných mostov Európy.

Praha však nie je jediné české mesto, ktoré okúzli historickým jadrom a stavbami. Krásna je taktiež Telč, ktorej historické námestie je obklopené rybníčkami a je na zozname kultúrneho dedičstva UNESCO. V Litomyšli si môžete prezrieť krásny renesančný zámok a jedno z najstarších zámockých divadiel Európy. Navyše sa jedná o rodisko českého komponistu Bedřicha Smetany. Mnohými sakrálnymi stavbami, malebným mestečkom a kostnicou pod kostolom Všetkých svätých, ktorá je vyzdobená približne 40 000 ľudskými kosťami, sa môže pochváliť Kutná Hora. Ďalšej návštevy hodný je Český les a tu v neposlednom rade Český Krumlov s renesančnou radnicou, zámkom a barokovou zámockou záhradou. Kto sa chce vydať po stopách svetoznámych hudobníkov, urobí dobre, ak sa vydá do Olomouca. V Hauenschildovom paláci tu Wolfgang Amadeus Mozart komponoval 6. symfóniu.

Obdivovatelia zámkov a hradov tu nájdu raj na zemi a s ťažkosťami sa budú rozhodovať kde začať. Tu nájdete krátky zoznam tých, ktoré v žiadnom prípade nesmiete vynechať. Začneme zámkom Častolivice na úpätí Orlických hôr, bývalým kráľovským sídlom Křivoklat, pokračujme jedným z najstarších hradov českých kňazov a kráľov, barokovým zámkom v Mikulove, francúzskom zámku v Náměšti na Hané, hradom Hazmburk v Českom Stredohorí a zakončíme čerešničkou na torte v podobe stredovekého hradu Karlštejn, v ktorom ešte dnes nájdeme napodobeniny českých korunovačných klenotov a klenoty Svätej ríše rímskej.

Pokiaľ chcete načerpať novú energiu a trochu si oddýchnuť, nájde sa tu aj niekoľko kúpeľných stredísk. Teplice sú jednými z najstarších kúpeľov v Českej republike a dokonca aj v Európe. Väčšinu z nás napadnú ako prvé Karlove Vary alebo Mariánske lázne, kde sa návšteva vyplatí aj po vizuálnej stránke.

Nakoniec samozrejme nemôžeme vynechať ani tému "PIVO", ktorému se vyrovná najlepšie návšteva Plzni, kde se nachádza jeden z najznámejších pivovarov na svete. "Plzenský Prazdroj"sa tu varí už od roku 1842.

Lyžiarske strediská Česko

Miesto (región) Zjazdovky Výška strediska
oddo
Skipas Nocí Od
33,5 km 763 - 1 244 m už čoskoro
6,5 km 620 - 865 m už čoskoro
8 km 710 - 900 m už čoskoro
8 km 650 - 1 020 m už čoskoro
1,9 km 706 - 791 m už čoskoro
8 km 710 - 900 m už čoskoro
33,5 km 763 - 1 244 m už čoskoro
12 km 830 - 1 215 m už čoskoro
24 km 702 - 1 235 m 2-10 45
8,5 km 854 - 1 202 m už čoskoro