Poradca stredísk
Nájdite lyžiarske stredisko, ktoré je ideálne pre Vás!
  1. Jednoducho zvoľte, čo je pre Vás dôležité.
  2. Na základe Vami zadaných údajov, Vám navrhujeme miesta, ktoré sú pre Vás optimálnymi lyžiarskymi strediskami.
Informácie o lyžiarskom stredisku
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné
Lyžiarske stredisko vhodné najmä pre
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Ostatné
nedôležité
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Údaje o zájazde
ľubovoľné
Váš výber
Veľkosť: ľubovoľné Začiatočníci: nedôležité Snowpark: nedôležité dĺžka: podľa zadania
Najvyšší bod v stredisku: ľubovoľné Skúsení a freerideri: nedôležité Vleky a lanovky: nedôležité Krajina: ľubovoľné
Bežkárske trate-km: ľubovoľné Hodnotenie zákazníkov: ľubovoľné Cena na osobu: ľubovoľné
Rodina a deti: nedôležité Après ski: nedôležité termín : ľubovoľné
Došlo k chybe. Prosím, skontrolujte zadané údaje a skúste to znova. Pri vyhľadávaní sa vyskytla chyba.
Ocenenie
Hodnotenie zákazníkov

Les 2 Alpes

1 666 Počet hodnotení:

92 % Hodnota odporúčaní:

Stredisko 8,7
Lyžiarska oblasť 8,8
Informácie o lyžiarskom stredisku
Les 2 Alpes
Najvyšší bod: 3 560 m
Najnižší bod: 1 280 m
Výška dediny: 1 650 m
Vlekov celkom: 52
Kotvové vleky: 26
Sedačkové lanovky: 19
Kabínkové lanovky: 7
Zjazdoviek celkom: 200 km
Zjazdovky:
110 km
Zjazdovky:
56 km
Zjazdovky:
34 km
Lyžiarske trasy: 27 km

Lyžiarske stredisko Les 2 Alpes

Lyžiarske stredisko Les 2 Alpes

So skipasom Les 2 Alpes sa nadšenci zimných športov dostanú rýchlymi lanovkami Jandri Express a Dôme Express v priebehu niekoľkých minút na ľadovec až do nadmorskej výšky 3 560 m. Odtiaľto si môžete vychutnať neuveriteľný pohľad na Les 2 Alpes a zdolávať 227 km zjazdoviek (vrátane lyžiarskych túr). Nový šesťsedačkový vlek Diable vám komfortne vyvezie do strediska. Experti sa pravdepodobne vydajú na najvzrušujúcejší svah s hlbokým snehom Európy La Grave, môžu si tí pohodovejší vybrať zo širokej ponuky modrých a červených zjazdoviek. Doporučujeme najdlhší zjazd lyžiarskeho areálu: od najvyššieho bodu ľadovca je to takmer 16 km nadol do Mont de Lans, najnižšieho bodu. Týmto spôsobom prekonáte 2 280 metrov nadmorskej výšky! Najťažší zjazd adrenalinových nadšencov je "La Fée 5". Vďaka svojím strmým svahom sa zjazd stáva absolútnym potešením pre skúseného lyžiara. Taktiež je dobré zlyžovať ľahkú "Vallée Blanche 1", na ktorú predovšetkým ráno dopadajú slnečné lúče a ponúka tak skvelý zážitok z jazdy.

Úplne jedinečný je tiež lyžiarsky areál pre začiatočníkov. Ten sa totiž nenachádza, ako býva zvykom, v údolí pri nástupnej stanici lanovky, ale priamo na vrchu lyžiarskeho komplexu vo výške takmer 3 600 m nad morom. Pre vaše prvé oblúky máte teda vždy tie najlepšie snehové podmienky! Pre začiatočníkov a rodiny s deťmi nájdete v oblasti "La Toura" taktiež cvičné svahy. Okrem toho tu nájdete malé skokanské mostíky, raily a mini u-rampu, na ktorej sa vyblázni celá rodina.

Absolútnou senzáciou je snowpark s rozlohou 24 hektárov, ktorý sa nachádza priamo na ľadovci v nadmorskej výške 2 600 m. Nájdete tu dve u-rampy, trať pre boardercross, početné skokanské mostíky a iné prekážky. Tento snowpark nemá v Európe konkurenciu a nie náhodou sa tu každý rok koná Mondial du Snowboard.V chill zóne s hudbou a nápojmi môžete naviac sledovať triky iných freestylerov.

6-denný skipas (iba v hlavnej sezóne) je platný aj dva dni v Alpe d'Huez/Oz/Vaujany (249 km zjazdoviek, skibus jazdí 2 x týždenne za poplatok), ako aj jeden deň v strediskách Serre-Chevalier (250 km), Via Lattea/Sestrière (400 km), Oz/Vaujany (68 km) a Puy St. Vincent (75 km) a Montgenèvre Voie Lactée (75 km), t.j. výber z neuveriteľných 1 200 km zjazdoviek!

V turistickej kancelárii v stredisku Les 2 Alpes sú k dispozícii priestory s Wi-Fi.
K zväčšeniu kliknite na plán zjazdoviek.

Večerné lyžovanie Les 2 Alpes

Rovnako ako v mnohých iných lyžiarskych strediskách vo Francúzku, aj lyžiarske stredisko Les 2 Alpes ponúka v niektoré dni v týždni možnosť predĺžiť si deň na lyžiach až do večera. A tak sa aj noc stáva v Les 2 Alpes dňom. Po skončení normálnej prevádzkovej doby sa na rodinných zjazdovkách vo večerných hodinách koná nočné lyžovanie. Priamo v centre mesta sa nachádza malé pekné stredisko s možnosťou nočného lyžovania, ktoré každý týždeň láka nočné sovy. Asi 500 m dlhá zjazdovka je pre potreby nočného lyžovania osvetlená. Lyžiarsky vlek Lutins prepravuje veľkých aj malých lyžiarov na vrchol zelené zjazdovky, ktorá ponúka rovný terén a je vhodná pre deti. Presný čas lyžovania vo večerných hodinách Vám oznámia v miestnom turistickom centre.

Après ski Les 2 Alpes

Výhodná poloha apartmánov a après ski barů ako napríklad Smithy’s Tavern priamo na zjazdovke zaisťuje plynulý prechod medzi zábavou na snehu a relaxáciou pri poháre vína, či iného nápoja. Mnoho návštevníkov zakončí svoj aktívny deň v podniku "Smokey Joes". Prví nedočkavci sa sem prídu posilniť už na obed a než sa z baru vydajú na cestu aj ti poslední, býva už väčšinou neskorí večer.

Komu to ale nestačilo, môže si po náročnom dni zatancovať na jednej z diskoték v Les 2 Alpes, ako napr. v L’Avalanche Club . Ďalej sa tu pravidelne konajú festivaly, koncerty a iné podujatia, takže hudobná zábava počas zimnej dovolenky je zaručená.

O dobrú zábavu mimo zjazdoviek sa postará aj bowlingová hala alebo laserová hra. Pre všetkých, ktorí aj po lyžovaní hľadajú akciu, je tu množstvo outdoorových aktivít ako ice glider, autodrom na ľade, jazdy na snežnom skútri alebo paraglaidingové školy, ktoré sa postarajú o grandiózny výhľad na zasneženú krajinu a nezabudnuteľný zážitok. Les 2 Alpes v zime nepozná nudu !

Snowpark: Les 2 Alpes

Snowpark "Freestyle Land", ktorý sa v zime nachádza v nadmorskej výške 2 600 m v oblasti Toura a v lete vo výške 3 200 m na ľadovci, reprezentuje už roky obzvlášť obľúbenú priestor pre milovníkov freestylu akéhokoľvek druhu. Každoročne sa tu koná súťaž Uni Chaamp Contest, počas ktorej medzi sebou súťažia nemeckí študenti.

Zimný park v oblasti Toura sa rozprestiera na ploche 24 ha a ponúka vlastnú freestylovú zábavu. Slopestyle Parcour pozostáva z troch skokov, troch rails a hip, ktoré sú spojené dvomi quarterpipes a je doplnený jednou S-rail. 4 m vysoký kicker s 20 - 25 cm table v big air zone Vám umožňuje po skoku vstúpiť do slopestyle line a zakončiť jazdu hipom. V Axe Pipe sa nachádza multifunkčný table, step up gap kicker a up rail, ktorý na konci jazdy vedie k quarterpipe a down rail. 120 m dlhá a 5 m vysoká u-rampa je denne udržiavaná skúseným tímom, vďaka čomu je vždy optimálne pripravená.

Popri týchto všetkých možnostiach freestylu disponuje park aj zónou pre deti, začiatočníckou oblasťou s prekážkami ako sú hoops a tables, špeciálna rail-area, rôzne boxy, začiatočníke a profi rails, či intermediate-kicker. Tiež sa tu nachádza oblasť pre boardercross.

Perfektná ponuka snowparkov Les 2 Alpes je zdokonalená útulnou chill out arénou, v ktorej sa nachádza okrem veľkorysého BBQ aj dokonalý zvuk. Visitor Area poskytuje optimálny výhľad na jazdcov, ktorí si precvičujú v parku freestyle. Snowpark v Les 2 Alpes pozýva všetkých, aby sa stali súčasťou tejto komunity a špeciálnej lokality a vychutnali si jedinečnú atmosféru.
Pre zväčšenie kliknite na plán snowparku.

Lyžiarske stredisko Les 2 Alpes nie je to správne? Potom sa pozrite tu: lyžiarske strediská Francúzsko

Výsledky testov od expertov Les 2 Alpes

Výsledok testu Les 2 Alpes sa skladá z nasledujúcich kategórií: top hodnotiace kritériá, hodnotiace kritériá pre zaujímavosti a ďalšie hodnotiace kritériá, ktoré svojou hodnotou majú vplyv na celkový výsledok.

Výsledná známka v teste

(4,3 z 5 hviezdičiek)

Top hodnotiace kritériá
Tieto hodnotenia sa vo výsledku prejaví dvakrát

Vleky a lanovky
Istota snehu

Hodnotiace kritériá pre zvláštne záujmy

Rodiny & deti
Začiatočníci
Experti & freerideri
Snowparky
Bežecké lyžovanie & trate

Ďalšie hodnotiace kritéria

Après ski
Orientácia (plán zjazdoviek, informačné tabule & značenie)
Horské reštaurácie, chaty & gastronómia
Príjazd & možnosti parkovania

Ubytovanie Les 2 Alpes

Hľadať…

: Lyžiarske stredisko Les 2 Alpes

Momentálne nie sú k dispozícii žiadne ponuky.

Bezpečná objednávka so SnowTrex výhodami