Fascinujúci freeride - od skialpinizmu až po jazdy v hlbokom snehu

Chcete jazdiť mimo zjazdovky a vydať sa svojou vlastnou cestou hlbokým, novým, ešte nedotknutým snehom alebo zasneženými lesmi? Potom ste u nás správne. Ak hľadáte ideálny terén pre freeride, potom určite nájdete tú správnu dovolenku práve pre vás. Prezrite si našu ponuku už teraz!

Prečo si zvoliť freeride a lyžiarske túry?

Freeride je označovaný ako najdivokejší a najvoľnejší druh lyžovania. Tento pocit voľnosti a spojenie s prírodou môže lyžiarska túra ešte o čosi vystupňovať. Trend zdolávania vrcholov na lyžiach je už roky nemenný. Dostať sa vďaka vlastnej sile až na vrchol, následne nato si užiť ten zážitok zjazdu, ktorý ste si naozaj zaslúžili a ešte z akejsi časti chrániť aj životné prostredie, to je pre mnohých freeriderov tým najväčším potešením. Stále viac zimných lyžiarskych regiónov ponúka vedené túry pre začiatočníkov a taktiež majú v ponuke aj vzrušujúce freeride-strediská pre pokročilých.

Kam sa vybrať za freeridom a lyžiarskymi túrami?

Trasy a zjazdy pre lyžiarsku turistiku a freerid nájdete v mnohých častiach sveta. Niektoré strediská sa obzvlášť špecializovali na freeride vzhľadom na rastúcu popularitu a nárast fanúšikov, ktorí milujú jazdu mimo zjazdovky a stali sa akoby Mekkou freeridu. Napríklad vo Francúzskych Alpách v Chamonix môžete využiť veľmi dobrú ponuku freeride. Vo Švajčiarsku nájdete pravé freeride lyžiarske strediská napríklad v Arosa, Engelbergu alebo Zermatte. Samozrejme má aj Rakúsko čo-to ponúknuť z tejto oblasti napríklad na Arlbergu, Kitzsteinhorne alebo v Kitzbühelských Alpách sú pripravené plochy mimo zjazdovku. Či sa už rozhodnete pre Rakúsko, Francúzsku, Švajčiarsko alebo Taliansko - v našej ponuke máme vo všetkých krajinách atraktívne ubytovania na vašu ďalšiu freeride dovolenku!

Načo je potrebné dbať pri výbere freeride alebo lyžiarskych túr?

Pri trasách pre lyžiarske túry príp. na freeride sú zjazdy označené rôznymi stupňami obtiaže. Každý, kto sa vydá na freeride, by si mal byť vedomý týchto úrovní a nemal by nikdy vyraziť sám. Pri freeride sa nachádzate mimo kontrolovaných zjazdoviek - to so sebou prináša určité riziko. Od určitého stupňa obtiaže je potrebné dokonca nechať profesionálnych horských sprievodcov alebo špeciálne vyškolených poskytovateľov aby preskúmali daný terén. Ak sa budete držať týchto pravidiel a samozrejme budete mať pri sebe správne vybavenie a nesmie chýbať ani dobrá kondícia, môžete sa ponoriť do freeride-dobrodrúžstva!