Návrat k lyžovaniu - môže to byť tak jednoduché!

„Lyžovanie je ako jazda na bicykli - človek to nikdy nezabudne.” Túto vetu cituje mnoho lyžiarskych inštruktorov, ktorí stále častejšie učia dospelých „žiakov”. A majú pravdu. Dnes nie je nič ľahšie, ako učiť sa carvingový oblúk. Mnoho dospelých sa už učilo lyžovať, ale dlho na lyžiach nestáli a boja sa na ne opäť postaviť. Často je dôvodom ich strach pred zranením, strach po dlhej pauze, či rodinné dôvody alebo operácia. Verte si a skúste to znova! Zostavili sme pre Vás špeciálne ponuky ubytovaní pre návrat k lyžovaniu. Neváhajte a presvedčte sa sami!

Návrat k lyžovaniu - môže to byť tak jednoduché!
Návrat k lyžovaniu - môže to byť tak jednoduché!

Prečo začať znova lyžovať?

Otázka by mala skôr znieť: "Prečo nie?" Prečo ste začali kedysi lyžovať? Pretože je to zábavné, môžete sa voľne pohybovať v prírode, dýchať čerstvý horský vzduch a venovať sa športu s celou rodinou alebo priateľmi. Ak sa vám to kedysi páčilo, mali by ste to určite skúsiť znova!

Malé kroky, veľký výsledok

Odvážte sa a skúste to. Akonáhle máte lyže na nohách, je to už len otázka času, kým sa na lyžiach budete cítiť opäť ako doma. Dôležité je začať postupne a najprv vyskúšať cvičné svahy. Vyskúšajte si pomaly zabudnutý pocit z jazdy a tešte sa z každého malého úspechu. Tak sa zbavíte strachu a zábava príde sama od seba. V každom prípade odporúčame pre mladších alebo starších, začiatočníkov alebo tých, ktorí to opäť po dlhšej dobe skúšajú na doskách, navštíviť lyžiarsky kurz. S tou správnou motiváciou a dobrým učiteľom je možné sa znova naučiť lyžovať v každom veku.

Správne vybavenie pre nový začiatok

V priebehu carvingovej revolúcie sa toho veľa zmenilo čo sa týka formy aj používania. Moderné nástroje pre zimné športy otvárajú mnoho možností pre zaujímavý spôsob učenia. K tomu ale patrí aj trochu iný štýl jazdy než kedysi. Malé školene pre carvingových začiatočníkov preto dáva zmysel a to aj vtedy, ak je „žiak“ plnoletý a na lyžiach už stál. Veľká výhoda: vďaka vylepšenej konštrukcii lyží sa teraz lyžuje oveľa jednoduchšie. Väčšina lyžiarov, ktorí začínajú znova, sú nadšení, ako rýchlo robia pokroky.

Na čo dbať pri návrate na lyže?

Aby bol návrat na lyže čo najjednoduchší, je potrebné vybrať si stredisko vhodné pre začiatočníkov a to aj v prípade keď ste už kedysi jazdili na čiernych zjazdovkách. So širokými a nie príliš strmými zjazdovkami je jednoduchšie získať späť ten správny pocit istoty pri lyžovaní. Sami potom uvidíte, ako veľmi si budete veriť a môžete vyraziť na náročnejšie zjazdovky. Na našej stránke máte možnosť vyhľadávať priamo strediská pre začiatočníkov, s čím vám pomôžu naše filtre a poradca stredísk vám pomôže nájsť vhodné lyžiarske strediská pre opätovných začiatočníkov. Tie sa vyznačujú nielen úrovňou zjazdoviek, ale aj špeciálnymi lyžiarskymi školami a kurzmi. Tak nestojí nič v ceste znovuobjavovaniu zábavy na lyžiach.