Poradca stredísk
Nájdite lyžiarske stredisko, ktoré je ideálne pre Vás!
  1. Jednoducho zvoľte, čo je pre Vás dôležité.
  2. Na základe Vami zadaných údajov, Vám navrhujeme miesta, ktoré sú pre Vás optimálnymi lyžiarskymi strediskami.
Informácie o lyžiarskom stredisku
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné
Lyžiarske stredisko vhodné najmä pre
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Ostatné
nedôležité
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Údaje o zájazde
ľubovoľné
Váš výber
Veľkosť: ľubovoľné Začiatočníci: nedôležité Snowpark: nedôležité dĺžka: podľa zadania
Najvyšší bod v stredisku: ľubovoľné Skúsení a freerideri: nedôležité Vleky a lanovky: nedôležité Krajina: ľubovoľné
Bežkárske trate-km: ľubovoľné Hodnotenie zákazníkov: ľubovoľné Cena na osobu: ľubovoľné
Rodina a deti: nedôležité Après ski: nedôležité termín : ľubovoľné
Došlo k chybe. Prosím, skontrolujte zadané údaje a skúste to znova. Pri vyhľadávaní sa vyskytla chyba.
Hodnotenie zákazníkov

Berchtesgaden

1 936 Počet hodnotení:

95 % Hodnota odporúčaní:

Stredisko 8,8
Lyžiarska oblasť 7,9
Informácie o lyžiarskom stredisku
Region Berchtesgaden
Najvyšší bod: 1 800 m
Najnižší bod: 630 m
Výška dediny: 573 m
Vlekov celkom: 29
Kotvové vleky: 23
Sedačkové lanovky: 5
Kabínkové lanovky: 1
Zjazdoviek celkom: 60 km
Zjazdovky:
27 km
Zjazdovky:
27 km
Zjazdovky:
6 km
Lyžiarske trasy: 1 km

Lyžiarske stredisko Region Berchtesgaden

Lyžiarske stredisko Region Berchtesgaden

V regióne Berchtesgaden si môžu návštevníci vybrať hneď zo šiestich lyžiarskych oblastí, ktoré sú obsiahnuté v rovnomennom skipase. Podľa chuti si môžete zajazdiť na 60 km zjazdoviek v nadmorskej výške od 630 až do 1 800 m a využiť pritom 28 lanoviek a vlekov!

Ideálne pre rodiny s deťmi sú pohodové zjazdovky na Hochschwarzeck. Fanúšikovia osvetlenia majú možnosť zabaviť sa vo večerných hodinách v Obersalzbergu, Götschene a Rossfelde. 6 km dlhý zjazd z Rossfeldu (príjazd na Rossfeld 1 x na deň v cene) do Oberau je svojou jednoduchou úrovňou vhodný pre začiatočníkov (sprístupnený len pri dobrých snehových podmienkach).

Boarderi sa zase stretávajú na Götschene, kde sa nachádza boarderpark so 120 m dlhou u-rampou. Vďaka zjazdovkám hodných svetového pohára a ako obľúbené miesto konania majstrovstiev sveta v sánkovaní, jazde na boboch a snowboarde sa región teší aj medzinárodnej reputácií. Lyžiarske stredisko Zinken Vám dokonca umožní skúsiť zjazdovky v susednom Rakúsku.

Na mieste je k dispozícii viac oblastí s prístupom k Wi-Fi hotspotom od "Kabel Deutschland".

Pozor: V stredisku Jenner prebiehajú od marca 2017 rozsiahle modernizačné práce, ktoré potrvajú aj počas sezóny 2018/19. Čiastočne je toto stredisko už otvorené, takže Jenner je v zimnej sezóne 2018/19 od strednej stanice lanovky sprístupnený.
K zväčšeniu kliknite na plán zjazdoviek.

Večerné lyžovanie Berchtesgaden

V Nemecku láka mnoho lyžiarov práve nočné lyžovanie na osvetlených zjazdovkách. Aj v okolí Berchtesgadenu majú v určité termíny predĺženú prevádzku v regióne Berchtesgaden niektoré nočné strediská. Napríklad v stredisku Rossfeld je každú stredu od 18:00 do 21:00 hod v prevádzke pre nočné lyžovanie cca 1 km dlhá zjazdovka pri vleku Großer-Lift. V stredisku Götschen máte k dispozícii každý piatok medzi 18:00 a 21:30 hod. nočnú zjazdovku, pri trojmiestnom sedačkovom vleku Götschenkopfbahn, ktorá pozýva k nočnému lyžovaniu. Tu si môžete užiť nočné lyžovanie na cca 1,8 km dlhom osvetlenom zjazde. Okrem toho, otvára Skiaréna Obersalzberg svoje brány každý štvrtok pre nočné lyžovanie.

Après ski Berchtesgaden

Pojem après ski nie je všade rovnaký! Zodpovedajúc tomu ponúka Berchtesgaden pre každého to pravé. V ponuke sú ako spoločenské večery na horskej chate, tak aj romantické večery vo dvoch pri jazde na saniach s konským záprahom. Do barov sa ide za zábavou a reštaurácie lákajú svojimi kulinárskymi dobrotami. Na diskotékach zase môžete pretancovať celú noc.

Okrem toho sú tu v ponuke početné aktivity ako napr. prechádzky zimnou krajinou, výlety s fakľami ako aj výlety so sprievodcom cez krásne zasnežené okolie. So skipasom Region Berchtesgaden si môžete zajazdiť na kľukatej sánkarskej dráhe pri Obersalzbergu, na ktorú sa pohodlne dostanete lanovkou (v závislosti od poveternostných podmienok). Tí, ktorí sem prišli hľadať odpočinok, sa môžu uvoľniť pri kúpeli či v saune v termálnych kúpeľoch Watzmann rozprestierajúcich sa na ploche 900 m².

Snowpark: Berchtesgaden

Aktívnym športovcom ponúka región Berchtesgadener Land mnoho možností ako zmysluplne využiť čas. V regióne sa nachádza "Ski-und Snowboardzentrum Götschen" a tak môžete trénovať priamo vedľa svetovej elity zimných športov a kto vie, možno si od nich nejaký ten trik aj odkukáte. Razantné zjazdy a snowboardový raj s u-rampou ponuku pekne dopĺňajú. Poďte skúsiť pár skokov alebo sa ponorte do dobrodružstva jazdy v hlbokom snehu.

Kto má riziko rád iba pasívne, ten môže prizerať rôznym lyžiarskym a snowboardovým závodom, ktorých sa tu poriada požehnane. V uznávaných závodoch a freestyle dueloch tú profíci predvádzajú psie kusy a prahnú po obdive a neveriacich pohľadoch divákov a fanúšikov. Zvýšená hladina adrenalínu v krvi vo vás budí príjemný pocit? Potom ste tu na tom správnom mieste!

Lyžiarske stredisko Region Berchtesgaden nie je to správne? Potom sa pozrite tu: lyžiarske strediská Nemecko

Výsledky testov od expertov Region Berchtesgaden

Výsledok testu Region Berchtesgaden sa skladá z nasledujúcich kategórií: top hodnotiace kritériá, hodnotiace kritériá pre zaujímavosti a ďalšie hodnotiace kritériá, ktoré svojou hodnotou majú vplyv na celkový výsledok.

Výsledná známka v teste

(3 z 5 hviezdičiek)

Top hodnotiace kritériá
Tieto hodnotenia sa vo výsledku prejaví dvakrát

Vleky a lanovky
Istota snehu

Hodnotiace kritériá pre zvláštne záujmy

Rodiny & deti
Začiatočníci
Experti & freerideri
Snowparky
Bežecké lyžovanie & trate

Ďalšie hodnotiace kritéria

Après ski
Orientácia (plán zjazdoviek, informačné tabule & značenie)
Horské reštaurácie, chaty & gastronómia
Príjazd & možnosti parkovania

Ubytovanie Berchtesgaden

Hľadať…

: Lyžiarske stredisko Berchtesgaden

Momentálne nie sú k dispozícii žiadne ponuky.

Bezpečná objednávka so SnowTrex výhodami