Poradca lyžiarskych stredísk
Nájdite lyžiarske stredisko, ktoré je ideálne pre Vás!
  1. Jednoducho zvoľte, čo je pre Vás dôležité.
  2. Na základe Vami zadaných údajov, Vám navrhujeme miesta, ktoré sú pre Vás optimálnymi lyžiarskymi strediskami.
Informácie o lyžiarskom stredisku
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné
Lyžiarske stredisko vhodné najmä pre
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Ostatné
nedôležité
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Údaje o zájazde
ľubovoľné
Váš výber
Veľkosť: ľubovoľné Začiatočníci: nedôležité Snowpark: nedôležité dĺžka:
Najvyšší bod v stredisku: ľubovoľné Skúsení a freerideri: nedôležité Vleky a lanovky: nedôležité Krajina: ľubovoľné
Bežkárske trate-km: ľubovoľné Hodnotenie zákazníkov: ľubovoľné Cena na osobu: ľubovoľné
Rodina a deti: nedôležité Après ski: nedôležité termín: ľubovoľné
Došlo k chybe. Prosím, skontrolujte zadané údaje a skúste to znova. Pri vyhľadávaní sa vyskytla chyba.

Výletné ciele Nemecko

Nemecko je krajina s mnohými atrakciami. Na prvé miesto patria pestré pamiatky, ktoré priťahujú turistov z celého sveta. Fanúšikovia zimných športov môžu byť vďačný, že sa lyžiarske strediská neobmedzujú iba na juh Nemecka, ale taktiež na spolkové krajiny Durínsko, Sasko a Severné Porýnsko-Vestfálsko. Jedno kde ste - zaujímavé pamiatky sú vždy na dosah ruky! Zabudnúť nesmieme ani historické mestečká, životom žiariace metropoly ako je Mníchov, Berlín, Drážďany alebo Lipsko, nádherné zámky, zaujímavé múzea a idylické jazerá. Skrátka tu je stále čo objavovať!

Vydajte sa raz po stopách nemeckých šľachticov a vezmite pod lupu svetoznámy zámok „Neuschwanstein“ v Allgäu. K zahodeniu nie je ani zámok „Sanssouci“ v Potsdame, kde kedysi žili Hohenzollernovci. Pokiaľ fandíte Martinu Lutherovi, môžete ísť tam, kde aj on býval - na Wartburg v Eisenache. Za návštevu stojí taktiež rezidencia Würzburg, čo je obrovský barokový zámok v Ludwigsburgu. Nekončiaci zoznam doplníme ešte o Bádensko-Württemberský zámok Hohenzollern a pevnosť Königsstein v Národnom parku Saské Švajčiarsko.

Pre mnohých sú zaujímavejšie zachovalé jadrá historických miest. Romantické prechádzky po uličkách Freiburgu, okolo známej riečky „Freiburger Bächle“, sú rovnako tak lákavé ako barokové mesto Heidelberg. Nürnberg, Garmisch-Partenkirchen a Lipsko sú taktiež návštevy hodné.

Milovníci kultúry budú jasať už jen pri pomyslení na výber múzeí a pamiatok - od kultúrneho dedičstva UNESCO, cez Múzejný ostrov a Židovské múzeum v Berlíne až po stuttgartské automobilové múzeum a nemecké múzeum v Mníchove, ktoré je najväčšie prírodovedecko-technické múzeum na svete. Nenechajte si ujsť pozoruhodné a pompézne sakrálne stavby, akou je napríklad „Frauenkirche“ v Drážďanoch. Kostol bol behom 2. svetovej vojny naprosto zničený a jeho následné obnovenie bolo dokončené až v roku 2005. Freiburský chrám je zároveň symbolom rovnakomenného mesta a Ulmský chrám má dokonca najvyššiu kostolnú vež, ktorú kto kedy postavil (161,53 m).

Preč od kultúry. Zaujíma vás ako se tu bude páčiť milovníkom prírody? Z radov prírodných krás musíme vymenovať nádherné jazerá, akými je napríklad jazero Bodamské s ostrovčeky Mainau a Reichenau. Rovnako krásne je Chiemské jazero s ostrovom Herreninsel alebo Königssee v Berchtesgadener Land. Ak ste fanúšikom pešej turistiky, vydajte sa smerom na Brocken, najvyššiu horu v pohorí Harz alebo rovno na Zugspitze, najvyššiu horu Nemecka.

Nemecko si obľúbili mimo iného aj rodiny s deťmi a to v neposlednom rade kvôli zábavným parkom, ktorých je tu požehnane. Príďte objaviť miniatúrny svet v Legolande alebo Europa-Park Rust s jeho 16 tematickými areálmi. Kúsok od Berlína na vás v „Tropical Islands“ na 66 000 m² dokonca čakajú tropické podmienky.

Lyžiarske strediská Nemecko

Miesto (región) Zjazdovky Výška strediska
oddo
Skipas Nocí Od
49 km 630 - 1 800 m 2-7 119
2 km 750 - 955 m už čoskoro
60 km 732 - 2 720 m 4-7 569
20 km 933 - 1 338 m už čoskoro
128 km 828 - 2 224 m 7 679
49 km 630 - 1 800 m už čoskoro
49 km 630 - 1 800 m už čoskoro
12,5 km 720 - 1 048 m už čoskoro
16 km 580 - 838 m 2 109
27,5 km 630 - 820 m už čoskoro