Božské lyžovanie v Livignu!

Kam sa len pozriete hory a medzi nimi široké, slnkom rozmaznávané údolie s malebným mestečkom. Vítame vás v Livignu (1 816 m), v mestečku, ktoré charakterizujú takzvané "baite", ako sa hovorí tradičným dreveným domčekom. Vďaka svojej polohe na južnej strane lombardských Álp svieti slniečko v Livignu častejšie ako hocikde inde. Za hrejivých slnečných lúčov sa na parádne zasnežených svahoch športuje jedna radosť!

Obľúbené lyžiarske stredisko svojim návštevníkom ponúka 115 km zjazdoviek, ktoré sa rozprestierajú na ľavej i pravej strane údolia. Jedná sa prevažne o široké a ľahké, až maximálne stredne náročné zjazdovky. Ak patríte medzi tých lyžiarov, ktorí si každučký oblúčik vychutnávajú, bude to tu pre vás trefou do čierneho! Vhodný terén tu však nenájdu iba lyžiari. Livigno sa môže pochváliť aj niekoľkými prvotriednymi snowparkami, v ktorých sa konalo dokonca už pár medzinárodných pretekov. Dedinka a lyžiarske stredisko perfektne harmonizujú, sotva zídete zo zjazdovky, môžete sa uvelebiť na slnečných terasách reštaurácií a barov v údolí.

Livigno sa však nestalo známym len ako raj zimných športov, ale je tiež perfektným tipom pre milovníkov nákupov. Míňa sa tu totiž bez cla!

Božské lyžovanie v Livignu!
Božské lyžovanie v Livignu!