Poradca lyžiarskych stredísk
Nájdite lyžiarske stredisko, ktoré je ideálne pre Vás!
  1. Jednoducho zvoľte, čo je pre Vás dôležité.
  2. Na základe Vami zadaných údajov, Vám navrhujeme miesta, ktoré sú pre Vás optimálnymi lyžiarskymi strediskami.
Informácie o lyžiarskom stredisku
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné
Lyžiarske stredisko vhodné najmä pre
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Ostatné
nedôležité
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Údaje o zájazde
ľubovoľné
Váš výber
Veľkosť: ľubovoľné Začiatočníci: nedôležité Snowpark: nedôležité dĺžka:
Najvyšší bod v stredisku: ľubovoľné Skúsení a freerideri: nedôležité Vleky a lanovky: nedôležité Krajina: ľubovoľné
Bežkárske trate-km: ľubovoľné Hodnotenie zákazníkov: ľubovoľné Cena na osobu: ľubovoľné
Rodina a deti: nedôležité Après ski: nedôležité termín: ľubovoľné
Došlo k chybe. Prosím, skontrolujte zadané údaje a skúste to znova. Pri vyhľadávaní sa vyskytla chyba.

Výletné ciele Poľsko

Z turistického pohľadu je Poľsko pravým klenotom - vedľa jedinečnej prírody tu nájdete taktiež mnoho miest s veľkým kultúrnym dedičstvom.

Kto navštívi napríklad metropolu Krakov , ten podnikne určite výlety ku krásnemu stredovekému námestiu, krakovskému Wawelu, vtedajšej rezidencii kráľov, alebo židovskú mestskú štvrť Kazimierz. Len niekoľko kilometrov pred bránami mesta môžu návštevníci na vlastnej koži pocítiť históriu baníctva. V soľnom dole Wieliczka okúzli predovšetkým kaplnka svätého kráľa, ktorá je 101 m hlboko pod zemou.

Najväčším mestom a hlavným mestom Poľska je Varšava. Najlepší prehľad nad mestom sa vám ponúkne z vyhliadkovej plošiny kultúrneho paláca, symbolu mesta a najvyššie poľské budovy (230 m). Za návštevu taktiež stojí bezpochyby staré mesto, kúpeľný palác a historické Chopinovo múzeum.

Ďalšie zaujímavé mesto tejto krajiny je Lodž, tretie najväčšie mesto Poľska. Predsa len tu stojí známa filmová vysoká škola, k ich absolventom patrí režisér Roman Polanski. Lodž má svoj vlastný „Walk of Fame”. Ulica Piotrkowska zasa patrí k najdlhším uliciam s obchodmi v Európe a k tým z najkrajších v Lodži.

Jedným z najstarších miest a taktiež jedným z najkrajších je Vroclav. Európske hlavné mesto kultúry pre rok 2016. Leží na úpätí Krkonoší a vyniká hlavne vďaka starému mestu, v ktorom nájdete gotické stavby. Taktiež univerzita je súčasne jednou z najvýznamnejších stavieb mesta - mimo iného aj kvôli barokovej aule „Aula Leopoldina”.

Taktiež veriaci nájdu v Poľsku zaujímavé ciele ako napr. Wadovice, rodné mesto Karola Józefa Wojtylu - pápeže Jana Pavla II. Alebo taktiež Paulinský kláštor na Jasnej Hore v meste Čenstochová. V meste môžete taktiež vidieť najvyššiu sochu pápeža - 14 m veľký Jan Pavol II.

Lyžiarske strediská Poľsko

Miesto (región) Zjazdovky Výška strediska
oddo
Skipas Nocí Od
15 km 707 - 1 362 m už čoskoro
15 km 1 014 - 1 987 m 2-10 99