Poradca stredísk
Nájdite lyžiarske stredisko, ktoré je ideálne pre Vás!
  1. Jednoducho zvoľte, čo je pre Vás dôležité.
  2. Na základe Vami zadaných údajov, Vám navrhujeme miesta, ktoré sú pre Vás optimálnymi lyžiarskymi strediskami.
Informácie o lyžiarskom stredisku
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné
Lyžiarske stredisko vhodné najmä pre
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Ostatné
nedôležité
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Údaje o zájazde
ľubovoľné
Váš výber
Veľkosť: ľubovoľné Začiatočníci : nedôležité Snowpark : nedôležité dĺžka:
Najvyšší bod v stredisku: ľubovoľné Skúsení a freerideri : nedôležité Vleky a lanovky : nedôležité Krajina : ľubovoľné
Bežkárske trate-km : ľubovoľné Hodnotenie zákazníkov : ľubovoľné Cena na osobu : ľubovoľné
Rodina a deti : nedôležité Après ski : nedôležité termín: ľubovoľné
Došlo k chybe. Prosím, skontrolujte zadané údaje a skúste to znova. Pri vyhľadávaní sa vyskytla chyba.

Ocenenie

Hodnotenie zákazníkov

Hochfügen

64 Počet hodnotení:

98 % Hodnota odporúčaní:

Stredisko 9,3
Lyžiarska oblasť 9,4

Informácie o lyžiarskom stredisku

Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch

Najvyšší bod: 2 360 m
Najnižší bod: 600 m
Výška dediny: 1 474 m
Vlekov celkom: 49
Kotvové vleky: 27
Sedačkové lanovky: 14
Kabínkové lanovky: 8
Zjazdoviek celkom: 104 km
Zjazdovky:
32,3 km
Zjazdovky:
56 km
Zjazdovky:
15,7 km
Lyžiarske trasy: 9 km

Lyžiarske stredisko Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch

So skipasom "Zillertaler Superskipass" si môžete vybrať zo 515 km zjazdoviek v lyžiarskych strediskách Hochfügen am Spieljoch, Hochzillertal, Zillertal Arena (Zell, Gerlos, Königsleiten, Wald, Krimml a Gerlosstein), na kopcoch Penken, Ahorn, Horberg v lyžiarskom a ľadovcovom svete Zillertal 3000 (Mayrhofen, Finkenberg, Eggalm, Rastkogl, ľadovec Hintertux) a v aréne Wildkogel-Arena v Brambergu, ktoré sú vzájomne prepojené organizovanou bezplatnou kyvadlovou autobusovou a železničnou dopravou. Už niekoľko rokov ponúka Aréna Zillertal bezplatný prístup na Wi-Fi vo svojom lyžiarskom stredisku.

Vstup do lyžiarskeho strediska Ski-Dorado Hochfügen-Hochziller je možný zo samotného Hochfügenu. Umiestnenie vo vysokohorskom údolí zaručuje fanúšikom zimných športov sneh až do konca apríla. Tu naozaj každý lyžiar nájde svoj obľúbenú zjazdovku. Začína sa to už s vynikajúcimi zjazdovkami v dolnej časti pri vleku Lamark, kde sa Vám otvárajú mierne modré zjazdovky ideálne pre začiatočníkov a školské lyžiarske skupiny. Pre rodiny vhodné lyžiarske stredisko je ideálne pre deti aj vďaka zastrešeným dopravným pásom, vtipným figúrkam a prekážkam.

Ak túžite ísť do vyššej nadmorskej výšky, presunie Vás tam 8-sedačková lanovka Pfaffenbühel alebo kabínková lanovka 8-Jet a to až do 2 100 m.n.m., kde Vás čaká celá rada modrých, červených a čiernych zjazdoviek. S lyžiarskym vlekom Pfaffenbühel II môžete okúsiť okrem iného aj zjazd s bubnami a dlhá modrá zjazdovka číslo 13 vedie od 8-Jet až do údolia. V spodnej časti tak môžete na chvíľu odopnúť Vaše lyže a prejsť cez ulicu a objavovať ďalšie stredne ťažké svahy Hochfügenu. Odtiaľ sa dostanete sedačkovou lanovkou Holzalm k širokým červeným zjazdovkám, ktoré sú popoludní zaliate slnkom. Jednou z nich je zjazdovka číslo 2, na ktorej sa nachádza SkiMovie trať, kde si môžu rýchlolyžiari natočiť svoju video a potom si aj s časomierou stiahnuť. Na tejto strane kopca na horskej stanici Zillertalskej kývadlovej dopravy leží aj najvyšší bod lyžiarskeho strediska a to v nadmorskej výške 2 360 m. Odtiaľto vedie okrem iného aj čierny zjazd „Obitraudi“ s ostrým zostupom až do údolia.

Samozrejme objavíte tu aj mnoho iných zjazdoviek, ktoré sú prepojené vďaka kývydlovej doprave Zillertalu príp. Wedelexpress medzi strediskami Hochfügen, Hochzillertal a Spieljoch kde je Vám k dispozícii dokopy 114 km rozmanitých zjazdoviek (vrátane lyžiarskych trás) a taktiež osvetlený zjazd až do údolia, zjazdovky sú prepojené prostredníctvom 49 lanoviek a vlekov. Hochfügen je taktiež skvelým strediskom pre freeriderov s mnohými terénnymi trasami a freeride kontrolnými stanicami. Začiatočníci nájdu v Holzalm "Starter-Freeride-Area", kde si môžu na miernom svahu neupraveného terénu vyskúšať prvé oblúčiky pod profesionálnym vedením. Na freestylistov čaká v lyžiarskom stredisku Hochzillertal-Kaltenbach v Betterparku Top-Snowpark s U-rampou.

Ako malá ochutnávka Peak-to-Peak prepojenia lyžiarskych stredísk od Hochzillertal-Hochfügen k Spieljoch v sezóne 2019/20, je možné už od sezóny 2016/17 využiť prepojenie skibusom, premávajúcim každú hodinu, medzi údolnou stanicou Spieljoch vo Fügene a Kaltenbachom v Hochzillertale.

Lyžiarske stredisko Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch nie je to správne? Potom sa pozrite tu: lyžiarske strediská Rakúsko
K zväčšeniu kliknite na plán zjazdoviek.

Výsledky testov od expertov Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch

Výsledok testu Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch sa skladá z nasledujúcich kategórií: top hodnotiace kritériá, hodnotiace kritériá pre zaujímavosti a ďalšie hodnotiace kritériá, ktoré svojou hodnotou majú vplyv na celkový výsledok.

Výsledná známka v teste

(4,7 z 5 hviezdičiek)

Top hodnotiace kritériá
Tieto hodnotenia sa vo výsledku prejaví dvakrát

Vleky a lanovky
Istota snehu

Hodnotiace kritériá pre zvláštne záujmy

Rodiny & deti
Začiatočníci
Experti & freerideri
Snowparky
Bežecké lyžovanie & trate

Ďalšie hodnotiace kritéria

Après ski
Orientácia (plán zjazdoviek, informačné tabule & značenie)
Horské reštaurácie, chaty & gastronómia
Príjazd & možnosti parkovania

Ubytovanie Hochfügen

Hľadať…
: Lyžiarske stredisko Hochfügen
Momentálne nie sú k dispozícii žiadne ponuky.