Poradca stredísk
Nájdite lyžiarske stredisko, ktoré je ideálne pre Vás!
  1. Jednoducho zvoľte, čo je pre Vás dôležité.
  2. Na základe Vami zadaných údajov, Vám navrhujeme miesta, ktoré sú pre Vás optimálnymi lyžiarskymi strediskami.
Informácie o lyžiarskom stredisku
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné
Lyžiarske stredisko vhodné najmä pre
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Ostatné
nedôležité
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Údaje o zájazde
ľubovoľné
Váš výber
Veľkosť: ľubovoľné Začiatočníci: nedôležité Snowpark: nedôležité dĺžka: podľa zadania
Najvyšší bod v stredisku: ľubovoľné Skúsení a freerideri: nedôležité Vleky a lanovky: nedôležité Krajina: ľubovoľné
Bežkárske trate-km: ľubovoľné Hodnotenie zákazníkov: ľubovoľné Cena na osobu: ľubovoľné
Rodina a deti: nedôležité Après ski: nedôležité termín : ľubovoľné
Došlo k chybe. Prosím, skontrolujte zadané údaje a skúste to znova. Pri vyhľadávaní sa vyskytla chyba.

Lyžovačka Slovinsko: Snow up your life!

Slovinsko leží uprostred Európy a hraničí na západe s Talianskom, na severe s Rakúskom, na východe s Maďarskom a na juhu s Chorvátskom. S rozlohou 20 273 km² ide o jeden z najmenších európskych štátov, ktorý je ale svojou krajinou veľmi rozmanitý. Malebná krajina v okolí riek, rozsiahle lesy, skalnaté krasové oblasti, mierne stredohorie a vysoko se týčiace vrcholky východných Álp túto rozmanitosť iba potvrdzujú. Tretina krajiny spadá pod ochranu prírody. Zatiaľ čo na juhu pri pobreží Stredozemného mora prevláda stredozemná klíma, na hornatom severe sa stretneme so suchým, studeným vzduchom a veľkým množstvom zrážok, čo je priamo ideálne pre miestne regióny zimných športov. Hlavné mesto Ľubľana má zhruba 287 000 obyvateľov a leží relatívne centrálne uprostred krajiny. Rekreačné regióny sú odtiaľ veľmi dobre dosiahnuteľné

Kde je možné v Slovinsku stráviť dovolenku?

Na severe Slovinska sa nachádzajú Alpy a Stredohorie. Väčšina lyžiarskych stredísk sa tak nachádza medzi Triglavským národným parkom na severo-západe a pohorím Pohorje na severo-východe. Najznámejšie sú pohoria Julských Álp, Karawanke a Savinjské Alpy na severo-západe na hranici s Rakúskom a Talianskom. Hrebene Álp tu dosahujú výšku až 3 000 m n.m. V Julských Alpách leží taktiež najvyšší vrchol Slovinska Triglav (2 864 m n.m.). Vrchol je centrom Triglavského národného parku a je zároveň ako národní symbol vyobrazený na slovinskej vlajke. Národný park sa vyznačuje vysokými skalnatými horami, hlbokými jaskyňami, rozľahlými riečnymi údoliami a veľkou rozmanitosťou rastlín a živočíchov. V tejto nádhernej krajine severne od Triglavu sa nachádzajú Kranjska Gora, jedno z najznámejších lyžiarskych stredísk Slovinska. Areál ponúka 20 km zjazdoviek a 17 vlekov, je známy ako miesto konania svetového pohára v lyžovaní a bol už niekoľkokrát vyznamenaný ako najlepšie lyžiarske stredisko Slovinska.

Na severo-východe, na hraniciach s Rakúskom a Maďarskom, leží vo výške až 1 500 m n.m. pohorie Pohorje. Ako stredohorie neleží až tak vysoko a ponúka vďaka plochým náhorným plošinám, miernych svahov a nádherných výhľadov, dovolenku snov pre rekreačných milovníkov zimných športov a rodiny s deťmi, ktorí si chcú svoju dovolenku v kľude užiť. Na úpätí Pohorje pred bránami metropole Maribor leží najväčšie lyžiarske stredisko krajiny s okolo 42 km zjazdoviek Mariborsko Pohorje.

Prečo dovolenka v Slovinsku?

Vzhľadom k rozmanitosti krajiny má každý z rekreačných regiónov čo ponúknuť. Všade, kam sa len otočíte, na Vás čaká krásna panoráma hôr a jazier s mnohostrannou ponukou voľnočasových aktivít pre rekreačných milovníkov zimných športov. Slovinsko je zo 60 % pokryté lesmi. Samotné lyžiarske strediská sú tak často umiestené medzi zalesnenými hrebeňmi, ktoré tvoria zasneženú kulisu snov. Turistika, bežkárske lyžovanie, sánkovanie a lyžovanie tak dostane romantický nádych. Región Podravska v Dolnom Štajersku ponúka zvláštne spojenie relaxácie a aktívnymi zimnými športami. Predovšetkým v metropole Maribor a jeho okolí sa nachádzajú kultúrne historické pamätihodnosti, ochutnať môžete regionálne kulinárske špeciality, navštíviť môžete termálne kúpele a mnoho ďalších voľnočasových aktivít, ako na horách, tak v meste. Lyžiarske strediská sú vhodné pre rodiny s deťmi, pretože sú prehľadné, s istotou snehu a niektoré dokonca taktiež rôznymi oceneniami.

Ako dlho trvá lyžiarska sezóna v Slovinsku?

Keďže nie je v Slovinsku žiadny ľadovec, je lyžiarska sezóna ohraničená troma zimnými mesiacmi a niekoľkými týždňami pred a po. Lyžiarska sezóna tak začína, ako aj v ostatných alpských strediskách v decembri a trvá v podstate až do apríla. Dôležité strediská Kranjska Gora a Vogel na západe a Rogla so strediskom Maribor na východe otvárajú prvý decembrový týždeň a zatvárajú strediská v prvom aprílovom týždni.

Regióny Slovinsko

Dolné Štajersko

Dolné Štajersko

Dolné Štajersko (sl. Štajerska) je jedným z piatich historických krajov Slovinska a významnou kultúrnou a prírodnou scenériou na severe krajiny. Do začiatku 20. storočia bolo Štajersko časťou rakúskeho vojvodstva Štajersko, čo je viditeľné ešte aj dnes prítomnou rakúskou kultúrou a nemecky hovoriacim obyvateľstvom. 6 050 km² veľká plocha medzi dvoma veľkými riekami Mura a Sáva tvorí rozmanitú prírodnú oblasť s rozľahlými pláňami a kopcami, ale taktiež s horskými vrcholmi, ktoré siahajú až do nadmorskej výšky 2 300 m. Veľkú časť Dolného Štajerska tvoria Savinjské Alpy, ktoré patria k pohoriu Karavanky. Významné mestá regiónu sú Maribor, Celje, Velenje a Ptuj, z ktorých to do najbližšieho lyžiarskeho strediska nie je ďaleko. Za zmienku stojí hlavne najväčšie lyžiarske stredisko Slovinska v Pohorje. Nádherný slovinsko-rakúsky pohraničný región Dolného Štajerska ponúka milovníkom zimných športov ideálnu zmes zážitkov z prírody a aktivít v horách, spolu s mestami ako napr. Maribor, ktoré určite stojí za to vidieť.

Gorenjska

Gorenjska

Región Gorenjska, na severozápade Slovinska, patrí k jedným z najkrajších regiónov krajiny. Vyznačuje sa najmä horskými masívmi Julských Álp, ktoré sa rozprestierajú od Talianska po Slovinsko. Tu sa nachádza aj Triglavský národný park, ktorý očarí všetkých milovníkov prírody – okrem dychberúcich horských masívov sa tu nachádza aj mnoho jazier, riek a hustých lesov. Okolie hory Triglav ponúka mnoho možností pre rôzne aktivity. Tak si prídu na svoje určite aj zimní športovci, napríklad v známom slovinskom stredisku Svetového pohára Kranjska Gora, so známym zjazdom Planica. Región je vhodný aj pre výlety do väčších miest. Tak čaká na dovolenkárov napríklad najväčšie mesto regiónu, Kranj, s približne 200 000 obyvateľmi.

Lyžiarske strediská Slovinsko

Miesto (región) Zjazdovky Výška strediska
oddo
30 km 1 450 - 1 971 m
20 km 800 - 1 215 m
42 km 325 - 1 327 m

Bezpečná objednávka so SnowTrex výhodami