Poradca stredísk
Nájdite lyžiarske stredisko, ktoré je ideálne pre Vás!
  1. Jednoducho zvoľte, čo je pre Vás dôležité.
  2. Na základe Vami zadaných údajov, Vám navrhujeme miesta, ktoré sú pre Vás optimálnymi lyžiarskymi strediskami.
Informácie o lyžiarskom stredisku
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné
Lyžiarske stredisko vhodné najmä pre
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Ostatné
nedôležité
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Údaje o zájazde
ľubovoľné
Váš výber
Veľkosť: ľubovoľné Začiatočníci: nedôležité Snowpark: nedôležité dĺžka: podľa zadania
Najvyšší bod v stredisku: ľubovoľné Skúsení a freerideri: nedôležité Vleky a lanovky: nedôležité Krajina: ľubovoľné
Bežkárske trate-km: ľubovoľné Hodnotenie zákazníkov: ľubovoľné Cena na osobu: ľubovoľné
Rodina a deti: nedôležité Après ski: nedôležité termín : ľubovoľné
Došlo k chybe. Prosím, skontrolujte zadané údaje a skúste to znova. Pri vyhľadávaní sa vyskytla chyba.
Hodnotenie zákazníkov

Saas-Fee

36 Počet hodnotení:

97 % Hodnota odporúčaní:

Stredisko 9,4
Lyžiarska oblasť 9,6
Informácie o lyžiarskom stredisku
Saas-Fee
Najvyšší bod: 3 573 m
Najnižší bod: 1 800 m
Výška dediny: 1 800 m
Vlekov celkom: 26
Kotvové vleky: 15
Sedačkové lanovky: 2
Kabínkové lanovky: 9
Zjazdoviek celkom: 100 km
Zjazdovky:
20 km
Zjazdovky:
60 km
Zjazdovky:
20 km
Lyžiarske trasy: 5 km

Lyžovačka Saas-Fee - Perla Álp!

Saas-Fee

Dokonca aj zjazd cez Saastal so svojimi hlbokými roklinami a strmými svahmi je impozantný. Uprostred najvyšších hôr v švajčiarskych Alpách vedú vstupné cesty do mesta vo výške 1 800 m. Tu musíte nechať svoje auto, nakoľko Saas-Fee je miestom bez áut. V stredisku sa môžete bez problémov pohybovať bezplatným autobusom, autom na elektrický pohon, alebo peši. Bývalá banícka dedinka na úpätí vrcholu „Dom“ (4 545 m) sa vyvinula v živom a tradičnom stredisku zimných športov so zvláštnou atmosférou a širokou ponukou nákupných možností a voľnočasových aktivít. Z dediny máte prístup rôznymi lanovkami do lyžiarskeho areálu.

Vo výške asi 3 000 m začína aj najznámejšia železnica v Saastale „Metro Alpin“, ktorá Vás za niekoľko minút vyvezie do výšky 3 500 m na Mittelallalin, vrchol susediaci s Allalinhornom. Odtiaľ budete mať z najvyššie položenej reštaurácie na svete úžasný pohľad na horskú panorámu a pri dobrej viditeľnosti je dokonca vidieť aj svetlá Milána. O poschodie nižšie sa nachádza vstup do ľadovcového pavilónu s rozlohou 5 000 m², kde môžete si pri stálej teplote -1°C užijete jedinečný pohľad na fascinujúci svet tisícročných starých ľadovcov.

Po lyžovačke je vám v Saas-Fee k dispozícii aj niekoľko aktivít, napríklad vonkajšie bary s lehátkami pri zjazdovkách, útulné tradičné reštaurácie v centre strediska, pestrý život a iné.

Saastal

Obklopené 18 štvortisícovkami je pohľad na údolie Saastal priamo okúzľujúci! Lanovky vás vyvezú do nadmorskej výšky až 3 573 m, a tým vám umožnia nie len zjazd na 147 km zjazdoviek všetkých stupňov obtiažnosti, ale aj pohľad na skutočne jedinečnú panorámu. Známa "Metro Alpin" je tou najväčšou podzemnou lanovkou na svete, prejdete ňou pod ľadovcom až na Mitelallalin, kde si vychutnáte ďalší dych vyrážajúci pohľad. Aj pre zahraničných návštevníkov je toto lyžiarske stredisko veľmi príťažlivé, navyše sa tu konajú rôzne preteky, ako napríklad FIS Snowboard World Cup vo freestyle, pozoruhodné preteky Glacier Bike Downhill alebo preteky na ľadovci Allalin. Posledné menované sa konajú na konci sezóny a ide o najdlhšie zjazdové preteky na svete, z nadmorskej výšky 3 573 m sa jazdí až do strediska na 1 800 m!

Štyri dedinky na upätí zjazdoviek ponúkajú bezchybnú autobusovú dopravu, takže si deň na lyžiach optimálne vychutnáte! Každé zo stredísk má svoju špeciálnu atmosféru, stretnete sa s dedinkami so skvelou ponukou pre rodiny s deťmi a útulnými domčekmi v chaletovom štýle alebo aj miestami, kde to skutočne žije a kde si srdce každého fanúšika après ski poskočí od radosti. Ponuka je tu každopádne veľmi pestrá!

Doprava Saas-Fee

  • Železnica: Visp (cca 30 km)
  • Letecká doprava: Sion (75 km), Bern (cca 120 km), Miláno-Malpensa (cca 185 km), Ženeva (cca 225 km)

Ubytovanie Saas-Fee

Hľadať…

: Lyžovačka Saas-Fee

Momentálne nie sú k dispozícii žiadne ponuky.

Bezpečná objednávka so SnowTrex výhodami