Poradca lyžiarskych stredísk
Nájdite lyžiarske stredisko, ktoré je ideálne pre Vás!
  1. Jednoducho zvoľte, čo je pre Vás dôležité.
  2. Na základe Vami zadaných údajov, Vám navrhujeme miesta, ktoré sú pre Vás optimálnymi lyžiarskymi strediskami.
Informácie o lyžiarskom stredisku
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné
Lyžiarske stredisko vhodné najmä pre
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Ostatné
nedôležité
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Údaje o zájazde
ľubovoľné
Váš výber
Veľkosť: ľubovoľné Začiatočníci: nedôležité Snowpark: nedôležité dĺžka:
Najvyšší bod v stredisku: ľubovoľné Skúsení a freerideri: nedôležité Vleky a lanovky: nedôležité Krajina: ľubovoľné
Bežkárske trate-km: ľubovoľné Hodnotenie zákazníkov: ľubovoľné Cena na osobu: ľubovoľné
Rodina a deti: nedôležité Après ski: nedôležité termín: ľubovoľné
Došlo k chybe. Prosím, skontrolujte zadané údaje a skúste to znova. Pri vyhľadávaní sa vyskytla chyba.

Výletné ciele Švédsko

Švédsko, to sú červené drevené domčeky s farebnými záhradkami, losy a malé dedinky ako z kníh Astrid Lindgrenovej. Áno, Astrid Lindgrenová, asi najznámejšia Švédka, bola osobou, ktorá nám Švédsko priblížila už v detstve. Z jej príbehov sa deti radujú ešte aj dodnes. Vyplatí sa vydať po jej stopách. V provincii Småland sa nachádza jej rodisko Vimmerby, kde je možné navštíviť aj jej vtedajšie bydlisko. Na jej počesť bol dokonca postavený aj zábavný park "Astrid Lindgren Värld". Navštíviť sa určite oplatí aj Sevendstorp alebo Bullerbyn. Touto dedinkou, v ktorej sa stretáva desať stálych obyvateľov, a v ktorej vyrastal spisovateľkin otec, sa nechala inšpirovať aj pre jej knihu "Deti z Bullerbynu". Lönnberga, domov malého Emila, skutočne existuje. Statok Katthult je však v neďalekom Gibberyde.

Kto si potrpí na tieto malé a rozkošné mestečká a dedinky, tomu sa určite vyplatí aj výlet do Luleå. Historické jadro mesta patrí k svetovému kultúrnemu dedičstvu UNESCO. Dedinka má asi 500 starých, červených, drevených domčekov, ktoré sú postavené okolo kamenného kostola. Chaty boli v minulosti určené na možný nocľah pre návštevníkov kostola, ktorí sem zavítali z ďaleka.

Pokiaľ sa zaujímate o Sámsku tradíciu, nenechajte si uniknúť Jokkmokk. Stredisko je známe ako centrum sámskej kultúry a preslávilo sa predovšetkým svojím každoročným zimným trhom "Vintermarknad", ktorý sa koná už od roku 1605. Ide o jeden z najstarších trhov na svete.

Magnetom a kúzlom príťažlivosti tu však nie sú len tradičné dedinky. Sú to aj metropoly, najmä však Štokholm. Vyplatí sa navštíviť múzeum Vasa, kde sa každý rok predáva Nobelova cena a ani dospelí by nemali zanevrieť na návštevu rozprávkového múzea Junibacken, kde sa môžete prejsť po Vile Vilekule. Nezabudnuteľná pre vás bude aj prechádzka v centre mesta Gamla Stan, kde sa okrem iného nachádza kráľovský palác. Rovnako tak lákavá je aj návšteva Göteborgu, druhého najväčšieho mesta Švédska. Výber múzeí je tu skutočne pestrý, okrem iného experimentálne múzeum Universeum, dizajnové múzeum Rökkska a Volvo múzeum. Nudia vás múzea a radšej by ste sa vybrali na nákupy? Nebude to vôbec problém v Nordstane, v najväčšom nákupnom centre Škandinávie, môžete stráviť celé hodin.

Kto by sa rád vrátil do dávnej histórie, tomu síce Švédsko neponúkne jazdu časovým strojom, ale mnoho krásnych zámkov, ktoré skrývajú kopec minulosti. Trvalým sídlom kráľovskej rodiny v súčasnosti je zámok Drottningholm. Jedným z najkrásnejších barokových zámkou je Skokloster. Do doby bronzovej sa môžete vrátiť, ak navštívite Tanum. Práve tu sa môžete vydať po stopách skalných rytín, ktorých je tu asi 350 a sú staré dobrých 3 000 rokov. Sú tiež súčasťou kultúrneho dedičstva UNESO.

Lyžiarske strediská Švédsko

Miesto (región) Zjazdovky Výška strediska
oddo
Skipas Nocí Od
41 km 588 - 890 m už čoskoro