Poradca stredísk
Nájdite lyžiarske stredisko, ktoré je ideálne pre Vás!
  1. Jednoducho zvoľte, čo je pre Vás dôležité.
  2. Na základe Vami zadaných údajov, Vám navrhujeme miesta, ktoré sú pre Vás optimálnymi lyžiarskymi strediskami.
Informácie o lyžiarskom stredisku
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné
Lyžiarske stredisko vhodné najmä pre
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Ostatné
nedôležité
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Údaje o zájazde
ľubovoľné
Váš výber
Veľkosť: ľubovoľné Začiatočníci: nedôležité Snowpark: nedôležité dĺžka: podľa zadania
Najvyšší bod v stredisku: ľubovoľné Skúsení a freerideri: nedôležité Vleky a lanovky: nedôležité Krajina: ľubovoľné
Bežkárske trate-km: ľubovoľné Hodnotenie zákazníkov: ľubovoľné Cena na osobu: ľubovoľné
Rodina a deti: nedôležité Après ski: nedôležité termín : ľubovoľné
Došlo k chybe. Prosím, skontrolujte zadané údaje a skúste to znova. Pri vyhľadávaní sa vyskytla chyba.

Lyžiarske strediská USA

Lyžiarske strediská USA

USA ponúka nespočetné možnosti pre zimné športy. Predovšetkým štáty Colorado a Utah v pohorí Rocky Mountains, ale aj v Kalifornia a Nevada disponujú v takmer každom údolí jednou alebo viacerými lyžiarskymi oblasťami.Na celom svete je známa skvelá kvalita snehu v Rocky Mountains. Vďaka suchému vzduchu je tu sneh veľmi sypký a umožňuje tak aj začiatočníkom zalyžovať si na svahoch s hlbokým snehom. Výnimočné podnebie v Rocky Mountains umožňuje prírode prežiť aj vo vysokých polohách. Stromy nájdete aj v nadmorskej výške 3.750 m. Najväčšie lyžiarske arény sa v Rocky Mountains tiahnu cez početné vrchy a majú k dispozícii až 100 lanoviek a vlekov na 4.000 hektároch zjazdoviek, medzi ktoré patria aj známe regióny ako Vail, Summit-Area, Aspen-Snowmass, Lake Tahoe a mnoho ďalších. Popri čiastočne veľmi náročných zjazdoch, nájdete vo väčšine lyžiarskych oblastí aj tzv. bowls. Jedná sa o lyžiarske neupravované trasy. V mnohých amerických lyžiarskych oblastiach sa pravidelne odohrávajú závody svetového pohára a majstrovstvá sveta v alpskom lyžovaní. V oblastiach ako Vail/Beaver Creek a Aspen-Snowmass môžete natrafiť aj na prominentných hostí. Môže sa Vám teda ľahko stať, že sa zrazu na lanovke ocitnete vedľa George Clooneyho alebo Arnolda Schwarzeneggera. V amerických lyžiarskych oblastiach sa kladie veľký dôraz na servis. Málokedy sa stane, že musíte na vlekoch čakať v rade, a ak áno, pomocní zamestnanci sa postarajú o to, aby lyžiari mali čo piť a dostali krém na opaľovanie, počas chladných dní dostanete na sedačkových lanovkách dokonca teplú vlnenú deku.

Après ski USA

Keep the party going! To je motto amerického après ski. Či ste v Colorade, Kalifornii alebo v iných lyžiarskych regiónoch, všade Vás láka množstvo après ski podnikov, tešiacich sa obľube nielen u mladého publika. Môžete tu ale stráviť aj romantický večer pri krbe v jednej z tých lepších reštaurácií. Mimochodom v Amerike sa stoly zvyčajne nerezervujú, hostia čakajú pri bare alebo v špeciálnej miestnosti na to určenej, kým sa uvoľní ďalší stôl. Americká kuchyňa je známa prípravou grilovaného hovädzieho mäsa. V máloktorej inej krajine si milovníci mäsa prídu na svoje tak ako tu. Mäso sa tu podáva v tých najrôznejších variantoch – filé Mignon, New York Steak, T-Bone-Steak či hamburgery. Ďalšou pozoruhodnosťou je veľmi malý základný plat tunajších čašníkov. Vzhľadom na túto skutočnosť sú viac menej závislí na prepitnom svojich hostí. Za to však môžete počítať s veľmi pozornou obsluhou a príjemným vystupovaním, očakávané prepitné sa pohybuje okolo 20%. Ponuka športových aktivít je tu tiež – ako skoro všetko v USA – veľká. Prechádzka na snežniciach, jazdy na snehovom skútri, jazdy na saniach s konským alebo psím záprahom sú len niekoľkými príkladmi.

Výletné ciele USA

„Krajina nekonečných možností“ – prezývka USA prezrádza mnoho. Vyjmenovanie všetkých pamätihodností by zabralo hodiny, takže je tu uvedené iba niekoľko tipov.

Väčšie, farebnejšie, hlasnejšie - vítajte v Las Vegas. Behom prechádzky po známom bulvári sa obrovské hotely a kasína naháňajú v získavaní pozornosti turistov. Medzi nimi nájdeme „Venetian“, kde si človek pripadá ako v Benátkách, alebo „Luxor“ s 30 m vysokou pyramídou. Svetu známe a populárne predstavenie Cirque du Soleil alebo kúzelník David Copperfield lákajú zábavným programom. Len jedno tu budete hľadať márne: kľud. San Francisco presvedčí aj motívmi na pohľadniciach. Výhľad z Alamo Square na viktoriánske vily, na Lombard Street s úzkymi zatáčkami alebo na Golden Gate Bridge si nenechá újsť skoro žiaden turista. Golden Gate Recreation Area, do ktorej spadajú duny, pláže a lesy, rovnako ako známy ostrov Alcatraz s rovnakomenným väzením, je s rozlozlohou 300 km² a predstavuje tým najväčší mestský park na svete. Povinností pre turistov: jazda električkou Cable Car. Nemôžeme zabudnúť ani na Los Angeles. Je tu Hollywood, Walk of Fame s 2 300 hviezdicami slávy, je tu svet filmov a zábavný park Universal Studios.

Do pamäti sa zaryje aj Grand Canyon, ktorý do svojej podoby dostala rieka Colorado Rivers. Canyon má dĺžku 450 km a je až 1,6 km hlboký. Špektakulárne výhľady sú tu zaručené, hlavne na južnom okraji. Odvážni turisti vyskúšajú Skywalk, 22 m dluhý balkón so sklenenou podlahou. Ďalšiu zastávku si naplánujte v Idahu, tu sa nachádza Craters of the Moon National Monument - krajina podobajúca sa zemnému povrchu na mesiaci. Láva tu zanechala svoje stopy v podobe obrovského areálu s hrubými skalami a skoro žiadnou vegetáciu. Ďalšie stopy, ktoré tentokrát nezanechala príroda, ale sochár Gutzon Borglum, sú štyri prezidentské hlavy vytesané do skal Mount Rushmore: George Washington, Thomas Jefferson, Theodore Roosevelt a Abraham Lincoln tu sú v 18 m vysokej podobe.

Ak už sa raz vydáte do USA, nevynechajte ani návštevu Národných parkov. Najstarší z nich je Yellowstone, ktorý má pozoruhodných 250 gejzírov. Yosemite je známy pre svoje žulové skaly. „El Capitan“ je napríklad 2 307 m vysoký a je jedným z najväčších monolitov našej planéty.

Lyžiarske strediská USA

Miesto (región) Výška miesta Lyžiarske stredisko Zjazdovky Výška strediska
oddo
2 765 m Winter Park 143 km 2 743 - 3 676 m

Bezpečná objednávka so SnowTrex výhodami