Poradca lyžiarskych stredísk
Nájdite lyžiarske stredisko, ktoré je ideálne pre Vás!
  1. Jednoducho zvoľte, čo je pre Vás dôležité.
  2. Na základe Vami zadaných údajov, Vám navrhujeme miesta, ktoré sú pre Vás optimálnymi lyžiarskymi strediskami.
Informácie o lyžiarskom stredisku
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné
Lyžiarske stredisko vhodné najmä pre
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Ostatné
nedôležité
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Údaje o zájazde
ľubovoľné
Váš výber
Veľkosť: ľubovoľné Začiatočníci: nedôležité Snowpark: nedôležité dĺžka:
Najvyšší bod v stredisku: ľubovoľné Skúsení a freerideri: nedôležité Vleky a lanovky: nedôležité Krajina: ľubovoľné
Bežkárske trate-km: ľubovoľné Hodnotenie zákazníkov: ľubovoľné Cena na osobu: ľubovoľné
Rodina a deti: nedôležité Après ski: nedôležité termín: ľubovoľné
Došlo k chybe. Prosím, skontrolujte zadané údaje a skúste to znova. Pri vyhľadávaní sa vyskytla chyba.

Výletné ciele USA

„Krajina nekonečných možností“ – prezývka USA prezrádza mnoho. Vyjmenovanie všetkých pamätihodností by zabralo hodiny, takže je tu uvedené iba niekoľko tipov.

Väčšie, farebnejšie, hlasnejšie - vítajte v Las Vegas. Behom prechádzky po známom bulvári sa obrovské hotely a kasína naháňajú v získavaní pozornosti turistov. Medzi nimi nájdeme „Venetian“, kde si človek pripadá ako v Benátkách, alebo „Luxor“ s 30 m vysokou pyramídou. Svetu známe a populárne predstavenie Cirque du Soleil alebo kúzelník David Copperfield lákajú zábavným programom. Len jedno tu budete hľadať márne: kľud. San Francisco presvedčí aj motívmi na pohľadniciach. Výhľad z Alamo Square na viktoriánske vily, na Lombard Street s úzkymi zatáčkami alebo na Golden Gate Bridge si nenechá újsť skoro žiaden turista. Golden Gate Recreation Area, do ktorej spadajú duny, pláže a lesy, rovnako ako známy ostrov Alcatraz s rovnakomenným väzením, je s rozlozlohou 300 km² a predstavuje tým najväčší mestský park na svete. Povinností pre turistov: jazda električkou Cable Car. Nemôžeme zabudnúť ani na Los Angeles. Je tu Hollywood, Walk of Fame s 2 300 hviezdicami slávy, je tu svet filmov a zábavný park Universal Studios.

Do pamäti sa zaryje aj Grand Canyon, ktorý do svojej podoby dostala rieka Colorado Rivers. Canyon má dĺžku 450 km a je až 1,6 km hlboký. Špektakulárne výhľady sú tu zaručené, hlavne na južnom okraji. Odvážni turisti vyskúšajú Skywalk, 22 m dluhý balkón so sklenenou podlahou. Ďalšiu zastávku si naplánujte v Idahu, tu sa nachádza Craters of the Moon National Monument - krajina podobajúca sa zemnému povrchu na mesiaci. Láva tu zanechala svoje stopy v podobe obrovského areálu s hrubými skalami a skoro žiadnou vegetáciu. Ďalšie stopy, ktoré tentokrát nezanechala príroda, ale sochár Gutzon Borglum, sú štyri prezidentské hlavy vytesané do skal Mount Rushmore: George Washington, Thomas Jefferson, Theodore Roosevelt a Abraham Lincoln tu sú v 18 m vysokej podobe.

Ak už sa raz vydáte do USA, nevynechajte ani návštevu Národných parkov. Najstarší z nich je Yellowstone, ktorý má pozoruhodných 250 gejzírov. Yosemite je známy pre svoje žulové skaly. „El Capitan“ je napríklad 2 307 m vysoký a je jedným z najväčších monolitov našej planéty.

Lyžiarske strediská USA

Miesto (región) Zjazdovky Výška strediska
oddo
Skipas Nocí Od
250 km 2 080 - 3 049 m už čoskoro