Wi-Fi v lyžiarskych strediskách

Facebook, Instagram, WhatsApp, Twitter a ďalšie – internet a sociálne média sú našimi každodennými sprievodcami. Nieje sa čomu diviť, že veľa zimných športovcov chce aj počas lyžiarskej dovolenky byť na zjazdovke online. Koniec koncov, chceme zdieľať naše dovolenkové zážitky s našimi najmilšími - tak rýchlo ako to len ide. To vedia taktiež prevádzkovatelia lyžiarskych stredísk a preto strediská dostatočne vybavili: v mnohých lyžiarskych strediskách sa už nachádza Wi-Fi, buď na chatách alebo dokonca v celom lyžiarskom stredisku. Tak sa nemusíte pri lyžovaní obávať toho, žeby ste nemohli zdieľať vaše zážitky alebo že by vám niečo ušlo na sociálnych sietiach.

Wi-Fi v lyžiarskych strediskách
Wi-Fi v lyžiarskych strediskách

lyžiarske strediská s Wi-Fi

Stredísk, ktoré ponúkajú dnes Wi-Fi je už dnes naozaj veľa. Či už v Nemecku, Rakúsku, Francúzsku alebo Taliansku - stredisko po stredisku sa vybavujú aj čo sa týka digitálnej výbavy. Nie je sa čomu diviť - nakoľko aj pre prevádzkovateľov je to dobrá reklama, keď spokojní zimní športovci zdieľajú fotku práve z ich strediska. Avšak: Pre koho je Wi-Fi dôležitým kritériom v stredisku, mal by sa ešte pred objednaním lyžiarskeho zájazdu pozrieť na príslušnú stránku a uistiť sa, či toto skutočne ponúkajú.

Bezproblémové pripojenie a signál počas zimnej dovolenky

Pre získanie Wi-Fi signálu v stredisku, musia zimní športovci počas lyžiarskej dovolenky podniknúť iba jednoduché kroky. V tom najjednoduchšom prípade postačí jedno kliknutie na "akceptovať" podmienky používania a už sú pripojení. V iných strediskách musia lyžiari zaslať jednoduchú sms, aby sa zaregistrovali a už môžu surfovať. Výnimočne nápomocné je pripojenie Wi-Fi aj pri dohadovaní sa k obedu alebo na apès-ski v chatách. Nestihnúť, zmeškať alebo sa stratiť to bolo včera - dnes bez poplatkov môžete dokonca všetko vybaviť aj počas jazdy vlekom. Informácie k Wi-Fi pripojeniu v danom stredisku ako aj presnú pozíciu hotspotov ponúkajú lanovky aj na internete.

S Wi-Fi ste v stredisku istejší

Ak lyžujete a máte zapnuté Wi-Fi, to má svoje výhody: tak môžete veľmi jednoducho využívať rôzne lyžiarske online aplikácie, ktoré Vám ukážu cestu, počítajú vaše prejdené kilometre alebo si necháte zobraziť najbližšiu lyžiarsku chatu. Avšak aj počas zimnej dovolenky by ste si mali dávať pozor na vaše údaje. Pokiaľ je prístup Wi-Fi nešifrovaný, neoprávnené osoby majú vždy prístup k prenášaným údajom. Posielanie osobných hesiel, TAN-čísel alebo podobných informácii - ako aj normálne pri využívaní verejnej Wi-Fi siete - nezasielajte ani v lyžiarskom stredisku! A okrem toho platí: Ste uprostred prírody, máte okolo seba prekrásnu horskú panorám a venujete sa skvelému športu - nechajte aspoň na chvíľu váš smartphone vo vrecku.