Lyžovanie Slovensko: Snow up your life!

Slovenská republika leží v pravom zmysle slova v srdci Európy. Nachádza sa tu 9 národných parkov, čo znamená, že takmer všetky pohoria sú zaradené medzi chránené územia. Slovensko je prevažne hornatá krajina a táto skutočnosť ako aj vnútrozemské podnebie, ktoré tu vládne, vytvára priaznivé podmienky pre zimné športy. Ideálne predpoklady majú predovšetkým Tatry, kde v okolitých oblastiach vznikali druhy zimných športov už od konca 19. storočia. V súčasnosti sa okrem známych lyžiarskych centier v Tatrách ako aj Fatre nachádza množstvo lyžiarskych oblastí s veľmi dobrými zjazdovkami aj v malých pohoriach, čiže sa dá lyžovať skoro v každom kraji Slovenska.

Regióny Slovensko

Vysoké Tatry

Vysoké Tatry

Vysoké Tatry v Karpatoch sú najmenším pohorím Európy, avšak sú vďaka svojim horským plesám, tradičným horským chatám, hranatým štítom a nezabudnuteľnou panorámou pokladané za magnet na turistov.

Nízke Tatry

Nízke Tatry

Nízke Tatry sa nachádzajú rovnako v Karpatoch hneď oproti Vysokým Tatrám. Husto zalesnené svahy, pôvodné horské dedinky ako aj obrovské podzemné jaskyne zlučujú tento horský systém do jednej nádhernej prírodnej kulisy.

Lyžiarske strediská Slovensko

Miesto (región) Zjazdovky Výška strediska
oddo
Skipas Nocí Od
45 km 950 - 2 024 m už čoskoro
4,3 km 1 018 - 1 480 m už čoskoro
12 km 888 - 2 634 m už čoskoro