Lyžovanie Švajčiarsko: Snow up your life!

Švajčiarsko sa môže pochváliť neopísateľnou krásou Álp. Top lyžiarske strediská ako Davos alebo Zermatt sa tu striedajú s idylickými zimnými strediskami vhodnými najmä pre rodiny s deťmi.

Regióny Švajčiarsko

Graubünden

Graubünden

Najväčší zo švajčiarskych kantónov sa prezentuje mimoriadne rôznorodo: rozmanité lyžiarske arény ako napríklad Flims-Laax-Falera, početné wellness zariadenia, svetoznáme kúpeľné a lyžiarske strediská ako Davos, St. Moritz alebo Samnaun, kombinované s prvotriednou švajčiarskou gastronómiou! Nie nadarmo sa tu rok čo rok schádzajú prominenti z celého sveta, aby si vychutnali perfektnú zimnú dovolenku.

Wallis

Wallis

Wallis – rozmanitý raj zimných radovánok! Veľkolepá kulisa pozostávajúca z vrchov, ľadu a snehu. Nájdete tu najvyššie vrchy Švajčiarska, ktorých korunou je Matterhorn. Nachádza sa tu niekoľko z najväčších alpských ľadovcov okrem iného Aletschgletscher ako aj obdivuhodné lyžiarske oblasti ako 4 Vallées, Saas-Fee a Les Portes du Soleil. Zasnežené lesy pod žiarivo modrou oblohou a útulné staré drevené domčeky ideálne dopĺňajú celkovú kulisu.

Lyžiarske strediská Švajčiarsko

Región/stredisko Zjazdovky Výška strediska
oddo
Skipas Nocí Cena od
264 km 810 - 2 844 m 5 299
200 km 1 350 - 3 330 m vypredané
200 km 1 350 - 3 330 m vypredané
200 km 1 620 - 3 883 m vypredané