Poradca stredísk
Nájdite lyžiarske stredisko, ktoré je ideálne pre Vás!
  1. Jednoducho zvoľte, čo je pre Vás dôležité.
  2. Na základe Vami zadaných údajov, Vám navrhujeme miesta, ktoré sú pre Vás optimálnymi lyžiarskymi strediskami.
Informácie o lyžiarskom stredisku
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné
Lyžiarske stredisko vhodné pre
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Ostatné
nedôležité
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Údaje o zájazde
ľubovoľné
Váš výber
Veľkosť: ľubovoľné Začiatočníci: nedôležité Snowpark: nedôležité dĺžka: podľa zadania
Najvyšší bod v stredisku: ľubovoľné Skúsení a freerideri: nedôležité Vleky a lanovky: nedôležité Krajina: ľubovoľné
Bežkárske trate-km: ľubovoľné Hodnotenie zákazníkov: ľubovoľné Cena na osobu: ľubovoľné
Rodina a deti: nedôležité Après ski: nedôležité termín : ľubovoľné
Došlo k chybe. Prosím, skontrolujte zadané údaje a skúste to znova. Pri vyhľadávaní sa vyskytla chyba.

Lyžovačka Slovensko

Slovenská republika leží v pravom zmysle slova v srdci Európy. Nachádza sa tu 9 národných parkov, čo znamená, že takmer všetky pohoria sú zaradené medzi chránené územia. Slovensko je prevažne hornatá krajina a táto skutočnosť ako aj vnútrozemské podnebie, ktoré tu vládne, vytvára priaznivé podmienky pre zimné športy. Ideálne predpoklady majú predovšetkým Tatry, kde v okolitých oblastiach vznikali druhy zimných športov už od konca 19. storočia. V súčasnosti sa okrem známych lyžiarskych centier v Tatrách ako aj Fatre nachádza množstvo lyžiarskych oblastí s veľmi dobrými zjazdovkami aj v malých pohoriach, čiže sa dá lyžovať skoro v každom kraji Slovenska.

Kde se dá na Slovensku lyžovať?

Zimné športy sú na Slovensku veľmi obľúbené. Dobre vybavené lyžiarske centra lákajú každoročne nie len miestne, ale aj mnoho zahraničných návštevníkov. V horách na Vás čaká 26 moderných lyžiarskych centier, ktoré ponúkajú ideálne lyžiarske podmienky pre každého. Vysoké Tatry sú najdôležitejšou lyžiarskou destináciou Slovenska. Pohoria zaberajú skoro dve tretiny Slovenska a garantuje tým zimu plnú snehu. Nájdete tu navyše mnoho malých a stredných lyžiarskych stredísk, ktoré sú vhodné pre všetky lyžiarske úrovne. Na juhu Vysokých Tatier sa nachádzajú významné centrá lyžovania Starý Smokovec, Tatranská Lomnica a Štrbské Pleso, ktoré sa rozprestierajú pozdĺž 30 km dlhého údolia.

Pohorie Nízke Tatry susedí s Vysokými Tatrami a radí sa taktiež ku Karpatom. Predovšetkým lyžiarske stredisko Demänovská dolina je veľmi zaujímavým miestom práve pre lyžiarov. Dolina, ktorá je dlhá asi 15 km a je známa vďaka svojim ľadovým jaskyniam, patrí k najdôležitejším turistickým centrám na severe Nízkych Tatier. Nachádza sa tu aj lyžiarske stredisko Jasná a to priamo uprostred Nízkych Tatier. Už na konci 19. storočia sa stredisko so svojimi 45 km zjazdoviek rozvinulo v najväčšie a najobľúbenejšie lyžiarske stredisko Slovenska. Stredisko sa rozkladá po oboch stranách vrcholu Chopok a je, čo sa týka kvality zjazdoviek a moderného vybavenia veľmi dobre vybavené. Perfektne upravené zjazdovky a náročné bežecké trasy v nadmorskej výške od 950 m do 2 024 m si môžete užiť od decembra až do apríla. Navyše tu nájdete rozprávkové podmienky pre snowboard v snowparku s halspipes, raily a skokmi. Pre milovníkov freeridu sa tu nájde aj pár stredísk off-piste s hlbokým snehom. Lyžiarske stredisko je tiež často využívané pre medzinárodné závody.

Prečo si objednať lyžiarsku dovolenku na Slovensku?

Perfektne upravené zjazdovky, arény pre lyže a snowboard, lyžiarske školy a škôlky, večerné lyžovanie, požičovne lyží - to a mnohom viac na Vás čaká v slovenských lyžiarskych strediskách. Zábavu ale nájdete aj mimo zjazdovky. Môžete vyskúšať napr. snowtubing, kitewing, sánkovanie alebo korčuľovanie. V top lyžiarskych centrách navyše nájdete širokú ponuku après-ski s rôznymi barmi, zábavnými centrami a skibusmi, ktoré Vás prepravia z jednej zjazdovky k druhej.

Čo je špeciálne na Slovensku?

Slovensko boduje nie len zimnými športami, je taktiež atraktívne pre aktívnych turistov, akými sú fanúšikovia paraglidingu, milovníci turistiky a vodných športov. V blízkosti nájdete komplex Demänovských jaskýň s fascinujúcimi kvapľami a vodopádmi v jaskyniach, ako aj termálne kúpalisko Bešeňová. Tieto miesta patria k najznámejším Nízkych Tatier.

Ako dlho trvá zimná sezóna na Slovensku?

Vo Vysokých Tatrách, ktoré siahajú až do nadmorskej výšky skoro 2 700 m, vládne alpská klíma s veľmi studenými a na sneh istými zimami. Lyžiarska sezóna na Slovensku začína v decembri a končí v apríli. Najlepšími mesiacmi na lyžovanie sú február a marec, kedy nie je až tak chladno ako v januári.

Regióny Slovensko

Vysoké Tatry

Vysoké Tatry

Vysoké Tatry v Karpatoch sú najmenším pohorím Európy, avšak sú vďaka svojim horským plesám, tradičným horským chatám, hranatým štítom a nezabudnuteľnou panorámou pokladané za magnet na turistov.

Lyžiarske strediská Slovensko

Miesto (región) Zjazdovky Výška strediska
oddo
11,8 km 888 - 2 190 m

Bezpečná objednávka so SnowTrex výhodami