Poradca lyžiarskych stredísk
Nájdite lyžiarske stredisko, ktoré je ideálne pre Vás!
  1. Jednoducho zvoľte, čo je pre Vás dôležité.
  2. Na základe Vami zadaných údajov, Vám navrhujeme miesta, ktoré sú pre Vás optimálnymi lyžiarskymi strediskami.
Informácie o lyžiarskom stredisku
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné
Lyžiarske stredisko vhodné najmä pre
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Ostatné
nedôležité
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Údaje o zájazde
ľubovoľné
Váš výber
Veľkosť: ľubovoľné Začiatočníci: nedôležité Snowpark: nedôležité dĺžka:
Najvyšší bod v stredisku: ľubovoľné Skúsení a freerideri: nedôležité Vleky a lanovky: nedôležité Krajina: ľubovoľné
Bežkárske trate-km: ľubovoľné Hodnotenie zákazníkov: ľubovoľné Cena na osobu: ľubovoľné
Rodina a deti: nedôležité Après ski: nedôležité termín: ľubovoľné
Došlo k chybe. Prosím, skontrolujte zadané údaje a skúste to znova. Pri vyhľadávaní sa vyskytla chyba.

Lyžovačka Poľsko: Snow up your life!

V Poľsku sa skrýva mnoho prírodných pokladov. Krásne pláže a dlhé piesočnaté duny na severe krajiny, veľké jazernaté kraje a nížiny na východe, nádherné lesy a zelené planiny na západe a impozantné vrchy na juhu Poľska. V južnej časti krajiny sa týči poľské stredohorie, Świętokrzyskie hory, Beskydy, Poloniny a Sudety s Krkonošami. Jediným vysokým pohorím Poľska sú Karpaty s Vysokými Tatrami: tu sa nachádza najvyšší vrch Poľska Rysy (2 499 m). Pre zimné športy sa Vysoké Tatry a Krkonoše hodia priam ideálne.

Regióny Poľsko

Karpaty

Karpaty

Tatry sú tiež často označované ako najmenšie vysokohorské pohorie na svete, ktorého najvyhľadávanejšie časti sú bezo sporu Vysoké Tatry s krásnymi výhľadmi, strmými vrcholkami hôr, ostrými skalami, hlbokými roklinami a krištáľovými jazerami. Voňavé smrekové lesy bohaté na faunu a flóru sú skôr v nížinách. Najvyšším vrcholkom poľských Tatier a tým aj najvyššia hora Poľska sú Rysy týčiace sa v nadmorskej výške 2 500 m. Tatry ponúkajú samozrejme tiež skvelý terén pre zimné športy, vrátane dych vyrážajúcich výhľadov na nedotknutú krajinu, prvotriednych zjazdov a tratí pre bežkárov - tu si užijete pestré zimné radovánky!

Sudety

Sudety

Krkonoše ponúkajú široký výber možných zimných aktivít. Môžete tu vyskúšať a praktizovať všetko, či už sa jedná o alpské lyžovanie, snowboarding, bežkovanie alebo horskú turistiku. Toto pohorie ponúka lyžiarom mnoho trás a lyžiarskych zjazdoviek s rôznymi stupňami náročnosti. Na poľskej strane Krkonôš je najvyšším vrcholom Snežka (1 362 m). Najväčším lyžiarskym centrom je "SkiArena Szrenica" v Sklárske Porube a Sněžka (1 602 m) v Karpaczi. Na oboch miestach je sieť tratí veľmi rozmanitá, pričom je v Sklárske Porube k dispozícii mnoho svahov pre lyžiarov začiatočníkov. Početné požičovne materiálu a dobre vyškolení lektori lyžovania a snowboardingu robia z dovolenky nekomplikovanú a príjemnú záležitosť. Región Sklárska Poruba - Harrachov je považovaný za pravú Mekku bežeckého lyžovania v strednej Európe. Nájdete tu cez 250 km tratí, z ktorých časť dokonca spadá do najvyššej klasifikácie Medzinárodnej lyžiarskej federácie. Rozprávková krajina Krkonôš predstavuje ideálnu oblasť pre horskú turistiku. Veľa dobre značených výletných chodníkov tvorí základ pre nezabudnuteľné výlety.

Lyžiarske strediská Poľsko

Miesto (región) Zjazdovky Výška strediska
oddo
Skipas Nocí Od
15 km 707 - 1 362 m 2-10 61
16 km 1 014 - 1 987 m 2-10 75