Hodnotenie zákazníkov

Świeradów-Zdrój

41 Počet hodnotení:

87 % Miera odporúčaní:

Stredisko 8,5
Lyžiarska oblasť 7,5
Plán zjazdoviek
SKI & SUN Świeradów-Zdrój
Informácie o lyžiarskom stredisku
SKI & SUN Świeradów-Zdrój
Najvyšší bod: 1 060 m
Najnižší bod: 620 m
Výška dediny: 450 m
Vlekov celkom: 2
Kotvové vleky: 1
Sedačkové lanovky: 0
Kabínkové lanovky: 1
Zjazdoviek celkom: 2,5 km
Zjazdovky:
0,5 km
Zjazdovky:
2 km
Zjazdovky:
0 km

Lyžovačka Bad Flinsberg – malá, ale jemná prírodná perla Dolného Sliezska!

Świeradów-Zdrój

Na úpätí Jizerských hôr, ďaleko od masovej turistiky sa nachádza Świeradów-Zdrój. Kúpeľné mesto je útulne vsadené medzi horami Wysoki Grzbiet a Kamienicki Grzbiet. Świeradów-Zdrój je známy svojou mikroklímou, priaznivo pôsobiacim radónom vo vzduchu, v liečivých prameňoch a rašeliniskách. V kúpeľnom parku obdržíte za malý poplatok "svätenú vodu" z Świeradów-Zdrója, liečivá pramenitá voda obsahujúca radón, vďaka ktorej sa mesto preslávilo. Hotely v stredisku ponúkajú odpovedajúce liečebné kúry, ktoré môžu skvele prispieť k relaxácií po dni strávenom na lyžiach.

Ako alternatíva k zábave na zjazdovke tu čaká na nadšencov kultúry niekoľko pamätihodností. Neďaleko parku v centre mesta sa nachádza kúpeľný dom s vežou vysokou 45 m. K nemu si pripojené ďalšie dva komplexy budov, v ktorých sú ponúkané kúpeľné procedúry. Oba komplexy sú prepojené 80 m dlhou kolonádou. Pôsobivá drevená konštrukcia s vysokými klenbami a kvetinovými nástennými maľbami je najdlhšou smrekovou kolonádou v Dolnom Sliezsku. Konajú sa tu aj koncerty a tanečné plesy.

Krkonoše

Krkonoše sú horným pásmom, ktoré by sme mohli brať ako prírodnú hranicu medzi Českou republikou a Poľskom. V Poľsku sa pritom nachádza približne len tretina celých Krkonôš. Najväčším a najznámejším vrcholom je Sněžka (1 602 m). V Krkonošiach sa stretnete s typickými kamennými skalami a s krásnymi jazerami uprostred malebnej horskej krajiny. Už roky priťahujú tieto hory, ktoré patria z veľkej časti do Národného parku, turistov zo všetkých kútov sveta. V miestnych strediskách nájdete všetko, čo k podarenej zimnej dovolenke patrí: dobre upravované zjazdovky, moderné vleky a nekonečné trasy pre bežkárov cez nádherné výšiny.

Doprava Świeradów-Zdrój

  • Železnica: Krzewina Zgorzelecka (cca 50 km), Görlitz (cca 55 km)
  • Letecká doprava: Breslau (cca 150 km), Drážďany (cca 155 km), Praha (cca 165 km)

Ubytovanie Świeradów-Zdrój

Hľadať…

: Lyžovačka Świeradów-Zdrój

Momentálne nie sú k dispozícii žiadne ponuky.

Bezpečná objednávka so SnowTrex výhodami

Loading...
StickyNewsletter