Zimná dovolenka so psom - lyžiarske hotely a prázdninové apartmány vhodné pre psov

Kto to nepozná: zaslúžená dovolenka stojí predo dvermi, všetci sa tešia ale zostáva jedna otvorená otázka: Kam so psom počas lyžiarskej dovolenky? Ak chcete Vášho štvornohého miláčika vziať so sebou, potom máme pre vás niekoľko ponúk ubytovania, kde môžete stráviť príjemné dni aj so psom. Objednajte si jeden z našich hotelov priateľských ku psom, v ktorom sa váš pes bude cítiť pohodlne a dokonca si užije aj množstvo zábavy, zatiaľčo vy budete na zjazdovke! Môžete sa vybrať na spoločné prechádzky a s radosťou pozorovať, ako si Váš miláčik užíva sneh! S nami si určite príde na svoje každý člen rodiny!

Zimná dovolenka so psom - lyžiarske hotely a prázdninové apartmány vhodné pre psov
Zimná dovolenka so psom - lyžiarske hotely a prázdninové apartmány vhodné pre psov

Ubytovanie vhodné pre aj pre psíkov

Majitelia psov musia byť pri výbere ubytovania trochu konkrétnejší než cestujúci bez domácich zvierat. Samozrejme, že pri zimnej dovolenke so psom musí s príjazdom psa súhlasiť ubytovanie. Navyše by mali majitelia psov overiť, či je v cene ubytovania priateľského ku psom už psík zahrnutý alebo či je potrebné počítať s ďalšími poplatkami za psa. Často je v cene zahrnuté iba čisté ubytovanie psa, ale už nie doplnkové služby ako krmivo. Aj toto by ste si mali zistiť, pokiaľ plánujete vziať psa so sebou na hory. Ďalšia dôležitá vec, v ktorej by ste mali mať jasno: Môže zostať pes sám na izbe cez deň alebo je to zakázané?. Pri plánovaní by ste mali vziať do úvahy stráviť dovolenku priamo pri zjazdovke. Predovšetkým pre rodiny s deťmi a psom sú krátke vzdialenosti veľkou výhodou.

Na čo by ste ako majiteľ psa mali myslieť?

V prípade cestovania so psom je potrebné mať so sebou aj patričné dokumenty. K ním patrí predovšetkým identifikačná psia známka, ktorou je možné zistiť majiteľa psa. Toto označenie má spravidla podobu známky na obojku na krku alebo elektronického implementovaného čipu. Ďalej nezabudnite na povinný pas zvieraťa, platný vrámci EU, v ktorom sú zapísané napr. údaje o očkovaní psa. Tento doklad môžete dostať za malý poplatok u veterinára. Okrem týchto dokumentov vyžadujú niektoré krajiny vedenie psa na vôdzke a náhubok. Pokiaľ pôjdete autom, nezabudnite na dostatočné istenie v podobe psieho pásu alebo prepravného boxu.

To pravé stráženie psa počas zimnej dovolenky

Kto cestuje na zimnú dovolenku so psom a chce si užiť zjazdovky, mal by popremýšľať, ako vyrieši stráženie psa počas lyžiarskeho zájazdu. Niektorým psom nevadí zostať na izbe osamote. To ej ale dobré vopred si to vyjasniť s ubytovaním. Niektoré ubytovania priateľské ku psom toto totiž nedovoľujú z bezpečnostných dôvodov. Pokiaľ nechcete vziať so sebou psa na svah, je tu alternatíva v podobe stráženia psa. Zorganizovať si to môžete cez ubytovanie, ale je potrebné počítať s nákladmi. V ideálnom prípade - a určite aj najlepšie pre psa - vezmite svojho štvornohého priateľa so sebou. Ak cestujete s väčšou skupinou, určite sa nájde niekto, kto práve nelyžuje a dá na neho rád pozor a nechá ho aj vyblázniť sa na snehu.

Zimná dovolenka ako vrcholný zážitok pre psa

Práve keď ste na zjazdovke, je zimná dovolenka pre vás a vášho psa určite vrcholným zážitkom. Ktorému psovi by sa nepáčilo so svojim pánom alebo paničkou užívať si sneh v lese, resp. okolo lesa? Užite si prírodu s vašim štvornohým miláčikom v pozadí s neskutočnými horskými výbežkami pri vašej budúcej zimnej dovolenke! Naše hotely a apartmány priateľské ku psom, jedno či v Rakúsku, Nemecku alebo vo Francúzsku, už sa na vás a vášho štvornohého miláčika nevedia dočkať!