Rezervujte si lyžiarske chaty a chalupy na svoju lyžiarsku dovolenku

Ochutnajte originálnu horskú atmosféru na zimnej dovolenke v Alpách. Prespanie v rustikálnej lyžiarskej chate alebo chalete bude určite nezabudnuteľné. Tieto ubytovania sú stále obľúbenejšie pre svoju jedinečnú atmosféru. Samozrejme, že okrem našich klasických lyžiarskych hotelov a apartmánov nájdete pri SnowTrex aj mnoho útulných chát, ktoré sa v zime stávajú ideálnym útočiskom pre páry alebo individuálnym miestom pre celú rodinu. A to najlepšie na tom: Väčšina lyžiarskych chát sa nachádza tak centrálne v lyžiarskych strediskách, že sa zimným športom nevyhnete. Či už chalet priamo na zjazdovke v lyžiarskom stredisku, samostatne stojaca drevená chata na pokojnom mieste alebo vlastné bydlisko v horskej dedinke uprostred ďalších malých chát - pri SnowTrex máte na výber. V našej ponuke útulných chaletov a moderných rekreačných domov určite nájdete to, čo hľadáte.

Rezervujte si lyžiarske chaty a chalupy na svoju lyžiarsku dovolenku
Rezervujte si lyžiarske chaty a chalupy na svoju lyžiarsku dovolenku

Prenajmite si lyžiarsku chatu v Rakúsku

Fantastické ubytovanie v srdci lyžiarskych stredísk v Tirolsku alebo v Salzbursku. Milovníci zimných športov, ktorí hľadajú presne to, by sa mali rozhodnúť pre chalet v Rakúsku! Prenájom alpskej chaty je tiež ideálnou voľbou pre malé rodiny, veľké skupiny alebo zamilované páry. Po dlhom dni na zjazdovke si môžete užiť komfort, ktorý môže ponúknuť iba klasický prázdninový dom v alpskej republike. Vďaka priamemu prístupu na najlepšie zjazdovky a úchvatnému výhľadu na hory bude Vaša lyžiarska dovolenka v rakúskej zimnej krajine zaručene nezabudnuteľná.

Všetky ponuky v Rakúsku

Prenajmite si chatu vo Francúzsku

Pohľad priamo na niektoré z najvyšších vrcholov v Alpách hneď ráno. Túto panorámu si môžu vychutnať tí lyžiari, ktorí sa prebudia v lyžiarskej chate vo Francúzsku! U SnowTrex môžete objaviť exkluzívny výber chát a ľahko si prenajať horskú chatu - v najlepších lyžiarskych strediskách veľkého národa. Čaká Vás tam perfektná dovolenka na lyžiach v súkromnej atmosfére a priamo na zjazdovke. Ubytovanie, ktoré ponúkame, ponúka pohodlie a útulnosť, rovnako ako úchvatný výhľad na zasnežené hory Prímorských Álp alebo Savojských Álp. Či už s rodinou, priateľmi alebo ako pár – máme pre Vás perfektné horské chaty vo Francúzsku.

Všetky ponuky vo Francúzsku

Čo je lyžiarska chata?

Lyžiarska chata, vo Švajčiarsku a Francúzsku nazývaná aj horský chalet, je útulným miestom na pobyt v blízkosti lyžiarskych stredísk. Domy sa často nachádzajú priamo na zjazdovkách a sú preto väčšinou špeciálne vybavené pre zimných rekreantov, ktorí radi lyžujú. Na lyžiarskej dovolenke ponúkajú ideálne útočisko po dlhom dni na zjazdovkách a umožňujú hosťom počas pobytu si naplno užiť prírodu uprostred hôr. Lyžiarske chaty a chalety sú vždy stavané v klasickom štýle z dreva alebo kameňa. Ubytovacie priestory sú často vybavené krbmi alebo kachľovou pecou, ktoré zaisťujú teplú a rustikálnu atmosféru. Ideálne ubytovanie pre nezabudnuteľnú lyžiarsku dovolenku v zime!

Aké sú výhody lyžiarskej dovolenky v chate s vlastným stravovaním?

Jednou z najväčších výhod alpského chaletu je jej poloha, obvykle uprostred lyžiarskeho strediska. Vzdialenosti k zjazdovke na lyžiarskej dovolenke sú buď veľmi krátke alebo žiadne, pretože ubytovanie sa nachádza priamo na svahu. A ako už názov chaty s vlastným stravovaním v lyžiarskom stredisku napovedá, na rozdiel od klasického lyžiarskeho hotela sú milovníci zimných športov v takomto ubytovaní úplne nezávislí. To zaručuje súkromnú a útulnú atmosféru, v ktorej môžete stráviť večer s rodinou alebo priateľmi. V dobre vybavených kuchyniach lyžiarskych chát môžete vždy vykúzliť chutné raňajky a chutnú večeru s potravinami, ktoré ste si sami nakúpili. Sebestačnosť je ideálna aj pre cestovateľov, ktorí majú špeciálnu diétu alebo chcú jesť vegánske či vegetariánske jedlo. Naplánovaním vlastného menu je možné lepšie uspokojiť Vaše potreby ako v hoteloch, ktoré často ponúkajú pevné stravovanie. Celkovo vzaté, samoorganizácia v chalete alebo v lyžiarskej chate prispieva k flexibilite v zostavovaní celej lyžiarskej dovolenky, pretože neexistujú pevné časy ako v hoteli a deň je možné individuálne plánovať už od ranných hodín do neskorého večera.

Rôznorodá ponuka lyžiarskych chát a chaletov

U SnowTrex si môžete pre svoju budúcu lyžiarsku dovolenku objednať očarujúcu chatu alebo chalet snov v Alpách. Za týmto účelom sme pre Vás na našom webe vo vyhľadávaní hotelov pri výbere typu ubytovania nastavili filter „Chata/chalet“. Tam môžete jednoducho začiarknuť a zobrazia sa iba lyžiarske chaty a chalety, ktoré je možné v Rakúsku a Francúzsku objednať. Od romantických horských chát pre páry až po rodinné chalety, luxusné lyžiarske chaty so saunou a wellness, ubytovanie s vlastným stravovaním pre skupiny až po chaty s priamym prístupom na zjazdovky, všetko je tu. A po objednávke môžete sedieť, relaxovať a tešiť sa na dovolenku v rustikálnej lyžiarskej chate uprostred hôr.

Umiestnenie a vybavenie chaletov

Chalety sú idylickým a útulným miestom na pobyt na lyžiarskej dovolenke s vlastným stravovaním, ktoré sa často vyznačuje tradičnou architektúrou a drevenými stavbami. Samotné lyžiarske chaty sa väčšinou nachádzajú priamo v lyžiarskom stredisku, niektoré ubytovania disponujú dokonca aj priamym prístupom na zjazdovky. Vybavenie chatiek je navrhnuté tak, aby si hostia mohli zorganizovať pobyt čo najpružnejšie a samostatne. Typický je drevený nábytok a krbové kachle v obývacej časti. Moderné vybavenie, ako je Wi-Fi, TV s plochou obrazovkou a dobre vybavená kuchyňa, tu tiež nájdete. Inak majú niektoré chaty súkromné sauny, vírivky alebo balkóny s výhľadom na hory. Kde presne sa chaty nachádzajú, či priamo na zjazdovke alebo o niečo ďalej v lyžiarskom stredisku a ako sú vybavené, sa dozviete priamo v popise ubytovania na webe SnowTrex.

Tipy a odporúčania pre perfektnú zimnú dovolenku na lyžiarskej chate

Pokiaľ plánujete dokonalú lyžiarsku dovolenku na lyžiarskej chate alebo chaletu, mali by ste zvážiť niekoľko tipov: Rozhodujúca je predovšetkým lokalita. Tu je dôležité objednať lyžiarske hotely na zjazdovkách alebo v blízkosti vlekov, aby ste mohli začať lyžovať hneď ráno. Pri lyžiarskom ubytovaní s vlastným stravovaním by ste navyše mali venovať pozornosť veľkosti a vybaveniu chaty v závislosti od toho, koľko ľudí prichádza a aké doplnky, ako je sauna, krb alebo lyžiareň, sú požadované. Aby ste ušetrili peniaze, je tiež dôležité si chatu objednať včas, aby ste mohli využiť zľavu za skorú objednávku od SnowTrex. Týka sa to najmä obľúbených termínov zájazdov ako sú Silvester alebo Vianoce. A pokiaľ budete dbať týchto tipov, nič nebráni nezabudnuteľnej lyžiarskej dovolenke so SnowTrex v útulnej chate!