Krátka dovolenka - šup na hory!

Chcete si zalyžovať, ale okolnosti Vám nedovoľujú vycestovať na celý týždeň, alebo si chcete užiť zimnú atmosféru len počas víkendu? Doprajte si krátky výlet na hory a strávte bezstarostný víkend na lyžiach.

Ponúkame Vám veľkú ponuku skrátených pobytov v rámci mnohých zájazdov do Rakúska, Francúzska, Nemecka, Talianska a Švajčiarska. Na výber máte 2 až 4 prenocovaní a vďaka možnosti lyžovania na ľadovcoch môžete túto ponuku využiť až do mája. Najlepšie predpoklady na vydarenú zimnú dovolenku, počas ktorej môžete zabudnúť na problémy všedných dní!

Krátka dovolenka - šup na hory!
Krátka dovolenka - šup na hory!

Krátky pobyt na lyžiach Rakúsko

Rakúsko je vysnívanou destináciou na krátku lyžiarsku dovolenku. Známe lyžiarske strediská ako Kitzbühel alebo Schladming ponúkajú vynikajúce zjazdovky, moderné vleky a živú aprés-ski scénu. Užite si niekoľko dní zábavy na lyžiach obklopení úchvatnými alpskými panorámami. Ponuka ubytovanie je široká, od útulných penziónov až po luxusné hotely, všetky s typickou rakúskou pohostinnosťou.

Všetky ponuky v Rakúsku

Krátky pobyt na lyžiach Francúzsko

Francúzsko je ideálnym miestom na krátku lyžiarsku dovolenku. Strediská ako Chamonix alebo Les Deux Alpes ponúkajú rýchly prístup k niektorým z najlepších zjazdoviek v Alpách. Vďaka moderným vlekom a rozmanitým zjazdovkám sú tieto lyžiarske strediská ideálne na intenzívny lyžiarsky víkend. Vychutnajte si francúzsku kuchyňu a živú aprés-ski scénu.

Všetky ponuky vo Francúzsku

Krátky pobyt na lyžiach Švajčiarsko

Švajčiarsko ponúka malebné lyžiarske strediská ako Zermatt a Svätý Moric. Tieto lyžiarske strediská sú známe svojimi prvotriednymi zjazdovkami, exkluzívnymi chatami a vynikajúcou gastronómiou. Krátka lyžiarska dovolenka tu spája luxusný komfort s nádhernými horskými scenériami. Zažite nezabudnuteľný víkend v jednom z najlepších lyžiarskych stredísk na svete.

Všetky ponuky vo Švajčiarsku

Krátky pobyt na lyžiach Taliansko

Krátka lyžiarska dovolenka v Taliansku spája vynikajúce lyžiarske podmienky s talianskym šarmom. Miesta ako Cortina d'Ampezzo alebo Livigno ponúkajú nielen vynikajúce zjazdovky, ale aj pôsobivé scenérie a živé centrá dedín. Vychutnajte si taliansku pohostinnosť v štýlovom ubytovaní a ochutnajte miestnu kuchyňu v útulných horských chatách.

Všetky ponuky v Taliansku

Krátky pobyt na lyžiach Nemecko

Objavte rozmanitosť nemeckých lyžiarskych stredísk pre vašu krátku lyžiarsku dovolenku, ktorá je ideálna na víkend plný zábavy na snehu. Strediská ako Winterberg v Sauerlande alebo Oberstdorf v Alpách ponúkajú rýchly prístup k dobre upraveným zjazdovkám a pohodlné ubytovanie. Vychutnajte si útulnú atmosféru a tradičnú nemeckú kuchyňu.

Všetky ponuky v Nemecku

Krátky pobyt na lyžiach Česká republika

Krátka lyžiarska dovolenka v Českej republike je ideálna pre lyžiarov, ktorí sa chcú rýchlo dostať na hory. Strediská ako Špindlerův Mlýn ponúkajú atraktívnu kombináciu dobrých lyžiarskych podmienok a prijateľných cien. Okrem lyžovania sa v týchto oblastiach nachádza aj množstvo kultúry a histórie, ktorú môžete objavovať. Vychutnajte si českú pohostinnosť v útulných ubytovacích zariadeniach a ochutnajte miestne špeciality v horských reštauráciách.

Všetky ponuky v Českej republike

Krátky pobyt na lyžiach Poľsko

Poľsko je vynikajúcou voľbou pre cenovo dostupnú krátku dovolenku. Lyžiarske strediská ako Zakopané ponúkajú krásne prostredie, dobré zjazdovky a tradičnú poľskú pohostinnosť. Spoznajte malebné Tatry a po dni strávenom na svahu si vychutnajte miestnu kuchyňu.

Všetky ponuky v Poľsku

Krátky pobyt na lyžiach Andorra

Andorra je atraktívnou destináciou na krátku lyžiarsku dovolenku. Blízkosť veľkých európskych miest a prvotriednych lyžiarskych stredísk, ako sú Grandvalira a Vallnord, z nej robí ideálne miesto na rýchle zimné dobrodružstvo. Vychutnajte si moderné zariadenia, rozmanité zjazdovky a pôsobivú horskú kulisu. Po dni strávenom na svahoch si môžete oddýchnuť v mnohých reštauráciách a baroch alebo nakupovať v andorrských bezcolných obchodoch.

Všetky ponuky v Andorre

Trend: krátky pobyt na lyžiach

Kto sa rozhodne pre krátky pobyt na lyžiach, určite nespraví chybu. Tieto krátke lyžiarske pobyty sú totiž čím ďalej, tým viac obľúbené. Veľa ľudí dnes dáva prednosť cestovaniu do hôr dvakrát za sezónu. Dôvod je jednoduchý: dvakrát je jednoducho lepšie! Máte tak možnosť rozdeliť si zábavu na lyžiach na dva pobyty počas jednej sezóny a nemusíte sa rozhodnúť iba pre jedno lyžiarske stredisko. Prečo nevyraziť cez Vianoce do kúzelného Gasteinertalu a vychutnať si jarné slniečko počas Veľkej noci na ľadovci Pitztal?

Krátky pobyt od wellness dovolenky až po párty dovolenku

Taká krátka dovolenka počas víkendu sa hodí veľmi dobre na to, aby ste si oddýchli aspoň na chvíľu od každodenného zhonu. Ako krátke pobyty sú najčastejšie objednávané práve pobyty s wellness a párty ponukou. Hlavne wellness hotely sú na krátkodobé lyžiarske pobyty veľmi dobre pripravené a splnia vám každé vaše prianie. Tu zabudnete na každodenný stres.Rovnako ako tí, ktorí hľadajú kľud, tak aj tí, čo zasa dávajú prednosť zábave, sa každý rok vydávajú do hôr na krátke pobyty. Lyžovanie pre nich k tomu patrí samozrejme rovnako ako návštev baru pod dáždnikom a následná návšteva klubu.

Obľúbené cieľové destinácie pre krátku lyžiarsku dovolenku

V prípade krátkeho pobytu na horách sú pre väčšinu dovolenkárov rozhodujúce dva faktory: blízkosť zjazdovky a jednoduchá dosiahnuteľnosť cieľového strediska. Kto vyrazil na lyže len na pár dní, rád by mal samozrejme ubytovanie čo najbližšie k zjazdovke. Vhodné je tu myslieť pri výbere na ubytovanie v blízkosti zjazdovky. Práve v Nemecku a Rakúsku nájdete veľa ponúk pre krátku dovolenku priamo na zjazdovke. V prípade jazdy do hôr iba na víkend by taktiež nemala cesta zabrať veľa času. Ak by ste cestovali letecky, môžu byť pre vás zaujímavé strediska v okolí Innsbrucku. K kyžiarskemu svetu Olympia SkiWelt patrí 9 lyžiarskych stredísk a niektoré z nich sú dokonca z centra vzdialené rovnako. Obľúbenými cieľmi autom alebo vlakom sú Allgäu, región Garmisch-Partenkirchen a Berchtesgaden alebo Tirolsko.