Vianoce 2024 - zimná dovolenka & lyžiarske zájazdy

Športové sviatky na snehu? Potom je ponuka lyžiarskych zájazdov počas Vianoc to pravé pre vás! Snehobiele kopce, zasnežené uličky a perfektne upravované zjazdovky - takto vyzerá pravé vianočné lyžovanie. U nás si môžete už teraz objednať tie najkrajšie lyžiarske strediská pre vašu výnimočnú vianočnú dovolenku na snehu v roku! Ale pozor, neváhajte dlho - dopyt cez sviatky a na prelom roku je skutočne veľký!

Vianoce 2024 - zimná dovolenka & lyžiarske zájazdy
Vianoce 2024 - zimná dovolenka & lyžiarske zájazdy

Prečo sa vybrať na lyžovačku na Vianoce?

Lyžovačka počas Vianoc je vhodná predovšetkým vďaka štátnym sviatkom: počas vianočných sviatkov si v práci nemusíte brať dlhú dovolenku, aby ste si užili lyžovačku. Lyžiarska dovolenka na Vianoce je vhodná taktiež vďaka Vianočným prázdninám a to hlavne pre rodiny s deťmi, ktoré si musia častokrát plánovať dovolenku práve podľa školských prázdnin. Navyše si často môžete vyžiadať v ubytovaní aj vianočný stromček, ktorý dostanete buď na izbu alebo do Vášho apartmánu. Takto môžete príjemne stráviť s rodinou a priateľmi najkrajšiu časť roka práve na horách.

Kam sa vybrať na lyžovačku na Vianoce?

Jedna z otázok, ktorá zamestná nejedného lyžiara pri plánovaní lyžovačky počas Vianoc: je na Vianoce už naozaj dostatok snehu v Alpách? Odpoveď: samozrejme! Početné ľadovcové lyžiarske strediská v Rakúsku ako napr. ľadovec Stubaier Gletscher, Pitztaler Gletscher alebo ľadovec Kaunartaler Gletscher ponúkajú optimálne podmienky na lyžovanie a snowbordowanie počas Vianoc a na prelom roku. Tak určite ani dovolenkou na Vianoce v Zillertale nič nepokazíte: so skipasom "Zillertaler Superskipass" máte k dispozícii veľký výber zjazdoviek a lyžiarskych stredísk. V stredisku Hintertuxer Gletscher zažijete lyžovačku s istotou snehu počas sviatočných dní. Taktiež v Nemecku na ľadovci na Zugspitzi alebo vo Švajčiarsku v "Matterhorn ski paradise" pri Zermatte je nedostatok snehu na Vianoce neznámym pojmom! Ale nie len v týchto strediskách s ľadovcom ako Les 3 Vallées vo Francúzsku a Sölden v Rakúsku, sa nachádza dostatok snehu na vianočnú lyžovačku: taktiež vysoko položené strediská ako francúzsky Chamonix alebo rakúsky Ischgl majú spravidla dostatok snehu počas vianočných sviatkov a aj na prelome rokov, a tak môžete aj tam stráviť príjemnú vianočnú dovolenku.

Aké podujatia sa konajú na Vianoce v lyžiarskych strediskách?

Veľa miest v lyžiarskych strediskách ponúka počas Vianoc svojim hosťom rôzne podujatia ako vianočné trhy s vareným vínom a vianočnými cukrovinkami, vianočné koncerty alebo detské aktivity. Okrem toho sa môžete vybrať na prechádzku v snežniciach, previesť sa na konskom záprahu alebo si len jednoducho vychutnávať vianočnú atmosféru vyzdobených uličiek.

Načo netreba zabúdať pri výbere dovolenky v čase Vianoc?

Lyžovanie počas Štedrého večera, Vianoc alebo na prelome rokov je aj v roku veľmi žiadané u zimných športovcov a preto je potrebné aby si lyžiari a snowboardisti zaistili včas tie najlepšie ponuky a ak nie ste flexibilní určite sa nespoliehajte na zimnú dovolenku Last-Minute. Pri príjazde je dôležité myslieť na to, že cesty a diaľnice sú v čase vianočných sviatkov spravidla preplnené, preto sa vyplatí skorší príjazd autom. Okrem Vašej bežnej batožiny si nezabudnite pribaliť hlavne: vianočné darčeky pre tých najmenších!