Vianoce 2024 - zimná dovolenka & lyžiarske zájazdy

Snívate o bielych Vianociach na svahoch? Potom objavte tie najmalebnejšie snehové scenérie u SnowTrex, kde môžete počas sviatkov lyžovať uprostred sviatočne vyzdobených dedín a lyžiarskych stredísk svetovej úrovne. Vyberte si tu svoju ideálnu destináciu pre zimnú dovolenku na snehu, na ktorú budete ešte dlho spomínať - ale nečakajte príliš dlho, pretože ponuky vianočných lyžiarskych pobytov sú veľmi obľúbené a vždy sa rýchlo vypredajú!

Vianoce 2024 - zimná dovolenka & lyžiarske zájazdy
Vianoce 2024 - zimná dovolenka & lyžiarske zájazdy

Zimná dovolenka Vianoce Rakúsko

Rakúsko spája tradičnú vianočnú romantiku s prvotriednymi lyžiarskymi zážitkami. Známe lyžiarske strediská ako Sölden a St. Anton am Arlberg sa môžu pochváliť rozsiahlymi zjazdovkami a najmodernejšími lyžiarskymi vlekmi. Okrem lyžovania na vás čakajú aj rustikálne alpské dedinky a živá aprés-ski scéna. Táto kombinácia majestátnej alpskej prírody a srdečnej pohostinnosti robí z Rakúska ideálne miesto na zimnú vianočnú dovolenku.

Všetky ponuky v Rakúsku

Zimná dovolenka Vianoce Francúzsko

Obrovské francúzske lyžiarske strediská, ako napríklad Les 3 Vallées alebo Valmeinier-Valloire, sú známe svojou pôsobivou nadmorskou výškou, a preto zaručujú vynikajúce snehové podmienky na svahoch aj počas sviatkov. V kombinácii s jedinečnou francúzskou kuchyňou a mnohými ďalšími atrakciami vytvárajú tieto lyžiarske strediská vždy bezkonkurenčný zážitok zo zimných športov. Môžete tak zažiť Vianoce vo Francúzsku, ktoré sa skončia ako oddychové a zároveň dobrodružné.

Všetky ponuky vo Francúzsku

Zimná dovolenka Vianoce Taliansko

Taliansko s lyžiarskymi strediskami ako Sulden am Ortler a Livigno ponúka dokonalú kombináciu športu a kultúry, najmä počas dovolenky. Okrem slnečných svahov ponúkajú strediská zimných športov v talianskych Alpách aj vynikajúcu gastronómiu a pohostinnosť miestnych obyvateľov. Užite si sviatočnú atmosféru v malebných horských dedinkách a prežite nezabudnuteľnú zimnú dovolenku počas Vianoc.

Všetky ponuky v Taliansku

Zimná dovolenka Vianoce Švajčiarsko

Aj v zime je Švajčiarsko synonymom luxusu a elegancie. Sofistikované strediská ako Zermatt a Svätý Moritz sú známe po celom svete vďaka exkluzívnym lyžiarskym strediskám, úchvatným horským panorámam a prvotriednym službám aj počas sviatočného obdobia. Niet preto divu, že švajčiarske Alpy ponúkajú každoročne počas vianočného obdobia ideálne podmienky na luxusnú zimnú dovolenku, obklopené idylickým prostredím, ktoré nemá konkurenciu.

Všetky ponuky vo Švajčiarsku

Zimná dovolenka Vianoce Nemecko

V Nemecku sa počas sviatočného obdobia nachádza aj niekoľko očarujúcich lyžiarskych stredísk, ako napríklad Garmisch-Partenkirchen a Berchtesgaden, ktoré sú ideálne na rodinnú zimnú dovolenku počas Vianoc. Nemecké Alpy a stredohorie sa tradične vyznačujú rozmanitými zjazdovkami pre začiatočníkov aj pokročilých lyžiarov, ktorí si potom môžu vychutnať sviatočnú lyžovačku v malebnej zimnej krajine.

Všetky ponuky v Nemecku

Zimná dovolenka Vianoce Andorra

Najobľúbenejšie andorrské lyžiarske strediská, ako sú Pas de la Casa a Soldeu, sa v čase Vianoc nijako nevymykajú tradičným alpským destináciám. Tieto pyrenejské strediská zimných športov s bohatou kultúrnou atmosférou ponúkajú špeciálnu kombináciu slávnostných podujatí a pôvabných zasnežených dediniek, ktoré každoročne sľubujú autentický vianočný zážitok.

Všetky ponuky v Andorre

Výhody lyžiarskej dovolenky počas Vianoc

  • Sviatočná atmosféra: Vychutnajte si sviatočnú atmosféru v lyžiarskych strediskách s vianočnými trhmi, slávnostným osvetlením a výzdobou.
  • Ideálne snehové podmienky: Mnohé lyžiarske strediská, najmä vo vyšších nadmorských výškach, majú v tomto ročnom období optimálne snehové podmienky, takže máte veľkú šancu na "biele Vianoce".
  • Potrebujete menej dní dovolenky: Štátne sviatky umožňujú dlhší pobyt bez vyčerpania mnohých dní dovolenky.
  • Vhodné pre rodiny s deťmi: Pre rodiny s deťmi je zimná dovolenka počas Vianoc ideálna, pretože sa koná počas samotných vianočných sviatkov. Okrem lyžovania ponúkajú lyžiarske strediská aj mnoho ďalších aktivít vhodných pre rodiny, od sánkovania až po zimnú turistiku.

Tipy na plánovanie vianočnej lyžiarskej dovolenky

  • Včasná objednávka: Včasnou objednávkou si zabezpečíte najlepšie ponuky a ubytovanie. Často môžete využiť aj zľavy First-Minute.
  • Flexibilita pri výbere destinácie a ubytovania: Ak chcete využiť ponuky Last-Minute, buďte otvorení rôznym lyžiarskym strediskám a typom ubytovania.
  • Aktivity mimo zjazdoviek: Informujte sa o miestnych vianočných trhoch a ďalších vianočných podujatiach v lyžiarskych strediskách.
  • Skontrolujte zjazdovky a snehové podmienky: Zistite si vopred aktuálny stav zjazdoviek a predpoveď počasia vo vybranom lyžiarskom stredisku.
  • Plánovanie cesty: Počas prázdnin je na okresných cestách a diaľniciach zvyčajne veľký ruch. Preto si cestu starostlivo naplánujte, aby ste sa vyhli dopravným zápcham, a zvážte alternatívu cesty vlakom.

FAQ

Kedy si mám objednať lyžiarsku dovolenku na Vianoce?

Keďže zimné dovolenky sú počas Vianoc veľmi obľúbené, odporúčame vám včasnú objednávku. Ideálne je naplánovať si vianočnú dovolenku niekoľko mesiacov vopred, aby ste si zabezpečili najlepšiu ponuku. Ak ste však flexibilní, pokiaľ ide o destináciu a ubytovanie, môžete využiť aj ponuky na poslednú chvíľu.

Kde sa najlepšie lyžuje počas Vianoc?

Alpy ako celok ponúkajú počas Vianoc ideálne podmienky pre milovníkov lyžovania. V Rakúsku sľubujú optimálne lyžiarske podmienky ľadovcové lyžiarske strediská, ako sú ľadovce Stubai, Pitztal a Kaunertal a Zillertal s ľadovcom Hintertux. Zugspitze v Nemecku a lyžiarsky raj Matterhorn vo Švajčiarsku sú tiež známe zaručeným snehom. Vo Francúzsku je najväčšie lyžiarske stredisko na svete Les 3 Vallées vždy zárukou snehu na Vianoce. Tieto lyžiarske strediská však neponúkajú len dostatok snehu, ale aj sviatočnú atmosféru, ktorá robí vianočné sviatky niečím výnimočným.

Konajú sa počas Vianoc v lyžiarskych strediskách špeciálne podujatia?

Áno, mnohé lyžiarske strediská organizujú počas Vianoc špeciálne podujatia. Patria k nim tradičné vianočné trhy, ktoré vás pozývajú na prechádzku a ochutnávku miestnych špecialít, ako je varené víno a syr. Sviatočnú atmosféru na pozadí zimnej prírody vytvárajú aj koncerty a iné hudobné vystúpenia. A prehliadky s fakľami alebo ohňostroje premenia lyžiarske strediská na iskrivé more svetiel.

Je súčasťou vianočných lyžiarskych pobytov aj skipas?

Áno, skipas je súčasťou väčšiny ponúk SnowTrex. Podrobnejšie informácie o skipase, ktorý je súčasťou ponuky, nájdete v popise príslušnej ponuky.

Môžem si objednať prenájom lyží a lyžiarske kurzy vopred?

Áno, v mnohých ponukách si môžete vybrať požičovňu lyží a niekedy aj lyžiarske kurzy priamo pri objednávke, často za výrazne zvýhodnené ceny. Dokonca odporúčame objednať si tieto doplnkové služby vopred, aby bola zabezpečená ich dostupnosť, najmä v hlavnej sezóne okolo vianočných sviatkov.