Rodinná dovolenka - s deťmi na lyžiarsku dovolenku!

Každý rok nový nezabudnuteľný zážitok: zimná dovolenka s deťmi. Či už to bude lyžovanie, zimná turistika alebo sánkovanie - hory majú v zime svoje špeciálne kúzlo a priťahujú malých aj veľkých. Každý, kto vezme na zimnú dovolenku deti, určite nezabudne na tú radosť v ich očiach, ktorú im takto strávený čas vykúzlil na tváričkách.

Rodinná dovolenka - s deťmi na lyžiarsku dovolenku!
Rodinná dovolenka - s deťmi na lyžiarsku dovolenku!

Rodinná lyžovačka Rakúsko

Rakúsko je rajom pre lyžiarsku dovolenku s celou rodinou. Vďaka širokým, miernym zjazdovkám a prvotriednym lyžiarskym školám v strediskách ako Serfaus-Fiss-Ladis a Saalbach-Hinterglemm je ideálne pre začiatočníkov a deti. O pohodlie sa starajú rodinné ubytovacie zariadenia s herňami, bazénmi a starostlivosťou o deti. Malebné rakúske horské dedinky ponúkajú aj množstvo aktivít mimo zjazdoviek, ktoré sú ideálne na rodinné dobrodružstvá.

Všetky ponuky v Rakúsku

Rodinná lyžovačka Francúzsko

Francúzsko ponúka rodinné lyžiarske strediská s priamym prístupom na zjazdovky, napríklad Les Menuires a La Plagne. Tieto lyžiarske strediská sú ideálne pre rodiny s rôznymi zjazdovkami všetkých úrovní a živými detskými klubmi. Rodiny si môžu užívať pohodlie ubytovania v blízkosti lyžiarskych škôl a centier aktivít. Francúzske lyžiarske strediská ponúkajú zábavu a pohodlie pre dokonalú rodinnú lyžiarsku dovolenku.

Všetky ponuky vo Francúzsku

Rodinná lyžovačka Švajčiarsko

Švajčiarsko láka návštevníkov na lyžiarske strediská vhodné pre rodiny a majestátne alpské panorámy. Lyžiarske strediská ako Grindelwald a Arosa sú ideálne pre rodiny s miernymi zjazdovkami a lyžiarskymi školami pre deti. Ubytovanie vhodné pre rodiny ponúka pohodlie a často aj ďalšie zariadenia, ako sú sánkarské dráhy a klziská. Švajčiarsko spája prvotriednu lyžovačku s útulnou atmosférou, ktorá je ideálna pre rodinnú dovolenku.

Všetky ponuky vo Švajčiarsku

Rodinná lyžovačka Taliansko

Taliansko je známe svojimi lyžiarskymi strediskami vhodnými pre rodiny. Strediská ako Kronplatz a Alta Badia ponúkajú zjazdovky vhodné pre deti a lyžiarske školy, takže zábava je zaručená. Hotely a penzióny priateľské k rodinám často ponúkajú doplnkové služby ako napríklad starostlivosť o deti. Talianske lyžiarske strediská spájajú vynikajúce lyžiarske podmienky s kultúrnymi zážitkami, čo je ideálne pre pestrú rodinnú dovolenku.

Všetky ponuky v Taliansku

Rodinná lyžovačka Nemecko

Rodiny tu nájdu ideálne podmienky na nezabudnuteľnú lyžovačku v Nemecku. Lyžiarske strediská vhodné pre deti s ľahkými až stredne ťažkými zjazdovkami zaručujú bezpečnosť a zábavu. Ubytovacie zariadenia vhodné pre rodiny ponúkajú špeciálne detské programy a starostlivosť o deti, aby si rodičia a deti mohli rovnako užívať čaro zimy. Od pohoria Harz až po Čierny les - Nemecko ponúka širokú škálu možností na dokonalú rodinnú lyžovačku.

Všetky ponuky v Nemecku

Rodinná lyžovačka Česká republika

Česká republika ponúka ideálne podmienky na rodinnú lyžiarsku dovolenku, najmä v oblastiach, ako sú Krkonoše a Krušné hory. Vďaka zjazdovkám vhodným pre deti a vynikajúcim lyžiarskym školám je ideálna pre malých lyžiarskych začiatočníkov. Ubytovanie vhodné pre rodiny s detskými ihriskami a ďalším vybavením zaručuje bezstarostný pobyt. České lyžiarske strediská ponúkajú útulnú atmosféru a sú cenovo dostupnou voľbou pre rodiny.

Všetky ponuky v Českej republike

Rodinná lyžovačka Poľsko

Poľsko ponúka lyžiarske dovolenky vhodné pre rodiny v malebných horských oblastiach, ako sú Tatry a Beskydy. Lyžiarske strediská vhodné pre rodiny ponúkajú mierne zjazdovky a lyžiarske školy pre deti. Mnohé lyžiarske strediská ponúkajú zábavu pre rodiny a zariadenia vhodné pre deti. Poľské lyžiarske strediská sú ideálne pre rodiny, ktoré hľadajú cenovo dostupnú a pohodlnú lyžiarsku dovolenku.

Všetky ponuky v Poľsku

Rodinná lyžovačka Andorra

Andorra je fantastickou destináciou pre rodiny, ktoré chcú stráviť dovolenku na lyžiach. Lyžiarske strediská priateľské k deťom, ako napríklad Grandvalira a Vallnord, so špeciálnymi detskými areálmi a lyžiarskymi školami, zaručujú zábavu a úspech pri učení. Ponuku dopĺňajú hotely vhodné pre rodiny s vybavením, ako sú bazény a detské ihriská. Andorra spája vzrušujúcu lyžovačku s pohodovými rodinnými dňami v Pyrenejach.

Všetky ponuky v Andorre

To skvelé na zimnej dovolenke s rodinou

Zimná dovolenka s rodinou má veľa strán. Lyžovanie je športová aktivita, ktorá nás navyše baví. Väčšinou si všimneme až večer pri návrate do ubytovania, čo sme celý deň robili. Práve v čase, kedy zohrávajú digitálne média stále väčšiu rolu v našom živote, je zimná dovolenka s deťmi naozaj dobrou vecou. Po dlhom lyžiarskom dni sú deti a rodičia večer síce unavení, ale šťastní a vyrovnaní. To je prospešné pre fyzickú a psychickú pohodu. Rodičia si pochvaľujú hlavne stráženie detí vo väčšine lyžiarskych stredísk. Lyžiarske školy sú spravidla perfektne prispôsobené na rodinnú lyžiarsku dovolenku a ponúkajú rôznorodý program a celodenné opatrovanie, pri ktorom sa deti naučia zábavnou formou lyžovať. Plusom pre dospelých: Tak majú rodičia možnosť stráviť časť dovolenky vo dvojici a vypnúť z rodinného života. Lyžiarska dovolenka s rodinou posilňuje súdržnosť a umožní nezabudnuteľné spomienky pre deti a skvelý čas s najbližšími v obklopení bielych kopcov v rozprávkovej zimnej krajine.

Nájdite tú pravú dovolenku pre celú rodinu

Samozrejme by nemala zimná dovolenka presiahnuť váš cenový strop. Skoro všetky ubytovania ponúkajú zľavy pre deti. Aj skipasy sú často pre deti lacnejšie než pre dospelých. V niektorých lyžiarskych strediskách máte pri zakúpení skipasu pre dospelú osobu detský skipas dokonca bezplatne.Pri výbere správneho ubytovania by rodiny mali myslieť aj na to, aby bolo ubytovanie blízko vleku. Vhodné sú predovšetkým hotely, ktoré umožňujú dovolenku priamo na zjazdovke, aby to bolo čo najpríjemnejšie pre vás a vaše deti. Tým si ušetríte jazdu autom alebo skibusom na zjazdovku a môžete sa rýchlo a pohodlne vrátiť na izbu, či apartmán, keď majú deti po dlhom dni na zjazdovke už dosť alebo im je zima. Apropo hotely alebo apartmány. Ktoré ubytovanie je vhodné pre rodiny? Obe v ponuke majú svoje plusy. V hoteli sa nemusíte o nič starať a môžete si dovolenku užívať plnými dúškami, bez varenia a umývania riadu. Na apartmánoch majú mnohé rodiny rady práve to, že majú súkromie a rodinnú atmosféru. Tu môžete spoločne variť. Naviac sú apartmány bez stravovania často cenovo výhodnejšie.

Načo by nemali rodiny pri výbere dovolenky zabúdať?

Pri lyžovaní s deťmi a rodinou by ste mali pri ponukách zohľadniť určité aspekty. Keďže deti sa radi hrajú v snehu a často na začiatku do snehu aj spadnú, je na konci dňa ich oblečenie úplne premočené. Tu by mali rodičia dávať zvýšenú pozornosť na to, aby cez noc vysušili oblečenie a v ideálnom prípade aby mali aj náhradné oblečenie pre deti. Aj pre deti by ste mali zbaliť dostatočné množstvo termo prádla. Ruksak na zjazdovku by nemal v žiadnom prípade chýbať, keby mali deti na zjazdovke hlad a samozrejme mali by mať so sebou aj dostatok tekutín. Takto nestojí nič v ceste pre rodinnú dovolenku.