Hodnotenie zákazníkov

Česko

590 Počet hodnotení:

89 % Miera odporúčaní:

Lyžiarske strediská 8,2
Lyžiarske strediská 8,0

Lyžovačka Česko

Česko ponúka nadšeným cestovateľom okrem zlatého mesta Prahy ešte veľké množstvo iných turistických atrakcií a samozrejme aj prekrásne lyžiarske oblasti! Mnohé stredohoria ako napríklad Šumava, Krušné hory alebo Krkonoše sú zárukou zimných radovánok. V domove legendárneho Krakonoša Krkonošiach na severe Čiech si priaznivci zimného športu určite prídu na svoje. V najlepšie vybavených lyžiarskych centrách nájdete okrem dobre upravených zjazdoviek a bežeckých tratí aj pekné dráhy na sánkovanie a chodníky vhodné na zimnú turistiku.

Prečo si objednať zimnú dovolenou v České republike?

V Českej republike nájdete lyžiarske strediská pre všetky úrovne zimných športov. Či už lyže, snowboard, bežky alebo pešia turistika, tu si môžete všetky tieto aktivity užiť vo fascinujúcej, snehom pokrytej krajine. Česká republika vhodná predovšetkým pre rodiny s deťmi a lyžiarskych začiatočníkov. Napriek tomu si tu na perfektne upravených zjazdovkách prídu na svoje aj pokročilí lyžiari a snowboardisti. Neustály rozvoj je tu zaistený aj v budúcnosti, plánovanými výstavbami napr. nových lanoviek a vlekov.

Kde si v Česku zalyžovať?

Česká republika ponúka niekoľko lyžiarskych regiónov v Orlických horách, Jizerských horách a Krušných horách rovnako ako v dvoch najväčších pohoriach na Šumave a v Krkonošoch. Šumava leží na juho-západe krajiny a rozprestiera sa cez územie Českej republiky, Nemecka a časti Rakúska. Horský masív meria dohromady 200 km a jeho najvyšším vrcholom je Veľký Javor s nadmorskou výškou 1 456 m. Vrchol sa nachádza na nemeckej strane česko-německé hranice. V rámci Šumavy sa nachádza niekoľko menších lyžiarskych stredísk. Vašu zimnú dovolenku si môžete užiť napríklad vo Frymburku, Kašperských Horách, Liberci, Lipne nad Vltavou, Mariánskych Lázňach, Stachách alebo v Železnej Rude.

Druhým najznámejším horským masívom sú Krkonoše. Jedna sa o najvyššiu časť Sudet a leží na česko-poľskej hranici. Najvyšším vrcholom je Snežka s nadmorskou výškou 1 603 m. Pre tento región sú typické predovšetkým horské jazerá so skalnatými okrajmi. Nájdete tu ale samozrejme taktiež moderné lanovky a vleky, dobre upravené zjazdovky a nekonečné bežkárske trate. Najnavštevovanejšími strediskami sú tu Černý Důl, Pec pod Snežkou, Špindlerov Mlýn a populárne centrum zimných športov Harrachov.

Čo môžete v Česku ešte podniknúť?

Určite sa vyplatí ochutnať typickú českú kuchyňu alebo sa vypraviť na zimnú túru v údoliach a pozdĺž hrebeňov českých pohorí. Okrem toho môžete podniknúť aj výlet do známych českých miest. Ako turista by ste určite nemali premeškať návštevu ohromujúceho hlavného mesta, Prahy a v nej Katedrálu Svätého Víta, Pražský hrad, Staré Mesto a Karlov most - historicky najslávnejší most, vedúci cez Vltavu. Hlavné mesto je veľkým magnetom pre turistov hlavne vďaka množstvu budov, ktoré akoby nepodliehali času, nádherným mostom a medzinárodnému štýlu života.

Liberec je najväčším a najznámejším mestom severnej časti České republiky a ponúka množstvo atrakcií ako botanické záhrady, radnicu a Ještěd. Ak by ste si radi užili trochu wellness, ale aj akcie a zábavy, je tu pre Vás Centrum Babylon. Liberec je tiež ideálnym miestom na výlety behom zimnej dovolenky, pretože sa nachádza veľmi blízko Krkonoš. Univerzitné mesto České Budějovice je najväčším mestom juho-západnej časti České republiky. Navštíviť tu okrem Čiernej veže môžete aj Budejovický pivovar.

Regióny Česko

Krkonoše

Krkonoše

Najvyššie a najznámejšie české pohorie sú Krkonoše. Okrem známych stredísk Špindlerův Mlýn, Harrachov, Pec pod Sněžkou, Jánske Lázne a Rokytnice nad Jizerou sa Krkonoše pýšia najvyššou horou Českej republiky, Sněžkou (1 602 m). Povesť atraktívnych stredísk získali najmä strediská Špindlerův Mlýn a Harrachov, kde sa pravidelne konajú medzinárodné preteky v alpskom lyžovaní resp. v skokoch na lyžiach. Stredisko Harrachov bolo so svojím mamutím mostíkom už niekoľkokrát dejiskom majstrovstiev sveta v letoch na lyžiach. Vynikajúca turistická infraštruktúra a ľahká dostupnosť zo všetkých kútov Českej republiky sú ďalšími dôležitými komponentmi pre pohodovú zimnú dovolenku!

Čechy

Čechy

Český les predstavuje pohorie s dĺžkou približne 200 km pozdĺž nemecko-česko-rakúskych hraníc. Z geologického hľadiska ide síce o jedno jediné stredohorie, avšak Český les má hneď niekoľko názvov. Záleží na tom, o aký región či politickú hranicu sa jedná. Na nemeckej strane sa mu napríklad hovorí "Bayerischer Wald", u nás je to "Šumava" a v Hornom Rakúsku ho nazývajú "Böhmerwald". Čo sa týka lyžovania tu nebudete mať ľahkú voľbu - nájdete tu hneď niekoľko menších lyžiarskych areálov a každý z nich ponúka svojráznu a príjemnú atmosféru. Nechýbajú tu mierne svahy, detské lyžiarske škôlky, aby si aj tí najmenší hostia svoju dovolenku na lyžiach parádne užili a samozrejme tu nájdete aj náročné zjazdovky, ktoré vás prevedú skrz nádherné lesnaté stráne.

Lyžiarske strediská Česko

Miesto (región) Zjazdovky Výška strediska
oddo
47 km 763 - 1 244 m
2,5 km 685 - 788 m
8 km 650 - 1 020 m
1,9 km 706 - 791 m
9,5 km 540 - 1 000 m
47 km 763 - 1 244 m
13 km 830 - 1 215 m
28 km 702 - 1 235 m
8 km 854 - 1 202 m

Bezpečná objednávka so SnowTrex výhodami

Loading...
StickyNewsletter