Hodnotenie zákazníkov

Česko

590 Počet hodnotení:

89 % Miera odporúčaní:

Lyžiarske strediská 8,2
Lyžiarske strediská 8,0

Lyžiarske strediská Česko

Lyžiarske strediská Česko

Lyžiarska dovolenka v Českej Republike už dávno nie je žiadnym tajným tipom. Obzvlášť prívrženci zimných športov zo Slovenska oceňujú lyžiarske oblasti vďaka výhodnej geografickej polohe. Faktory ako krátke doby čakania na vleky a pohostinní domáci obyvatelia sú príčinou prečo sa Česká Republika stáva stále obľúbenejším cieľom pre zimných športovcov. Lyžiarske oblasti ponúkajú moderné zariadenia a veľmi dobre upravené zjazdovky všetkých stupňov obtiažnosti. Ďalšie možnosti lyžiarskej dovolenky ponúkajú české lyžiarske regióny Orlické, Jizerské a Krušné hory, ako aj Šumava a Krkonoše.

Najväčším lyžiarskym regiónom sú Krkonoše, ktoré ponúkajú množstvo zjazdoviek a bežkárskych tratí. Na zjazdovkách s celkovou dĺžkou približne 54 km sa môžete úplne oddať potešeniu z lyžovania. Najznámejšie lyžiarske oblasti sa nachádzajú v Harrachove, Špindlerovom mlyne a Peci pod Snežkou s najvyšším vyvýšením – Snežkou. Hlavným dejiskom zimných športov v Čechách je Špindlerov Mlyn. Toto najväčšie a najobľúbenejšie stredisko má k dispozícii približne 26 km zjazdoviek s prevažne ľahkým stupňom obtiažnosti. Najznámejším českým miestom zimného športu je Harrachov. Zjazdovky s dĺžkou 8 km v oblasti s nadmorskou výškou medzi 650 a 1 020 m n m sa tešia na svoje objavovanie. Lyžiarske stredisko Harrachov je mimoriadne známe vďaka skokanským mostíkom, kde sa na Čertovej hore pravidelne konajú skoky a lety na lyžiach.

Après ski Česko

Čo sa týka après ski aktivít ani Česká republika sa nemusí schovávať za alpskými strediskami. Najmä zahraniční hostia si tu nie zriedka poriadne užijú vzhľadom na relatívne nízke ceny. V každom z lyžiarskych stredísk nájdete bary, krčmičky a diskotéky, v ktorých môžete pretancovať celú noc. Horúcim tipom je bar Silverrock v Špindlerovom Mlyne, kde sa často konajú rôzne podujatia so živou hudbou, predstavenia a súťaže. Ak si chcete odpočinúť, nachádzajú sa tu v závislosti od regiónu termálne kúpele s prvotriednymi wellness oázami. Všetky strediská ponúkajú široký výber športových aktivít a dobré nákupné možnosti. V tradičných reštauráciách a hostincoch si môžete pochutiť na internacionálnych dobrotách ale predovšetkým dobrotách českej kuchyne ako je napríklad knedlo-vepřo-zelo alebo vynikajúca kačica a rôzna divina, rovnako ako sladké palacinky či čučoriedkový koláč. Už len pri pohľade na všetky tieto dobroty sa Vám budú v ústach zbiehať sliny. České pivo patrí navyše celkom tradične k tým najlepším na svete, dokazuje to aj pravé plzenské, ktoré sa predáva po celom svete. Známymi značkami sú Plzeňský prazdroj, Gambrinus, Radegast, Budějovice a Staropramen.

Výletné ciele Česko

Česká republika skrýva nádherné miesta a impozantné stavby z dávno uplynulých čias. Bezkonkurenčný turistický magnet je hlavné mesto Praha. Vyplatí sa tu navštíviť Hradčany, monumentálny komplex z chrámov, kostolov a obytných domov, ktorý je obklopený krásnymi záhradami. Nenechajte si újsť ani prechádzku historickým jadrom mesta a preskúmajte úzke, malebné uličky a krásne stavby z tých najrôznejších epoch. Ďalšou atrakciou je židovská štvrť Josefov alebo „Zlatá ulička“, dávne bydlisko Franza Kafky. Jeho rodný dom tu môžete navštíviť na Staromestskom námestí. Čo musíte určite vidieť pri návšteve Prahy je samozrejme Karlov most, jeden z najstarších kamenných mostov Európy.

Praha však nie je jediné české mesto, ktoré okúzli historickým jadrom a stavbami. Krásna je taktiež Telč, ktorej historické námestie je obklopené rybníčkami a je na zozname kultúrneho dedičstva UNESCO. V Litomyšli si môžete prezrieť krásny renesančný zámok a jedno z najstarších zámockých divadiel Európy. Navyše sa jedná o rodisko českého komponistu Bedřicha Smetany. Mnohými sakrálnymi stavbami, malebným mestečkom a kostnicou pod kostolom Všetkých svätých, ktorá je vyzdobená približne 40 000 ľudskými kosťami, sa môže pochváliť Kutná Hora. Ďalšej návštevy hodný je Český les a tu v neposlednom rade Český Krumlov s renesančnou radnicou, zámkom a barokovou zámockou záhradou. Kto sa chce vydať po stopách svetoznámych hudobníkov, urobí dobre, ak sa vydá do Olomouca. V Hauenschildovom paláci tu Wolfgang Amadeus Mozart komponoval 6. symfóniu.

Obdivovatelia zámkov a hradov tu nájdu raj na zemi a s ťažkosťami sa budú rozhodovať kde začať. Tu nájdete krátky zoznam tých, ktoré v žiadnom prípade nesmiete vynechať. Začneme zámkom Častolivice na úpätí Orlických hôr, bývalým kráľovským sídlom Křivoklat, pokračujme jedným z najstarších hradov českých kňazov a kráľov, barokovým zámkom v Mikulove, francúzskom zámku v Náměšti na Hané, hradom Hazmburk v Českom Stredohorí a zakončíme čerešničkou na torte v podobe stredovekého hradu Karlštejn, v ktorom ešte dnes nájdeme napodobeniny českých korunovačných klenotov a klenoty Svätej ríše rímskej.

Pokiaľ chcete načerpať novú energiu a trochu si oddýchnuť, nájde sa tu aj niekoľko kúpeľných stredísk. Teplice sú jednými z najstarších kúpeľov v Českej republike a dokonca aj v Európe. Väčšinu z nás napadnú ako prvé Karlove Vary alebo Mariánske lázne, kde sa návšteva vyplatí aj po vizuálnej stránke.

Nakoniec samozrejme nemôžeme vynechať ani tému "PIVO", ktorému se vyrovná najlepšie návšteva Plzni, kde se nachádza jeden z najznámejších pivovarov na svete. "Plzenský Prazdroj"sa tu varí už od roku 1842.

Lyžiarske strediská Česko

Miesto (región) Výška miesta Lyžiarske stredisko Zjazdovky Výška strediska
oddo
Boží Dar
1 028 m InterSkiregion Fichtelberg/Klínovec 47 km 763 - 1 244 m
Desná (Krkonoše)
490 m Černá Říčka 2,5 km 685 - 788 m
Harrachov (Krkonoše)
650 m Sportareal Harrachov 8 km 650 - 1 020 m
Kašperské Hory (Šumava)
758 m Kašperské Hory 1,9 km 706 - 791 m
Liberec (Krkonoše)
374 m Ještěd 9,5 km 540 - 1 000 m
Loučná pod Klínovcem
865 m InterSkiregion Fichtelberg/Klínovec 47 km 763 - 1 244 m
Pec pod Sněžkou (Krkonoše)
769 m Pec pod Snezkou 13 km 830 - 1 215 m
Špindlerův Mlýn (Krkonoše)
718 m Skiareal Špindlerův Mlýn 28 km 702 - 1 235 m
Železná Ruda (Šumava)
820 m Špičák Železná Ruda 8 km 854 - 1 202 m

Bezpečná objednávka so SnowTrex výhodami

Loading...
StickyNewsletter