Strediská pre začiatočníkov - široké a mierne zjazdy!

Majster z neba ešte nespadol a to platí aj v prípade lyžovania. Kto sa obáva prvých krokov na lyžiach, potom mu budú uľahčené práve v strediskách so správnymi predpokladmi. Vhodné lyžiarske strediská pre začiatočníkov spoznáte podľa rôznych faktorov. Modré zjazdovky sú mierne a široké. To znamená veľa miesta pre prvé oblúky na svahu. Optimálne je stredisko s dostatkom jednoduchých, modrých zjazdoviek v blízkosti údolia a špeciálne cvičebné areály sú najmä pre deti veľkou výhodou. K dispozícii tu väčšinou bývajú lanové vleky a kúzelné koberce, s ktorými sa deti hravo dostanú na svah - za dozoru skúsených inštruktorov lyžovania a snowboardovania sa potom môžu odvážiť k svojim prvým zjazdom.

Predstavíme vám tu výber lyžiarskych stredísk, ktoré sú ideálne pre začiatočníkov a majú veľký podiel modrých zjazdoviek, špeciálne cvičebný svahy a dobré lyžiarske školy.

Strediská pre začiatočníkov - široké a mierne zjazdy!
Strediská pre začiatočníkov - široké a mierne zjazdy!

Prečo začať s lyžovaním?

Samozrejme, keď sa chcete naučiť lyžovať je to spojené s prekonaním strachu. Ale je toľko dôvodov, prečo by ste sa mali k tejto výzve obrátiť tvárou. To začína hneď u príjazdu, keď uvidíte prvýkrát vysoké kopce. Na ďalšie ráno sa zobudíte a vidíte: snežilo! Ako jeden z prvých na zjazdovke môžete zanechať svoju stopu na snehu, a do tváre vám bude viať čerstvý horský vzduch. Potom sa ide na teplý obed do nejakej lyžiarskej chaty, kde si môžete sadnúť a užívať si príjemné horské slniečko a nádherný výhľad. Nestačí to k tomu aby ste začali?

Nájsť správne lyžiarske stredisko pre začiatočníkov

Pri vyhľadávaní stredísk pre začiatočníkov pre vašu zimnú dovolenku by ste mali dbať na to, aby šlo o jednoduché lyžiarske strediská s prevažne modrými zjazdovkami, na ktorých môžete cvičiť dosýta. Modré zjazdovky nie sú tak strmé a navyše sú široké, aby ste mohli využiť čo najviac priestoru a mali dobrý prehľad o dianí na kopci. Na našej stránke ponúkame poradcu stredísk, ktorý pre vás vyhľadá perfektné stredisko - či už v Nemecku, Rakúsku, Švajčiarsku, či vo Francúzsku.

Načo by mali dbať lyžiari-začiatočníci pri plánovaní zimnej dovolenky?

Keďže väčšina začiatočníkov nemá ešte vlastný materiál, v mnohých strediskách si môžete zapožičať materiál pre vaše prvé zjazdy a k tomu aj objednať lyžiarsky kurz a tak môže začať perfektná zábava na lyžiach. Veľmi často sa zabúda počas zimnej dovolenky na ochranu proti slnku - to môže skončiť bolestivo! Opaľovací krém, lyžiarske alebo slnečné okuliare by mali byť preto vždy po ruke. S týmito opatreniami a správne zvoleným strediskom by nemalo stáť nič v ceste skvelej zimnej dovolenke - prajeme veľa úspechov!