Poradca stredísk
Nájdite lyžiarske stredisko, ktoré je ideálne pre Vás!
  1. Jednoducho zvoľte, čo je pre Vás dôležité.
  2. Na základe Vami zadaných údajov, Vám navrhujeme miesta, ktoré sú pre Vás optimálnymi lyžiarskymi strediskami.
Informácie o lyžiarskom stredisku
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné
Lyžiarske stredisko vhodné najmä pre
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Ostatné
nedôležité
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Údaje o zájazde
ľubovoľné
Váš výber
Veľkosť: ľubovoľné Začiatočníci: nedôležité Snowpark: nedôležité dĺžka: podľa zadania
Najvyšší bod v stredisku: ľubovoľné Skúsení a freerideri: nedôležité Vleky a lanovky: nedôležité Krajina: ľubovoľné
Bežkárske trate-km: ľubovoľné Hodnotenie zákazníkov: ľubovoľné Cena na osobu: ľubovoľné
Rodina a deti: nedôležité Après ski: nedôležité termín : ľubovoľné
Došlo k chybe. Prosím, skontrolujte zadané údaje a skúste to znova. Pri vyhľadávaní sa vyskytla chyba.
Ocenenie
Hodnotenie zákazníkov

St. Anton

200 Počet hodnotení:

96 % Hodnota odporúčaní:

Stredisko 9,2
Lyžiarska oblasť 9,3
Informácie o lyžiarskom stredisku
Arlberg
Najvyšší bod: 2 811 m
Najnižší bod: 1 300 m
Výška dediny: 1 304 m
Vlekov celkom: 88
Kotvové vleky: 28
Sedačkové lanovky: 45
Kabínkové lanovky: 15
Zjazdoviek celkom: 303 km
Zjazdovky:
130 km
Zjazdovky:
122 km
Zjazdovky:
51 km
Lyžiarske trasy: 200 km

Lyžiarske stredisko Arlberg

Lyžiarske stredisko Arlberg

Lyžiarske stredisko St. Anton spolu s lyžiarskymi strediskami Stuben, Zürs a Warth-Schröcken patria do siete Ski Arlberg. Od zimnej sezóny 2016/2017 sú lyžiarske strediská vďaka lanovkám Flexenbahn, Trittkopfbahn I a II, ako aj Albonabahn 2 zlúčené do jedného veľkého lyžiarskeho strediska. Lanovka Flexenbahn so 47 kabínkami, každá pre 10 ľudí spája Lech-Zürs s Stuben/Alpe Rauz a nahradzuje denne 120 jázd skibusu. Navyše je možné si užiť veľkolepý výhľad na Klostertal vďaka veľkým panoramatickým oknám. Pre držiteľov skipasu "Arlberg" je k dispozícií celkovo 303 km zjazdoviek a 88 vlekov a lanoviek.

Vďaka rozsiahlej starostlivosti o deti a mnohým modrým zjazdovkám je St. Anton v Arlbergu vhodný predovšetkým pre rodiny s deťmi a pre začiatočníkov. Arlberg (1 300 - 2 811 m n.m.) patrí k na sneh najistejším regiónom celých Álp. V kombinácii s modernou zasnežovacou technikou sú tu výborné lyžiarske podmienky zaručené. Arlberg nie je ale známy iba pre dobre upravené zjazdovky, ale tiež ako freeride-mekka. Nachádza sa tu dohromady cca 200 km zjazdov v hlbokom snehu k stráveniu perfektného dňa v prašane. Horské reštaurácie pri arlberskej horskej lanovke ponúkajú k tomu bezplatný prístup k Wi-Fi.

Funpark „STANTON PARK“ v lyžiarskom stredisku Rendl je rajom pre snowboardistov. Skutoční profíci sa môžu odobrať na trate majstrovstiev sveta pod Kapall (2 330 m), zatiaľčo začiatočníci to môžu skúšať na Gampen.
K zväčšeniu kliknite na plán zjazdoviek.

Après ski St. Anton

Après ski v stredisku St. Anton sa stalo už legendárnym. Už od tretej hodiny popoludní začína byť nálada medzinárodného publika v plnom prúde. Výber je skutočne bohatý, nespočetné lyžiarske chaty ako Krazy Kanguruh alebo Heustadl Vás lákajú už na zjazdovke k posedeniu na slniečku a pripitiu si na vydarený deň strávený na lyžiach. Návštevu podniku Mooserwirt by si nemal nikto nechať ujsť – après ski s kultovým statusom!

V popoludňajších hodinách sa život presúva na pešiu zónu v St. Antonu s množstvom vkusných obchodov, útulných kaviarní a reštaurácií. V nadmorskej výške 2.100 m láka svojimi delikatesami najvyššie položená reštaurácia v Rakúsku s názvom Galzig Verwallstube. Neskoro večer sa zase ide do rôznych barov, krčiem a na diskotéky.

Kto chce stráviť večer v pokojnejšom duchu, nájde vo veľkom wellness centre Arlberg WellCom s tromi bazénmi, saunovacím a wellness priestorom to pravé. Alebo môže využiť početné možnosti športového a horolezeckého centra arl.rock. Nachádza sa tu ponuka squashu, cez tenis a futbal až po lezenie. Okrem toho sa tu nachádza na vonkajšej stene trampolínová hala a možnosti lezenia po ľade. St. Anton nie je známy iba ako "kolíska alpského lyžovania", ale taktiež sem radi prichádzajú horolezci. V lyžiarskom stredisku, presnejšie povedané na Rendli je k dispozícií napr. jedinečná možnosť zimného lezenia v Tirolsku: Jedná sa o 850 m lezenie, zabezpečené oceľovým lanom a obzvláštnené krásnym panoramatickým výhľadom.

Skutočným zážitkom je aj 4,4 km dlhá sánkarská dráha s prevýšením 500 m. Zjazd celej dráhy trvá 15 min. Kto chce spoznať okolie pešo, ten si môže vybrať svoju obľúbenú trasu z viac ako 80 km zimných turistických chodníkov.

Snowpark: St. Anton

V úchvatnom okolí Arlbergu se nachádza pri hornej stanici Rendl „STANTON PARK“ a dostanete sa k nemu bez problémov hneď dvoma vlekmi. Jeho pozícia oslní - nachádza sa na parádnom mieste Rendl - terasy umožňujú divákom perfektný výhľad na jazdcov a na všetko, čo sa v parku odohráva. Vďaka akciám ako Acrobag Progression Tour, ktorá sa v Európe konala vôbec prvý krát v roku 2015, patrí park k top miestam snowboardovej scény.

„STANTON PARK“ si pripravil senzačnú ponuku - tri rôzne náročné areály (beginner, advanced a pro). Medzi prekážkami nájdete mimo iné rôzne oceľové trubky, bedne a skoky (max. 15 m), pipes, wall ride a big tube. Headshaper René Friedl a jeho chlapci vynaložili všetky svoje sily a kreatívne, aby sa park vyrovnal nárokom a prianiam všetkých zástancov freestylu.

Vedľa "STANTON PARKU" je v lyžiarskom stredisku funslope so skokmi, prudkými zatáčkami, tunelmi a zákrutami. Tu sa môže zabaviť každý bez toho, aby mal predchádzajúce skúsenosti. Zaujímavá je taktiež zábavná zjazdovka na Galzigu.

Pokiaľ sa čas od času budete nachádzať v iných častiach lyžiarskeho strediska, dávno to neznamená, že sa budete musieť vzdať vašej túžby pre freestyl. Ako v Lechu, tak na Sonnenkopfe sú ďalšie parky. Snowpark v Lech am Arlberg ponúka tri zjazdy vrátane mini skokov a v celých Alpách najlepší triplekickerline pre deti. Na Sonnenkopfe si zajasajú začiatočníci v „Beginner Funparku“ , ktorý má päť médium elementov a jednu kickerline (3 - 5 m).
Pre zväčšenie kliknite na plán snowparku.

Lyžiarske stredisko Arlberg nie je to správne? Potom sa pozrite tu: lyžiarske strediská Rakúsko

Výsledky testov od expertov Arlberg

Výsledok testu Arlberg sa skladá z nasledujúcich kategórií: top hodnotiace kritériá, hodnotiace kritériá pre zaujímavosti a ďalšie hodnotiace kritériá, ktoré svojou hodnotou majú vplyv na celkový výsledok.

Výsledná známka v teste

(4,7 z 5 hviezdičiek)

Top hodnotiace kritériá
Tieto hodnotenia sa vo výsledku prejaví dvakrát

Vleky a lanovky
Istota snehu

Hodnotiace kritériá pre zvláštne záujmy

Rodiny & deti
Začiatočníci
Experti & freerideri
Snowparky
Bežecké lyžovanie & trate

Ďalšie hodnotiace kritéria

Après ski
Orientácia (plán zjazdoviek, informačné tabule & značenie)
Horské reštaurácie, chaty & gastronómia
Príjazd & možnosti parkovania

Ubytovanie St. Anton

Hľadať…

: Lyžiarske stredisko St. Anton

Momentálne nie sú k dispozícii žiadne ponuky.

Bezpečná objednávka so SnowTrex výhodami