Hodnotenie zákazníkov

Pas de la Casa

44 Počet hodnotení:

90 % Miera odporúčaní:

Stredisko 8,5
Lyžiarska oblasť 8,9

Lyžiarske stredisko Grandvalira

Informácie o lyžiarskom stredisku
Najvyšší bod: 2 640 m Kabínkové lanovky: 6
Najnižší bod: 1 710 m Zjazdoviek celkom: 210 km
Výška dediny: 2 080 m
Zjazdovky:
100 km
Vlekov celkom: 71
Zjazdovky:
77 km
Kotvové vleky: 37
Zjazdovky:
33 km
Sedačkové lanovky: 28

Lyžiarske stredisko Grandvalira

So skipasom "Grandvalira" máte k dispozícií 210 km zjazdoviek a 71 vlekov. Ide o najväčšie lyžiarske stredisko Európy mimo Álp, ktoré je tvorené spojením oblastí Pas de la Casa/Grau Roig a Soldeu/El Tarter.

Z Pas de la Casa máte prístup mnohými sedačkovými lanovkami k lyžiarskemu stredisku, ktoré je svojou rozmanitosťou len ťažko prekonateľné. Aj pre začiatočníkov je k dispozícii veľká ponuka jednoduchých zjazdoviek, takže zjazdovku musia prejsť dvakrát za deň. Početné možnosti jazdiť v neupravenom teréne a jedinečný areál plný zjazdoviek z bubnami ostávajú vyhradené iba pre skúsených. Funparky, boardercrossové trate a FIS- rýchlostné trate svetového pohára sú obdivované aj u profesionálnych milovníkov zimných športov.

Všade v stredisku nájdete Wi-Fi hot spoty, ktoré Vám umožňujú prístup na internet. Od februára 2019 môžete v lyžiarskom stredisku Ordino Arcalís využiť s Vašim skipasom Grandvalira ďalších 30 km zjazdoviek a 15 lanoviek a vlekov.
Plán zjazdoviek Grandvalira
K zväčšeniu kliknite na plán zjazdoviek.

Večerné lyžovanie Pas de la Casa

V najväčšom stredisku Andorry nesmie určite chýbať obľúbené nočné lyžovanie. V Grandvalira máte k dispozícii dokonca dve strediská s možnosťou nočného lyžovania: Väčšie leží v Pas de la Casa, v ktorom pozýva k nočnému lyžovaniu zjazdovka "Tubs". Štvormiestny sedačkový vlek "La Solana" Vás zavezie k začiatku cca 1,5 km dlhému zjazdu s modrým označením, kde si zábavu na lyžiach užijú malí aj veľkí lyžiari.

O čosi ďalej od Soldeu leží ďalšie stredisko s možnosťou večerného lyžovania v Le Peretol (1 960 m n. m.). Tu sa nachádza pri vleku Peretol cca 500 m dlhá zjazdovka, na ktorej leží snowpark "Sunset Park Peretol", ktorý je kompletne osvetlený. Tento veľký freestyle areál nie je bezprostredne prepojený s obyčajnými zjazdovkami strediska Grandvalira, ale je dobre dosiahnuteľný pomocou údolnej ulice. Večerná zábava na lyžiach sa koná každý utorok až nedeľu od 17:00 do 22:00 hod.

Après ski Pas de la Casa

Après ski v Pas de la Casa je výhodná vďaka nízkej cene a vyznačuje sa prevažne mladým publikom. Mnohé z barov sú čo by len kameňom dohodiť a dostanete sa k nim rýchlo aj pešo. Od malebnej krčmičky až k prestížnemu baru – v Pas de la Casa môže oslavovať každý podľa vlastnej chuti! Plážový klub Cala Bassa (CBbC) je jedným z najobľúbenejších klubov na Ibize a tiež aj na snehu v Grandvalire. Láka stredomorskou kuchyňou, ležadlami a DJ priamo na zjazdovke. Taktiež sa odporúča iglú bar pri sedačkovej lanovke Pic Blanc. Zo snehu postavený hotel ponúka vynikajúce après-Ski umiestnenie v uvoľnenej atmosfére. Aj gurmáni si prídu na svoje a to vďaka nespočetným reštauráciám, ktoré ponúkajú národné ako aj medzinárodné špeciality.

Pre tých, ktorí sú aktívni aj mimo zjazdovky, sú k dispozícii mnohé voľnočasové aktivity: skúter alebo psie záprahy, paintball, prechádzky na snežniciach alebo túry na snow biku. Okolité dedinky ponúkajú pre Vás rôzne aktivity, ako Zip-Line v Canille, wellness centrum v Soldeu alebo výlety helikoptérou. Každý si tak pre seba nájde ideálny typ dovolenky.

Snowpark: El Tarter Snowpark Pas de la Casa

Pre freestylistov je lyžiarske stredisko Grandvalira skutočným rajom. K dispozícii tu máte hneď tri zábavné parky - vrátane jediného nočného parku v Andorre.

Snowpark El Tarter je veľmi zaujímavým miestom pre snowpark akcie v Andore. Popri rôznych prekážkach a kicker-line ponúka Park-crew z Coliflor freestyle denne otvorenú freestylovú akadémiu. V snowparku Xavi in Grau Roig nájdete skoky a elementy na jibing. V parku Sunset Park Henrik Harlaut sa nachádza zábavný park s večerným osvetlením, ktorý je otvorený od utorka do nedeľe večera. Čakajú tu tri rôzne skoky a zábradlia, ako aj bag jump na odvážnych freestylerov.

Plán snowparku Grandvalira
Pre zväčšenie kliknite na plán snowparku.

Lyžiarske stredisko Grandvalira nie je to správne? Potom sa pozrite tu: lyžiarske strediská Andorra

Výsledky testov od expertov Grandvalira

Výsledok testu Grandvalira sa skladá z nasledujúcich kategórií: top hodnotiace kritériá, hodnotiace kritériá pre zaujímavosti a ďalšie hodnotiace kritériá, ktoré svojou hodnotou majú vplyv na celkový výsledok.

Výsledná známka v teste

(4,4 z 5 hviezdičiek)

Top hodnotiace kritériá
Tieto hodnotenia sa vo výsledku prejaví dvakrát

Vleky a lanovky
Istota snehu

Hodnotiace kritériá pre zvláštne záujmy

Rodiny & deti
Začiatočníci
Experti & freerideri
Snowparky
Bežecké lyžovanie & trate

Ďalšie hodnotiace kritéria

Après ski
Orientácia (plán zjazdoviek, informačné tabule & značenie)
Horské reštaurácie, chaty & gastronómia
Príjazd & možnosti parkovania

Ubytovanie Pas de la Casa

Hľadať…

: Lyžiarske stredisko Pas de la Casa

Momentálne nie sú k dispozícii žiadne ponuky.

Bezpečná objednávka so SnowTrex výhodami

Loading...
StickyNewsletter