Poradca stredísk
Nájdite lyžiarske stredisko, ktoré je ideálne pre Vás!
  1. Jednoducho zvoľte, čo je pre Vás dôležité.
  2. Na základe Vami zadaných údajov, Vám navrhujeme miesta, ktoré sú pre Vás optimálnymi lyžiarskymi strediskami.
Informácie o lyžiarskom stredisku
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné
Lyžiarske stredisko vhodné najmä pre
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Ostatné
nedôležité
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Údaje o zájazde
ľubovoľné
Váš výber
Veľkosť: ľubovoľné Začiatočníci: nedôležité Snowpark: nedôležité dĺžka: podľa zadania
Najvyšší bod v stredisku: ľubovoľné Skúsení a freerideri: nedôležité Vleky a lanovky: nedôležité Krajina: ľubovoľné
Bežkárske trate-km: ľubovoľné Hodnotenie zákazníkov: ľubovoľné Cena na osobu: ľubovoľné
Rodina a deti: nedôležité Après ski: nedôležité termín : ľubovoľné
Došlo k chybe. Prosím, skontrolujte zadané údaje a skúste to znova. Pri vyhľadávaní sa vyskytla chyba.
Ocenenie
Hodnotenie zákazníkov

Saalbach

485 Počet hodnotení:

98 % Hodnota odporúčaní:

Stredisko 9,1
Lyžiarska oblasť 9,4
Informácie o lyžiarskom stredisku
Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn
Najvyšší bod: 2 096 m
Najnižší bod: 830 m
Výška dediny: 1 003 m
Vlekov celkom: 70
Kotvové vleky: 21
Sedačkové lanovky: 21
Kabínkové lanovky: 28
Zjazdoviek celkom: 270 km
Zjazdovky:
140 km
Zjazdovky:
112 km
Zjazdovky:
18 km

Lyžiarske stredisko Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn

Lyžiarske stredisko Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn

So skipasom zahrnutým v cene "Ski Alpin Card" máte k dispozícií okolo 408 km upravených zjazdoviek. Presne v duchu motta "Jeden skipas, tri regióny, nekonečné hory" zahŕňa tento skipas nielen Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn, ale aj lyžiarske stredisko na Schmittenhöhe v Zell am See a ľadovcové lyžiarske stredisko na Kitzsteinhorne v Kaprune. Komu to však stále nie je dosť, tomu odporúčame rozšírenie skipasu na "Super Ski Card" (viď lyžiarsky región). Tento skipas Vám umožní neobmedzenú zábavu v 22 lyžiarskych regiónoch v Tirolsku a Salzburgu na neuveriteľných 2 750 km zjazdoviek!

Zo Saalbachu máte priamy prístup do strediska Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbunn, ktoré má k dispozícii mnoho rôznorodých zjazdoviek od carvingu cez bubny, strmé zjazdovky, závodné trate s meraním času a dve osvetlené zjazdovky. Mnoho snežných diel sa postará o vysokú záruku snehu.

Tí, ktorí chcú preskúmať rekreačné modré zjazdovky Saalbachu, vrátane zjazdoviek svetového pohára na Kohlmais, odporúčame im okruh Saalbach-Runde. Okruh má 16 km a vedie okolo oboch stranách svahu Glemmtal a okolo miesta.

Samozrejme si tu na svoje prídu aj začiatočníci: celkovo 140 km modrých a zelených zjazdoviek ponúka ideálne možnosti lyžovania pre začiatočníkov. Taktiež rodiny s deťmi si tu prídu na svoje. Hneď vedľa údolnej stanice kabínkovej lanovky Asitzkabinenbahn sa nachádza napríklad detská krajinka: "Leo´s Kinderland". Cvičná lúka s čarovným kobercom, detským kolotočom, snehovým iglu a ritierskym hradom je ideálne miesto pre deti, ktoré si tu nacvičia svoje prvé kroky na lyžiach. Nie nadarmo je Saalbachv jedno z najobľúbenejších lyžiarskych stredísk v Alpách - tu si príde každý lyžiar na svoje. Profesionáli môžu preukázať svoje zručnosti na zjazdovkách "Zwölferkogel Nord" a "Schattberg Nord". Úžasné príležitosti na freeride sú napríklad v Zwölferkogel-West und Schattberg-West. Freerideri sa cítia ako doma aj na funcrossových trasách a pozdĺž hlbokých, čiernych, náročných a na sever smerujúcich svahoch.

Freestyleri nájdu v Skicircuse skutočný raj: vyblázniť sa môžu v troch snowparkoch a na boardercrossovej trati.

Na rok 2023 sa plánuje priame lanovkové spojenie medzi Skicircusom a lyžiarskym strediskom Zell am See. Už teraz máte možnosť jazdiť ZellamseeXpressom z Glemmtalu k Zeller Schmittenhöhe. Táto kabínková lanovka je dostupná autobusovým spojením medzi Viehhofenom a Vorderglemmom.
K zväčšeniu kliknite na plán zjazdoviek.

Večerné lyžovanie Saalbach

Aj večer, po skončení bežných prevádzkových hodín, Vás niektoré nočné lyžiarske strediská v Rakúsku pozývajú k nočnému lyžovaniu. Tiež Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrun má niekoľko zjazdoviek, ktoré umožňujú nočné lyžovanie. V Hinterglemme si môžu milovníci zimných športov užiť nočné lyžovania viackrát do týždňa. Lanovka Unterschwarzachbahn premáva k vstupu cca 1,2 km dlhej nočnej zjazdovky. Nightpark láka najmä nočné sovy, ktoré sa chcú odvážiť aj v tme na pár skokov. Ďalšie možnosti nočného lyžovania sa nachádzajú v Leogangu pri vleku Schanteilift. Vlek je v prevádzke aj v noci a lyžiari si môžu vychutnať nočnú zábavu na cca 500 m osvetlenej zjazdovke. V prípade, že máte platný skipas, je pre Vás nočné lyžovanie zadarmo.

Après ski Saalbach

Fanúškovia après-Ski sa môžu tešiť pretože Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn získal cenu za svoju grandióznu ponuku après-Ski. Okolo 40 útulných chatiek Vás už počas dňa pozýva pripiť si na vydarený deň na lyžiach. Návšteva podnikov "Bar Pfiff", "Bauer's Schi-Alm", "Hexenhäusl", "Tanzhimmel" a "Goaßstall" je povinnosťou každého fanúšika après ski zábavy.Mnohopočetné bary a puby ako "Checker Club - Post Bar" všetkých štýlov pozývajú k večernej zábave a flirtovaniuAj na diskotékach sa pre každého niečo nájde, či už je to rock, pop, rave, techno, foxtrott alebo valčík. Pre všetkých tých, ktorí by si radi vychutnali atmosféru zimného októbrového festivalu odporúčame stanicu lanovky Asitzbahn v nadmorskej výške 1 763 m.

Kto uprednostňuje o niečo pokojnejšiu atmosféru, môže stráviť večer v jednej z útulných reštaurácií či kaviarní. Opýtajte sa Vášho hostiteľa, kde si človek najlepšie pochutí na Pinzgauských jedlách! Alebo si urobte nerušenú prechádzku strediskom.

Nechýba tu ani možnosť výberu športových alternatív: od korčuľovania, zábavných sánkarských hier, razantných jázd na nafukovacom kolese (snowtubing), romantických výletov na saniach s konským záprahom alebo halový tenis. Kto má rád niečo výnimočnejšie, taktiež to nájde v Saalbach-Hinterglemme: nezáleží na tom, či je to dobrodružstvo v Glemmy Offroad Parku so snehovými štvorkolkami alebo snowtubing pri lanovke Unterschwarzachbahn - existuje veľa možností, ako si zvýšiť adrenalín popri jazde na zjazdovke.

Snowpark: Saalbach

V lyžiarskom stredisku Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn nájdete hneď štyri snowparky, ktoré zaručujú veľa pestrosti a sem tam aj poriadnu dávku adrenalínu.

Hinterglemm sa môže pochváliť svojím "Nightparkom" pri lanovke Unterschwarzachbahn, v blízkosti centra Hinterglemmu. Tu môžete veriť mottu "Freestyle Unlimited"! Svoje triky tu môžete zdokonaľovať vo dne v noci a to na trasách troch stupňov obtiažnosti - easy, medium a pro line. Nájdete tu prekážky typu gap kicker, spidne, wallride, rails, či rails ako je 9 m dlhá c-rails alebo rôzne debny, napríklad 22 m dlhý kombi-box.

V Saalbachu na Bernkogeli sa nachádza Easypark tzv. Learn-to-Ride-Park s tromi mini skokmi a tromi debnami pre začiatočníkov. Ideálne pre prvé pokusy na prekážkach, skôr ako sa vydáte do väčších parkov.

V Leogangu sa priamo na kopci Asitz nachádza tretí a posledný park "Nitro Snowpark Leogang", ktorý skrýva množstvo prekážok typu corners, big airs, rôzne rúrky a debny - parádny pre freestyle tréning a zdokonaľovanie už nadobudnutých zručností. Table s tromi rôznymi zoskokmi prinesie ďalšie potešenie. V jib zóne sa vybláznia predovšetkým začiatočníci, svoje prvé pokusy môžu zdokonaľovať na jednoduchých debnách. Čerešničkou na torte celého parku je bezplatný prístup na internet, takže sa o svoje zážitky môžete hneď podeliť s priateľmi alebo dokonca s vlastnými fanúšikmi.

Vo Fiberbrunne nájdete snowpark "EasyPark" pri strednej stanici Streuböden a v tomto easy parku pre každého je k dispozícii päť skokov, dve vlny a štyri boxy.

K snowparkom sa pridávajú aj ďalšie 2 freestylové oblasti: ski - a boardercrosová a funcrossová trať. Jedná sa o spojenie normálnej zjazdovky a snowparku, na ktorú sa dostanete sedačkovou lanovkou Hochalm v Hinterglemme. Čakajú tu na Vás rôzne hrby, ostré zákruty, malé skoky, rampy a ďalšie zábavné prvky, ktoré sa postarajú o dostatok zábavy. Vďaka tomu sa z Skicircusu stal v poslednej dobe taktiež freestyle cirkus.

Lyžiarske stredisko Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn nie je to správne? Potom sa pozrite tu: lyžiarske strediská Rakúsko

Výsledky testov od expertov Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn

Výsledok testu Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn sa skladá z nasledujúcich kategórií: top hodnotiace kritériá, hodnotiace kritériá pre zaujímavosti a ďalšie hodnotiace kritériá, ktoré svojou hodnotou majú vplyv na celkový výsledok.

Výsledná známka v teste

(4,6 z 5 hviezdičiek)

Top hodnotiace kritériá
Tieto hodnotenia sa vo výsledku prejaví dvakrát

Vleky a lanovky
Istota snehu

Hodnotiace kritériá pre zvláštne záujmy

Rodiny & deti
Začiatočníci
Experti & freerideri
Snowparky
Bežecké lyžovanie & trate

Ďalšie hodnotiace kritéria

Après ski
Orientácia (plán zjazdoviek, informačné tabule & značenie)
Horské reštaurácie, chaty & gastronómia
Príjazd & možnosti parkovania

Ubytovanie Saalbach

Hľadať…

: Lyžiarske stredisko Saalbach

Momentálne nie sú k dispozícii žiadne ponuky.

Bezpečná objednávka so SnowTrex výhodami