Zimná dovolenka pre jednotlivcov - lyžiarske zájazdy pre singles

V posledných rokov cestuje veľa slobodných ľudí na dovolenku jednotlivo. To isté platí aj pre single lyžiarske zájazdy. Dôvodov môže byť hneď niekoľko. Niektorí sú pracovne veľmi vyťažení aby mohli cestovať práve v tedy, keď cestujú ich priatelia, iní zase nemajú medzi svojimi priateľmi lyžiara alebo snowboardistu a chcú si dovolenku na lyžiach, či snowboarde užiť aj napriek tomu. taktiež sú často objednávané dovolenky pre jednu osobu s dieťaťom. Dôvod ale nie je dôležitý, v našej širokej ponuke máme určite niečo pre každého, kto chce vyraziť na zaslúženú dovolenku osamote.

Zimná dovolenka pre jednotlivcov - lyžiarske zájazdy pre singles
Zimná dovolenka pre jednotlivcov - lyžiarske zájazdy pre singles

Prečo vyraziť na zimnú dovolenku sám/sama

Častým dôvodom, prečo ľudia jazdia na zimnú dovolenku sami, je práca. Buď je z časových dôvodov ťažké naplánovať dovolenku s priateľmi tak, aby mohli všetci, iní majú možno ten problém, že veĽa priateľov má už vlastnú rodinu a vyráža na dovolenky práve s rodinou a to im nikto nemôže mať za zlé. Na druhú stranu sú aj takí, ktorí na zimnú dovolenku ako single jazdia schválne. Užívajú si nezáväznosť a tým získanú flexibilitu. To, že sa môžu rozhodovať sami, je pre nich dôležitým argumentom. Chcú si zimnú dovolenku zorganizovať podľa svojich predstáv a užiť si behom dovolenky čistú slobodu. Tomuto spôsobu dovolenky dávajú prednosť aj niektorí slobodní s dieťaťom. Ak sa zimná dovolenka stane dovolenkou osamote neočakávane a nedobrovoľne, to ešte nie je dôvodom k smútku. Aj lyžiarsky zájazd ako single sa môže stať neopakovateľným zážitkom. Je potrebné si len premyslieť, čo je pre Vás osobne dôležité a čo je potrebné zohľadniť v samotnom plánovaní.

Správna ponuka lyžiarskych zájazdov pre singles

Plánovanie je tu kľúčové. Pokiaľ cestujete sami, mali by ste si svoju prázdninovú destináciu pozorne vybrať tak, aby splnila vaše očakávania a aby ste si mohli užiť zimnú dovolenku na lyžiak tak ako sa patrí. Pokiaľ od lyžiarskeho zájazdu očakávate odpočinok, nebude asi zimná dovolenka v Ischgle tá správna voľba. Na druhú stranu nemá zmysel jazdiť do kľudného lyžiarskeho strediska, pokiaľ máte radi okolo seba ľudí a chcete nadviazovať kontakty. Vďaka nášmu výberu ubytovaní si nájde tú perfektnú ponuku každý, kto sa rozhodol cestovať na zimnú dovolenku sám. Pokiaľ to bude mekka večierkou ako Sölden, Ischgl alebo Mayrhofen alebo odpočinok a wellness v Gastenertale - lyžiarsky zájazd pre singl s nami je ranou do čierneho! Singles, ktorí cestujú s deťmi, nájdu navyše mnoho ubytovaní špeciálne jednolôžkové izby s prístelkou pre deti.

Na čo pri plánovaní netreba zabudnúť?

Pokiaľ budete v lyžiarskom stredisku sami, je potrebné sa dobre vybaviť. Na zjazdovky by určite nemal chýbať batoh a v ňom dostatok tekutín a nejaký olovrant na dodanie síl k ďalším výkonom. Dostatočne nabití mobilný telefón pre prípad núdze by taktiež nemal chýbať. Skúsení lyžiari, ktorí radi lyžujú mimo zjazdovku, by mali mať pri sebe navyše GPS vysielačku. Je taktiež dobré informovať pred výletom kamarátov, či známych, kam sa vlastne chystáte. V ideálnom prípade sa ale na mieste zoznámite s inými lyžiarmi, s ktorými zažijete nezabudnuteľné dni na zjazdovke.
Pokiaľ si tieto rady vezmete k srdcu, nestojí dobrodružstvu v podobe single zimnej dovolenky nič v ceste!