Hodnotenie zákazníkov

Poľsko

128 Počet hodnotení:

85 % Miera odporúčaní:

Lyžiarske strediská 8,2
Lyžiarske strediská 7,0

Lyžiarske strediská Poľsko

Lyžiarske strediská Poľsko

Lyžiarska dovolenka v Poľsku znamená perfektné lyžiarske oblasti za dobré ceny. Otvorenie krajiny turistickému ruchu a nízke ceny, v porovnaní s Európou, napomáhajú turizmu k trvalému rozmachu. K pozitívnemu rozvoju prispieva taktiež rozšírenie a zlepšenie poľskej diaľničnej siete. K pestovaniu zimných športov sa ideálne hodia Vysoké Tatry a Krkonoše. V trojuholníku krajín Poľsko-Česko-Nemecko leží známy poľský areál zimných športov Sklárska Poruba. Sklárska Poruba má k dispozícii jedno z najatraktívnejších lyžiarskych stredísk v poľských Krkonošiach a patrí spolu s Karpaczom k najobľúbenejším. Lyžiarska oblasť Sklárska Poruba je rozdelená na dve časti, pričom prvá časť sa nachádza v mestskej oblasti a nájdete tu krátke a ľahké zjazdovky. V druhej časti sa vo výške 1 362 m nachádza vrchol Szrenica. Tento ponúka vďaka svojej špecifickej klíme optimálne snehové podmienky, ktoré ináč vládnu len vo vysokých alpských regiónoch. Pomocné zasnežovacie zariadenia, ktoré patria k najväčším v Európe, sa postarajú o perfektné snehové podmienky. Aj ostatné lyžiarske strediská v okolí Zakopaného prispievajú k pestrosti zimnej dovolenky. Za zmienku stojí napríklad lyžiarske stredisko Kasprowy Wierch. Skúsení lyžiari si môžu vychutnať atraktívne zjazdy a pre začiatočníkov i mierne pokročilých sú tu tiež vytvorené prvotriedne podmienky.

Après ski Poľsko

Pohostinnosť je v Poľsku obzvlášť pestovaná a živá. Hostia sa môžu tešiť na to, že budú stále vítaní. V popredí je stále dobré jedlo, po ktorom určite nepôjdete domov hladní. Cirkevné sviatky ako veľká noc a vianoce, ako aj rodinné oslavy – narodeniny, meniny a svadby – sa tu oslavujú obzvlášť výdatne a na stôl sa servíruje všetko, čo kuchyňa ponúka. Poľská kuchyňa a jej jedlá sú charakterizované vplyvmi z iných krajín . V širokom výbere pokrmov sa nájdu vplyvy nemeckej, ruskej, ukrajinskej, tureckej a židovskej kuchyne. Poľská kuchyňa sa označuje ako veľmi výdatná. Poľské poľnohospodárstvo a to, čo poľnohospodári pestujú má doraz na typickú a tradičnú poľskú stravu. Preto existuje veľa jedál zo zemiakov, kyslej kapusty, červenej repy, uhoriek, vajec, kalerábov a húb. Predovšetkým sa v Poľsku ale je mäso, ktoré sa spracováva na klobásy a salámu. Krakovská (sušená údená klobása) je tým najznámejším príkladom. Pred pár rokmi bolo Poľsko krajinou, v ktorej bola najväčšia spotreba mäsa na osobu, preto sa niet čo čudovať, že veľa mäsa a niekedy tiež pohárik vodky uceľujú poľské jedlo.

Výletné ciele Poľsko

Z turistického pohľadu je Poľsko pravým klenotom - vedľa jedinečnej prírody tu nájdete taktiež mnoho miest s veľkým kultúrnym dedičstvom.

Kto navštívi napríklad metropolu Krakov , ten podnikne určite výlety ku krásnemu stredovekému námestiu, krakovskému Wawelu, vtedajšej rezidencii kráľov, alebo židovskú mestskú štvrť Kazimierz. Len niekoľko kilometrov pred bránami mesta môžu návštevníci na vlastnej koži pocítiť históriu baníctva. V soľnom dole Wieliczka okúzli predovšetkým kaplnka svätého kráľa, ktorá je 101 m hlboko pod zemou.

Najväčším mestom a hlavným mestom Poľska je Varšava. Najlepší prehľad nad mestom sa vám ponúkne z vyhliadkovej plošiny kultúrneho paláca, symbolu mesta a najvyššie poľské budovy (230 m). Za návštevu taktiež stojí bezpochyby staré mesto, kúpeľný palác a historické Chopinovo múzeum.

Ďalšie zaujímavé mesto tejto krajiny je Lodž, tretie najväčšie mesto Poľska. Predsa len tu stojí známa filmová vysoká škola, k ich absolventom patrí režisér Roman Polanski. Lodž má svoj vlastný „Walk of Fame”. Ulica Piotrkowska zasa patrí k najdlhším uliciam s obchodmi v Európe a k tým z najkrajších v Lodži.

Jedným z najstarších miest a taktiež jedným z najkrajších je Vroclav. Európske hlavné mesto kultúry pre rok 2016. Leží na úpätí Krkonoší a vyniká hlavne vďaka starému mestu, v ktorom nájdete gotické stavby. Taktiež univerzita je súčasne jednou z najvýznamnejších stavieb mesta - mimo iného aj kvôli barokovej aule „Aula Leopoldina”.

Taktiež veriaci nájdu v Poľsku zaujímavé ciele ako napr. Wadovice, rodné mesto Karola Józefa Wojtylu - pápeže Jana Pavla II. Alebo taktiež Paulinský kláštor na Jasnej Hore v meste Čenstochová. V meste môžete taktiež vidieť najvyššiu sochu pápeža - 14 m veľký Jan Pavol II.

Lyžiarske strediská Poľsko

Miesto (región) Výška miesta Lyžiarske stredisko Zjazdovky Výška strediska
oddo
Karpacz
480 m Winterpol Karpacz 2,5 km 730 - 805 m
Sklárska Poruba
886 m Sklárska Poruba 12 km 707 - 1 362 m
Świeradów-Zdrój
450 m SKI & SUN Świeradów-Zdrój 2,5 km 620 - 1 060 m
Zakopané
833 m Kasprowy Wierch 15 km 1 014 - 1 987 m

Bezpečná objednávka so SnowTrex výhodami

Loading...
StickyNewsletter