Hodnotenie zákazníkov

Zakopané

39 Počet hodnotení:

79 % Miera odporúčaní:

Stredisko 7,8
Lyžiarska oblasť 6,4
Plán zjazdoviek
Informácie o lyžiarskom stredisku
Kasprowy Wierch
Najvyšší bod: 1 987 m
Najnižší bod: 1 014 m
Výška dediny: 833 m
Vlekov celkom: 4
Kotvové vleky: 0
Sedačkové lanovky: 2
Kabínkové lanovky: 2
Zjazdoviek celkom: 15 km
Zjazdovky:
3,5 km
Zjazdovky:
11,5 km
Zjazdovky:
0 km

Lyžovačka Zakopané - zimná metropola Poľska!

Zakopané

Zakopané sa nachádza na južnom okraji Poľska, neďaleko hraníc so Slovenskom a približne 90 km od Krakova. Mesto susedí s Národným Parkom Tatry, má svojrázny štýl a je ozdobené drevenými domčekmi podľa goralskej tradície, pradávneho západoslovanského kmeňa. Na začiatku 20. rokov sa tu začalo so stavbou hotelov, čo do Zakopaného priviedlo aj čím ďalej tým viac turistov, ktorí sem cestovali v prvom rade za horolezectvom a odpočinkom.

S postupom času si Zakopané urobilo meno aj za hranicami a je jedným z najdôležitejších lyžiarskych stredísk Poľska. Slávy sa stredisku dostalo aj vďaka tomu, že bolo dejiskom rôznych stretnutí, napríklad majstrovstiev sveta v nordickej disciplíne, MS v biatlone alebo rôznych pretekov v skokoch na lyžiach. Hostia sú tu rozmaznávaní pohostinnosťou a dobrým servisom, takže si uprostred krásnej krajiny užijete perfektnú a bezstarostnú dovolenku!

Tatry

Prírodnou hranicou medzi Poľskom a Slovenskom sú Tatry, malé ale napriek tomu alpínske pohorie. Vysoké Tatry sú najvyšším bodom západných Karpát a rozliehajú sa dvoma tretinami na slovenskom a jednou tretinou na poľskom území. So svojimi dych vyrážajúcimi výhľadmi, strmými vrcholkami hôr, ostro strihanými skalami, hlbokými roklinami a krištáľovými jazerami sa jedná o bezpochyby najatraktívnejší úsek Tatier. Poľská i slovenská časť je Národným parkom a UNESCO ho označilo za biosférickú rezerváciu. Spodná a stredná časť je zdobená voňavými borovicovými lesmi, poskytujúcimi bohatú flóru a faunu. Najvyšším vrcholom Vysokých Tatier a zároveň aj Poľska sú Rysy, jeho vrchol je cca 2 500 m n m! Mnohé ľadovcové jazerá krásu tohto regiónu len zvýrazňujú. Ďalšou atrakciou Tatier sú miestne jaskyne, z ktorých je šesť sprístupnených pre verejnosť. Na túto tému existuje hneď 650 rôznych legiend. Jaskyne sa nachádzajú v údolí Kościelisko a dostanete sa k nim veľmi dobre cez široké turistické chodníky. Kopce Vysokých Tatier ale nepresvedčia iba svojou prírodnou krásou, ale zabodujú aj v oblasti zimných športov a to nielen vďaka ideálnym snehovým podmienkam. Krásne výhľady, nedotknutá príroda a prvotriedne zjazdovky a trasy pre bežkárov zaručia pestré zimné radovánky!

Doprava Zakopané

  • Železnica: Zakopané (na mieste), Krakow (cca 105 km)
  • Letecká doprava: Poprad Tatry (cca 70 km), Krakow (cca 115 km), Katovice (cca 195 km)

Ubytovanie Zakopané

Hľadať…

: Lyžovačka Zakopané

Momentálne nie sú k dispozícii žiadne ponuky.

Bezpečná objednávka so SnowTrex výhodami

Loading...
StickyNewsletter