Poradca stredísk
Nájdite lyžiarske stredisko, ktoré je ideálne pre Vás!
  1. Jednoducho zvoľte, čo je pre Vás dôležité.
  2. Na základe Vami zadaných údajov, Vám navrhujeme miesta, ktoré sú pre Vás optimálnymi lyžiarskymi strediskami.
Informácie o lyžiarskom stredisku
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné
Lyžiarske stredisko vhodné najmä pre
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Ostatné
nedôležité
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Údaje o zájazde
ľubovoľné
Váš výber
Veľkosť: ľubovoľné Začiatočníci: nedôležité Snowpark: nedôležité dĺžka: podľa zadania
Najvyšší bod v stredisku: ľubovoľné Skúsení a freerideri: nedôležité Vleky a lanovky: nedôležité Krajina: ľubovoľné
Bežkárske trate-km: ľubovoľné Hodnotenie zákazníkov: ľubovoľné Cena na osobu: ľubovoľné
Rodina a deti: nedôležité Après ski: nedôležité termín : ľubovoľné
Došlo k chybe. Prosím, skontrolujte zadané údaje a skúste to znova. Pri vyhľadávaní sa vyskytla chyba.

Lyžiarske strediská Bulharsko

Lyžiarske strediská Bulharsko

Bulharské lyžiarske oblasti sú momentálne vo fáze zmien a v posledných rokoch boli zväčša modernizované. Pri vylepšeniach nebolo nič prenechané náhode a lyžiarske oblasti dnes žiaria v novom lesku. Zjazdovky boli rozmanito upravené a každý si tu príde na svoje – od začiatočníkov až po expertov, ako lyžiarov tak aj snowboardistov. Najznámejšie lyžiarske oblasti sa nachádzajú v Bansku s celkovou dĺžkou zjazdoviek 75 km a v Borovets s dĺžkou zjazdoviek 52 km. Modernizovaná lyžiarska oblasť Bansko sa vyvinula k jednému z najvýznamnejších centier zimného športu vo východnej Európe. K lyžiarskemu revíru Borovets v Rile patria tri lyžiarske oblasti, ktoré ponúkajú nielen záruku snehu, ale aj pekné zjazdy až do údolia.

Après ski Bulharsko

Po príjemnom dni strávenom na zjazdovke nasleduje príjemný večer. Zavítajte do jednej z mnohých takzvaných mehanas, typických bulharských pohostinstiev. Budete tu rozmaznávaný jedinečnou pohostinnosťou, miestnymi špecialitami a pozoruhodným výberom chutných bulharských červených vín. Bulharská kuchyňa je charakterizovaná ako veľmi korenistá, skôr sedliacka ale rozmanitá. Husté polievky, jogurty a pitka chlieb s miskou tých najrôznejších korení sú takmer vždy súčasťou jedálneho lístka. Ako dezert sa odporúča baniza - pochúťka z lístkového cesta. Takmer každá mehana ponúka dokonca živú hudbu. Kto sa aj pri après-ski chce hýbať, nebude mať ľahkú voľbu. Zabávať sa môžete trošku pokojnejšie pri bowlingu alebo plávaní, dobrodružnejšie pri jazde na snežnom skútri alebo úplne neviazane na párty v miestnych kluboch a diskotékach. Zatváracia doba je cudzie slovo, divoké párty a nezabudnuteľné momenty sú zaručené.

Výletné ciele Bulharsko

Bulharsko prekvapí svojich návštevníkov nádhernou krajinou, kultúrnym bohatstvom, ako aj svojou pestrou históriou. Rimania, Slovania a Turci tu zanechali svoje stopy. Obzvlášť je to vidieť v hlavnom meste Sofia, kde sa okrem iného nachádza mnoho rímskych budov. Taktiež sa tu nachádza Národné archeologické múzeum a v budove bývalého cárskeho paláca sje dnes Národná umelecká galéria. Dominantou mesta je impozantná katedrála Alexandra Nevského so zlatými kupolami. Avšak, Sofia je zároveň aj nákupnou metropolou a rušným veľkomestom. Druhým najväčším mestom na úpätí pohoria Rodopy je Plovdiv. Toto mesto ponúka mnohé parky, múzeá a architektonicky pôsobivé budovy. Historické centrum mesta spolu so svojimi budovami z doby bulharského národného obrodenia stojí vždy sa prechádzku. Za zmienku stoja aj krásne ortodoxné kostoly a mešity.

Skupinu špeciálnych ortodoxných kostolov, kaplniek a kláštorov môžete preskúmať neďaleko obce Ivanovo. Skalný kláštor Ivanovo je prístupný cez schodový systém postavený v skalných stenách, založený bol v 13. storočí a skladá sa z niekoľkých častí. V 6 skalných kostoloch sa nachádzajú zachovalé fresky. Skalný kláštor je aj na zozname svetového dedičstva UNESCO. Jeden z najvýznamnejších ortodoxných kláštorov a najväčší bulharský kláštor sa nachádza na pohorí Rila. Kláštorný areál je v nadmorskej výške 1 147 m medzi dvoma riekami a ponúka okolo 300 vyzdobených siení.

Ďalším skalným umeleckým dielom, ktoré púta pozornosť sa nachádza v blízkosti obce Madara. Jedná sa o 100 m vysoký a do skaly vytesaný obraz jazdca, ktorý kopijou prebodáva leva ležiaceho pred ním. Madarský jazdec je taktiež na zozname svetového dedičstva a týči sa nad archeologickou rezerváciou obce Madara, náhornou plošinou obklopenou z dvoch strán skalami.

Menej o kultúru a umenie a viac o zábavu a odpočinok ide v meste Velingrad, ktoré sa nachádza v západnej časti pohoria Rodopy a predstavuje jeden z hlavných balneologických kúpeľov na Balkáne. Nielen, že tu pramení najväčší krasový prameň Bulharska, taktiež sa tu nachádzajú rôzne minerálne pramene. Samotné mesto ponúka cez 22 minerálnych bazénov. Ďalšou o niečo bizarnejšou zastávkou je Historické múzeum Velingradu, v ktorom môžete nájsť najväčšiu výstavu maľovaných veľkonočných vajíčok v Bulharsku.

Ešte jeden zaujímavý tip na múzeum? Potom odporúčame mesto Kazanlak. Tu a v okolí Rosentalu rastú rumunské olejové ruže a vyrába sa tu ružový olej. Viac informácií k tejto téme nájdete v múzeu ruží.

Lyžiarske strediská Bulharsko

Miesto (región) Výška miesta Lyžiarske stredisko Zjazdovky Výška strediska
oddo
Bansko
871 m Bansko 48 km 990 - 2 560 m

Bezpečná objednávka so SnowTrex výhodami