Poradca stredísk
Nájdite lyžiarske stredisko, ktoré je ideálne pre Vás!
  1. Jednoducho zvoľte, čo je pre Vás dôležité.
  2. Na základe Vami zadaných údajov, Vám navrhujeme miesta, ktoré sú pre Vás optimálnymi lyžiarskymi strediskami.
Informácie o lyžiarskom stredisku
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné
Lyžiarske stredisko vhodné najmä pre
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Ostatné
nedôležité
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Údaje o zájazde
ľubovoľné
Váš výber
Veľkosť: ľubovoľné Začiatočníci : nedôležité Snowpark : nedôležité dĺžka:
Najvyšší bod v stredisku: ľubovoľné Skúsení a freerideri : nedôležité Vleky a lanovky : nedôležité Krajina : ľubovoľné
Bežkárske trate-km : ľubovoľné Hodnotenie zákazníkov : ľubovoľné Cena na osobu : ľubovoľné
Rodina a deti : nedôležité Après ski : nedôležité termín: ľubovoľné
Došlo k chybe. Prosím, skontrolujte zadané údaje a skúste to znova. Pri vyhľadávaní sa vyskytla chyba.

Lyžiarske strediská Bulharsko

Lyžiarske strediská Bulharsko

Bulharské lyžiarske oblasti sú momentálne vo fáze zmien a v posledných rokoch boli zväčša modernizované. Pri vylepšeniach nebolo nič prenechané náhode a lyžiarske oblasti dnes žiaria v novom lesku. Zjazdovky boli rozmanito upravené a každý si tu príde na svoje – od začiatočníkov až po expertov, ako lyžiarov tak aj snowboardistov. Najznámejšie lyžiarske oblasti sa nachádzajú v Bansku s celkovou dĺžkou zjazdoviek 75 km a v Borovets s dĺžkou zjazdoviek 52 km. Modernizovaná lyžiarska oblasť Bansko sa vyvinula k jednému z najvýznamnejších centier zimného športu vo východnej Európe. K lyžiarskemu revíru Borovets v Rile patria tri lyžiarske oblasti, ktoré ponúkajú nielen záruku snehu, ale aj pekné zjazdy až do údolia.

Après ski Bulharsko

Po príjemnom dni strávenom na zjazdovke nasleduje príjemný večer. Zavítajte do jednej z mnohých takzvaných mehanas, typických bulharských pohostinstiev. Budete tu rozmaznávaný jedinečnou pohostinnosťou, miestnymi špecialitami a pozoruhodným výberom chutných bulharských červených vín. Bulharská kuchyňa je charakterizovaná ako veľmi korenistá, skôr sedliacka ale rozmanitá. Husté polievky, jogurty a pitka chlieb s miskou tých najrôznejších korení sú takmer vždy súčasťou jedálneho lístka. Ako dezert sa odporúča baniza - pochúťka z lístkového cesta. Takmer každá mehana ponúka dokonca živú hudbu. Kto sa aj pri après-ski chce hýbať, nebude mať ľahkú voľbu. Zabávať sa môžete trošku pokojnejšie pri bowlingu alebo plávaní, dobrodružnejšie pri jazde na snežnom skútri alebo úplne neviazane na párty v miestnych kluboch a diskotékach. Zatváracia doba je cudzie slovo, divoké párty a nezabudnuteľné momenty sú zaručené.

Výletné ciele Bulharsko

Bulharsko má 5 000 rokov starú históriu, ktorá je prítomná v celej krajine v podobe ruín, múzeí a pamätihodností. Obyvatelia doby kamennej zanechali po celej krajine svoje stopy a v národnom parku Pirin môžete obdivovať jaskyne, minerálne zdroje a vodopády. Bulharská kultúra je ovplyvnená ľudovou hudbou, ktorá bulharskému národu pomáhala vyjadriť smútok a nádej v čase tureckého obsadenia a spomenúť si na lepšie časy. V dnešnej dobe sú folklórne piesne prezentované ženskými chórmi, čo je pre turistov nezabudnuteľným zážitkom. V Bulharsku sa nachádza množstvo ruín opevnení z minulých 3 000 rokov, ako aj kultúrnych pamiatok, z ktorých niektoré patria k svetovéhu dedičstvu UNESCO ako napríklad kostol Bojana alebo kláštor v Rile. Ďalším zaujímavým zážitkom je začiatok pôstu, kedy muži chodia po dedinách prezlečení do zvieracích kostýmov. Vo veľkých mestách sa žije rozmanitým kultúrnym životom. Existuje tu veľa divadiel a opier, v ktorých sú obľúbené predstavenia baletu. V Bulharsku je rovnako známe hrnčiarstvo, hlavne krčahy s predĺženým hrdlom alebo ploché fľaše. Pokiaľ si chcete niečo z bulharskej kultúry vziať so sebou, máte možnosť kúpiť si na pamiatku malý darček v jednom z mnohých obchodíkov so suvenírmi.

Lyžiarske strediská Bulharsko

Miesto (región) Výška miesta Lyžiarske stredisko Zjazdovky Výška strediska
oddo
871 m Bansko 48 km 990 - 2 560 m