Hodnotenie zákazníkov

Notre Dame de Bellecombe

14 Počet hodnotení:

100 % Miera odporúčaní:

Stredisko 8,8
Lyžiarska oblasť 8,9
Plán zjazdoviek
Informácie o lyžiarskom stredisku
Espace Diamant
Najvyšší bod: 2 069 m
Najnižší bod: 1 000 m
Výška dediny: 1 150 m
Vlekov celkom: 82
Kotvové vleky: 52
Sedačkové lanovky: 30
Kabínkové lanovky: 0
Zjazdoviek celkom: 192 km
Zjazdovky:
132 km
Zjazdovky:
49 km
Zjazdovky:
11 km

Lyžovačka Notre Dame de Bellecombe - kuriózny klenot v jednej z najväčších lyžiarskych stredísk vo Francúzsku!

Notre Dame de Bellecombe

Idylické stredisko Notre Dame Bellecombe je obklopené nádhernou kulisou vrcholkov Val d'Arly a nájdete ho v samom srdci lyžiarskeho strediska Espace Diamant. Uprostred tejto malebnej krajiny nájdete Mont Vorés, ktorý je so svojimi 2 069 m nadmorskej výšky najvyšší vrchol. Susedné strediská sú u fanúšikov zimných športov už známe, menej je to však práve u menších a útulných dediniek, v ktorých je tradícia ešte pevnou súčasťou všedného dňa miestnych obyvateľov. A s tým sa stretnete práve aj v Notre Dame de Bellecombe – medzi rustikálnymi statkami a drevenými chaletmi sa môžete vydať po stopách šarmu a tradície tejto alpskej dedinky.

Val d'Arly

Val d'Arly sa nachádza medzi Savojskom a Vysokým Savojskom a je nielen malebným údolím, ale ponúka aj nádherný výhľad na Chaîne des Aravis, masív Beaufortain a pohorie Bauges. Kostolmi a kaplnkami ozdobený región patril vtedy k dejisku olympijských hier Albertvillu. S jeho 185 km zjazdoviek ponúka miestne lyžiarske stredisko Espace Diamant lyžovanie na každej úrovni a množstvo ďalších možností!

Obyvatelia si vo Val d'Arly vážia v prvom rade tunajšiu skvelú klímu - vďaka svojej parádnej polohe sa tu nestretnete s hmlou, len s množstvom snehu a pozoruhodným počtom slnečných dní! Naďalej sa údolie preslávilo produkciou syra, čo bolo vtedy a je aj dnes dôležitým zdrojom príjmov tunajších obyvateľov. Tradícia je tu veľmi dôležitou súčasťou všedného dňa a hostia si tu užijú dovolenku za príjemné a pohostinné atmosféry pradávneho alpského regiónu.

Doprava Notre Dame de Bellecombe

  • Železnica: Albertville (cca 30 km)
  • Letecká doprava: Chambéry (cca 90 km), Ženeva (cca 95 km), Grenoble (cca 165 km), Lyon (cca 170 km), Turín (cca 215 km)

Ubytovanie Notre Dame de Bellecombe

Hľadať…

: Lyžovačka Notre Dame de Bellecombe

Momentálne nie sú k dispozícii žiadne ponuky.

Bezpečná objednávka so SnowTrex výhodami

Loading...
StickyNewsletter