Hodnotenie zákazníkov

Sklárska Poruba

46 Počet hodnotení:

88 % Miera odporúčaní:

Stredisko 8,2
Lyžiarska oblasť 7,2
Plán zjazdoviek
Informácie o lyžiarskom stredisku
Sklárska Poruba
Najvyšší bod: 1 362 m
Najnižší bod: 707 m
Výška dediny: 886 m
Vlekov celkom: 8
Kotvové vleky: 5
Sedačkové lanovky: 3
Kabínkové lanovky: 0
Zjazdoviek celkom: 12 km
Zjazdovky:
3,5 km
Zjazdovky:
6,5 km
Zjazdovky:
2 km

Lyžovačka Sklárska Poruba - radosť z lyžovania v Krkonošiach!

Sklárska Poruba

Sklárska Poruba sa nachádza v nadmorskej výške 886 m v údolí medzi východnými výbežkami Jizerských hôr a severnou časťou Krkonôš. Tento malebný fliačik na zemi patrí medzi tie najobľúbenejšie turistické strediská poľskej časti Krkonôš. Inšpiráciu tu v krásnej krajine vyhľadávali nielen mnohí skladatelia a básnici, ale aj milovníci zimnej turistiky tu prídu na svoje. Dvojsedačkovou lanovkou sa napríklad môžete nechať zaviezť na 1 362 m vysoký vrchol a odtiaľ sa vydať smerom k fascinujúcim snežným jama alebo k prameňu Labe až k nám do Českej republiky.

Vďaka vysokej istote snehu ponúka Sklárska Poruba aj ideálne podmienky pre zimné športy v ich aktívnej forme. Už v prvej polovici 19. storočia by ste v dedinke našli 7 km dlhú sánkarskú dráhu. Rok čo rok sem zimná kráľovná priláka znovu a znovu mnoho turistov a lyžiarske stredisko pri Szrenici sa im má čím pochváliť, napríklad dlhými zjazdovkami s možnosťou umelého zasnežovania. Sklárska Poruba sa dnes počíta medzi tie najskvostnejšie lyžiarske strediská Východnej Európy.

Krkonoše

Krkonoše sú horným pásmom, ktoré by sme mohli brať ako prírodnú hranicu medzi Českou republikou a Poľskom. V Poľsku sa pritom nachádza približne len tretina celých Krkonôš. Najväčším a najznámejším vrcholom je Sněžka (1 602 m). V Krkonošiach sa stretnete s typickými kamennými skalami a s krásnymi jazerami uprostred malebnej horskej krajiny. Už roky priťahujú tieto hory, ktoré patria z veľkej časti do Národného parku, turistov zo všetkých kútov sveta. V miestnych strediskách nájdete všetko, čo k podarenej zimnej dovolenke patrí: dobre upravované zjazdovky, moderné vleky a nekonečné trasy pre bežkárov cez nádherné výšiny.

Doprava Sklárska Poruba

  • Železnica: Sklárska Poruba
  • Letecká doprava: Vroclav (cca 130 km), Praha (cca 170 km), Drážďany (cca 185 km)

Ubytovanie Sklárska Poruba

Hľadať…

: Lyžovačka Sklárska Poruba

Momentálne nie sú k dispozícii žiadne ponuky.

Bezpečná objednávka so SnowTrex výhodami

Loading...
StickyNewsletter