Bruck an der Großglocknerstraße
495 Počet hodnotení:
95 % Miera odporúčaní:
| Najvyšší bod: | 3 029 m |
| Najnižší bod: | 768 m |
| Výška dediny: | 756 m |
| Vlekov celkom: | 24 |
| Kabínkové lanovky: | 9 |
| Sedačkové lanovky: | 6 |
| Kotvové vleky: | 9 |
| Zjazdoviek celkom: | 62 km |
|
Zjazdovky:
|
30 km |
|
Zjazdovky:
|
23 km |
|
Zjazdovky:
|
9 km |
| Lyžiarske trasy: | 9 km |
Lyžovačka Bruck - sen dovolenkárov medzi Großglocknerom a Zell am See!
Bruck an der Großglocknerstraße
Na okraji národného parku Hohe Tauern, v južnej časti Salzburska, leží Bruck an der Großglocknerstraße medzi jazerom Zeller See a masívom Großglockner. Toto ideálne stredisko zimných športov, ležiace v nadmorskej výške 756 m, sa vyznačuje blízkosťou lyžiarskeho strediska Zell am See-Kaprun s jeho dvoma rušnými lyžiarskymi centrami. Bruck sa preslávil aj vďaka vysokohorskej ceste Großglockner Hochalpenstrasse, ktorej počiatok sa nachádza práve tu, na kilometri „0“. Toto útulné mestečko ponúka svojim návštevníkom rôzne reštaurácie a horské chaty, ako aj pestrú ponuku voľnočasových aktivít. Scenériu tu vždy dominujú zasnežené vrcholy Kitzsteinhornu (3 203 m n. m.) a Großglockneru (3 798 m n. m.).Zell am See-Kaprun
Zell am See-Kaprun leží v samotnom srdci Salzburska a patrí k tým najznámejším a najvýznamnejším rekreačným oblastiam celého Rakúska. Dominujú tu okolité vrchy ako Kitzsteinhorn (3.203 m), Schmittenhöhe (2.000 m) a Maiskogel (1.675 m). Obklopený vrcholmi Vysokých Taur je región ako stvorený pre zimné radovánky. Okrem rozmanitých a v blízkosti ľadovca Kitzsteinhorn ležiacich zjazdoviek má región pre svojich hostí veľmi zaujímavú ponuku aktivít voľného času a možností après ski zábavy – všetko, čo k zimnej dovolenke patrí.Doprava Bruck an der Großglocknerstraße
- vlakom: Zell am See (cca 5 km)
- letecky: Salzburg (cca 95 km), Innsbruck (cca 155 km), Mníchov (cca 210 km)
- Otvoriť plánovač trasy v Google Maps




