Hodnotenie zákazníkov

Mallnitz

771 Počet hodnotení:

87 % Miera odporúčaní:

Stredisko 7,9
Lyžiarska oblasť 8,0

Lyžiarske stredisko Ankogel

Informácie o lyžiarskom stredisku
Najvyšší bod: 2 636 m Kabínkové lanovky: 2
Najnižší bod: 1 280 m Zjazdoviek celkom: 12,8 km
Výška dediny: 1 200 m
Zjazdovky:
2,8 km
Vlekov celkom: 5
Zjazdovky:
5 km
Kotvové vleky: 3
Zjazdovky:
5 km
Sedačkové lanovky: 0

Lyžiarske stredisko Ankogel

So skipasom "Ski Hit" máte prístup ku skvelým 186 km zjazdoviek, vrátane lyžiarskych trás, v 9 lyžiarskych oblastiach východného Tirolska (viď popis lyžiarskeho regiónu).

Šarmantná dedinka Mallnitz, na úpätí Ankogelu je tajným tipom na rodinnú dovolenku. Veľkorysý lyžiarsky areál v údoli pri vleku Köfele je vhodný pre prvé pokusy na lyžiach. Deti sa tu oplatí zveriť do rúk tučniakovi Bobovi a jeho detskej lyžiarskej škôlke. Vrch Ankogel s nadmorskou výškou 1 280 - 2 636 m ponúka okolo 12,8 km perfektných zjazdoviek a patrí medzi najobľúbenejšie lyžiarske strediská v Rakúsku. Najmä široké a prázdne zjazdovky na vrchole ponúkajú okrem výborného lyžovania aj nádherné výhľady na Großglockner a Dolomity a spolu so 7 km dlhou zjazdovkou do údolia Mallnitzu s výškovým rozdielom 1 349 m sa nedá tejto oblasti odolať!

Na ľadovci Mölltal (2 108 m - 3 122 m n m) si prídu na svoje aj nároční lyžiari, spolu s asi 17 km zjazdoviek je láskyplne nazývaný "Mölli" na vyskúšanie najrôznejších techník zimných športov ako stvorený. Spolu 9 moderných lanoviek a vlekov, medzi ktorými je aj podzemný Mölltal-Express, Vás pohodlne dopraví na ľadovec na Scharecku. Množstvo rôznych zjazdoviek bude inšpiráciou predovšetkým pre pokročilých lyžiarov a snowpark na ľadovci s boardercross sa aj snowboardistom postará o zábavu a skvelé zážitky. K dispozícii je aj 7 km dlhý čierny zjazd Medzinárodnej lyžiarskej federácie – Eissee, vhodný pre každého profíka. Čerešničkou na torte budú pre snowboardistov rozľahlé svahy pod hranicou 3 000 m n m - príďte sa zoznámiť s "Möllis Best for Boarders"!
Plán zjazdoviek Ankogel
K zväčšeniu kliknite na plán zjazdoviek.

Après ski Mallnitz

Après ski sa v údolí Mölltalu odohráva skôr v pokojnejšom duchu. V každom prípade aj tu sa stretnete s typickou korutánskou pohostinnosťou. Niekoľko príjemných horských chát a stánkov s občerstvením na zjazdovkách a v údolí lákajú už počas lyžovania a aj po ňom k príjemnému posedeniu. Kopec zábavy zažijete neskôr popoludní pri korčuľovaní alebo sánkovaní. Večery si v Mölltalu môžete vychutnať predovšetkým pri dobrom jedle v niektorej z mnohých reštaurácií a hostincov a v neskorších hodinách podľa chuti a nálady aj v niektorom z príjemných barov. Čaka tu na Vás napríklad lokál Sportcafé. Kto sa však radšej baví tancom, nemal by si nechať ujsť návštevu diskotéky Tanzstadl Ankogel.

Snowpark: Funpark Mölltaler Gletscher Mallnitz

Lyžiarskemu stredisku Mölltaler Gletscher by freestylisti mali venovať obzvlášť veľkú pozornosť.

Nadpriemerné množstvo slnečných hodín a funpark pod zjazdovkou Schareck lákajú profíkov do lyžiarskeho strediska a robia z neho obľúbený cieľ. Vlny, kicker a skoky sú tu k dispozícii milovníkom rizika a umožňujú zhliadnuť fascinujúcu panorámu zhora.

Zdá sa vám príliš nudné? Potom sa mrknite na boardercrossovú trať, kde stretnete nejedného profíka, od ktorého ešte budete mať čo odkukávať. Označenie ako "Boarders Paradise" na tomto mieste v žiadnom prípade nie je prehnané. Aj fanúšikom freeridu sa tu bude páčiť - aby aj nie, pri tých super možnostiach jazdy v hlbokom snehu a pestrých variantách mimo označenej zjazdovky! Nie je snáď nič krajšieho, ako byť ponorený po kolená v hlbokom snehu, medzitým čo na vás svietia hrejivé slnečné lúče.

Lyžiarske stredisko Ankogel nie je to správne? Potom sa pozrite tu: lyžiarske strediská Rakúsko

Výsledky testov od expertov Ankogel

Výsledok testu Ankogel sa skladá z nasledujúcich kategórií: top hodnotiace kritériá, hodnotiace kritériá pre zaujímavosti a ďalšie hodnotiace kritériá, ktoré svojou hodnotou majú vplyv na celkový výsledok.

Výsledná známka v teste

(3,7 z 5 hviezdičiek)

Top hodnotiace kritériá
Tieto hodnotenia sa vo výsledku prejaví dvakrát

Vleky a lanovky
Istota snehu

Hodnotiace kritériá pre zvláštne záujmy

Rodiny & deti
Začiatočníci
Experti & freerideri
Snowparky
Bežecké lyžovanie & trate

Ďalšie hodnotiace kritéria

Après ski
Orientácia (plán zjazdoviek, informačné tabule & značenie)
Horské reštaurácie, chaty & gastronómia
Príjazd & možnosti parkovania

Ubytovanie Mallnitz

Hľadať…

: Lyžiarske stredisko Mallnitz

Momentálne nie sú k dispozícii žiadne ponuky.

Bezpečná objednávka so SnowTrex výhodami

Loading...
StickyNewsletter