Nassfeld-Hermagor
362 Počet hodnotení:
95 % Miera odporúčaní:
| Najvyšší bod: | 2 002 m |
| Najnižší bod: | 600 m |
| Výška dediny: | 1 530 m |
| Vlekov celkom: | 29 |
| Kabínkové lanovky: | 6 |
| Sedačkové lanovky: | 8 |
| Kotvové vleky: | 10 |
| Kúzelné koberce: | 5 |
| Zjazdoviek celkom: | 110 km |
|
Zjazdovky:
|
30 km |
|
Zjazdovky:
|
69 km |
|
Zjazdovky:
|
11 km |
Lyžovačka Nassfeld-Hermagor - The snow must go on!
Nassfeld-Hermagor
Priamo na hranici s Talianskom sa nachádza horský sedlo Nassfeld (1 530 m n. m.) so strediskom Nassfeld-Pressegger See a mestom Hermagor (602 m n. m.). Vďaka južnej orientácii je táto oblasť doslova zaliata slnkom. V stredisku sa zimné športy praktizujú na dvoch úrovniach: bežkári sa pohybujú v nadmorskej výške cca 700 m, zatiaľ čo vyššie, až do výšky nad 2 000 m n. m., si môžete užiť rozsiahlu zjazdovú oblasť. Lyžiarske stredisko Nassfeld-Pressegger See zaujme svojou vynikajúcou ponukou zjazdoviek: 110 km pestrých zjazdov a 29 vlekov ponúka to pravé pre každého! Napriek mnohým slnečným hodinám je v lyžiarskom stredisku vďaka podnebiu a rozsiahlym zasnežovacím zariadeniam absolútna istota snehu. Bežkári nájdu v celom Korutánsku perfektne upravenú sieť bežeckých tratí s dĺžkou približne 230 km. Vďaka polohe obce pri jazere Pressegger See sa ponúkajú aj početné aktivity, ako je korčuľovanie a hokej.Gailtal
Vo východnom Tirolsku vyviera rieka Gail, ktorá ústí po približne 120 km do korutánskej rieky Dráva. Tak sa tiahne Gailtal (gaitalské údolie) od východného Tirolska až po Villach v Korutánsku. Fascinujúca krajina tejto oblasti sa vyznačuje kontrastom rovín, širokých údolí a strmých horských svahov. Ohraničené je toto údolie pohorím Lienzské Dolomity, Gailtalské Alpy, Karnské Alpy a Karavanky. V dolnej časti Gailského údolia leží top lyžiarske stredisko Rakúska: Nassfeld-Pressegger See.Doprava Nassfeld-Hermagor
- Železnica: Hermagor (cca 20 km), Kirchbach im Gailtal (cca 21 km), Klagenfurt (cca 100 km)
- letecky: Klagenfurt (cca 110 km), Triest (cca 130 km), Ljubljana (cca 140 km), Salzburg (cca 210 km)




