Poradca stredísk
Nájdite lyžiarske stredisko, ktoré je ideálne pre Vás!
  1. Jednoducho zvoľte, čo je pre Vás dôležité.
  2. Na základe Vami zadaných údajov, Vám navrhujeme miesta, ktoré sú pre Vás optimálnymi lyžiarskymi strediskami.
Informácie o lyžiarskom stredisku
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné
Lyžiarske stredisko vhodné najmä pre
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Ostatné
nedôležité
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Údaje o zájazde
ľubovoľné
Váš výber
Veľkosť: ľubovoľné Začiatočníci: nedôležité Snowpark: nedôležité dĺžka: podľa zadania
Najvyšší bod v stredisku: ľubovoľné Skúsení a freerideri: nedôležité Vleky a lanovky: nedôležité Krajina: ľubovoľné
Bežkárske trate-km: ľubovoľné Hodnotenie zákazníkov: ľubovoľné Cena na osobu: ľubovoľné
Rodina a deti: nedôležité Après ski: nedôležité termín : ľubovoľné
Došlo k chybe. Prosím, skontrolujte zadané údaje a skúste to znova. Pri vyhľadávaní sa vyskytla chyba.
Ocenenie
Hodnotenie zákazníkov

Neustift

638 Počet hodnotení:

94 % Hodnota odporúčaní:

Stredisko 8,4
Lyžiarska oblasť 9,3
Informácie o lyžiarskom stredisku
Stubaier Gletscher
Najvyšší bod: 3 212 m
Najnižší bod: 1 750 m
Výška dediny: 994 m
Vlekov celkom: 26
Kotvové vleky: 14
Sedačkové lanovky: 7
Kabínkové lanovky: 5
Zjazdoviek celkom: 42 km
Zjazdovky:
23 km
Zjazdovky:
15 km
Zjazdovky:
4 km
Lyžiarske trasy: 22 km

Lyžiarske stredisko Stubaier Gletscher

Lyžiarske stredisko Stubaier Gletscher

V lyžiarskej oblasti ľadovca Stubaier Gletscher (1 750 – 3 212 m) sa o nezabudnuteľnú zimnú dovolenku postará absolútna istota snehu, 64 km zjazdoviek (vrát. lyžiarskych túr),všetkých stupňov obtiažnosti 22 lanoviek i vlekov najväčšej lyžiarskej oblasti v Rakúsku. To sľubuje lyžiarsky kolotoč, ktorý sa nachádza na samotnom vrchu Schaufelspitze v nadmorskej výške 3 333 m.

Od rozšírenia lyžiarskeho strediska odkrýva štvorsedačková lanovka Daunjoch nielen čiernu zjazdovku, ale aj niekoľko možností pre freeride. 1,6 km dlhá lyžiarská zjazdovka 22 - Daunhill so spádom až 60% vedie ku Gamsgarten. Komfortná osemsedačková lanovka s krytom proti nepriaznivému počasiu a vyhrievanými sedačkami na Rotadli pohodlne priváža nadšencov zimných športov nahor. Najdlhšia zjazdovka ľadovca Stubai je dlhá až 10 km! Náročný zjazd začína ako modrá zjazdovka číslo 7 a pokračuje cez strednú stanicu Gamsgarten v lyžiarskej trase "Wilde Grub'n" až ku dolnej stanici Mutterberg. Nájdete tu aj mnohé možnosti jazdy mimo upravované zjazdovky.

Lyžiarske stredisko na ľadovci Stubai je jednou z najpriateľskejších rodinných lyžiarskych oblastí voči deťom v Rakúsku a bolo za to už viackrát ocenené. Príkladom je detská lyžiarska škola, ktorá ponúka špeciálne vyškolených inštruktorov a inštruktorky, ktorí ponúkajú najmenším perfektný vstup na dosky. Na to je tu prichystaný aj oddelený areál. Či už zastrešený pohyblivý pás alebo rozmanité prekážky: všetko pre najmenších lyžiarov. Je jedno či BIG Pistenbullyreiten, BIG Family Slalom, BIG Family Boardercross, BIG Family Fun Slope alebo BIG Family Schneeburg: v rodinnej lyžiarskej oblasti nie je čas na nudu. Každý, kto veľa besnie na čerstvom vzduchu je tiež hladný. Reštaurácia pre deti ponúka po predchádzajúcom nahlásení lahodné jedlo, ktoré zasýti a pripraví na zvyšok dňa. Pre tých najmenších, ktorí nemajú radi lyžovanie sa nachádza v strede lyžiarskej oblasti aj materská škôlka.

Od októbra 2016 Vás k ľadovci okrem lanovky Gamsgartenbahn dopraví taktiež lanovka Eisgratbahn. K hornej stanici vo výške 2 900 m n.m. potrebuje kabínka s 24 miestami k sedeniu okolo desať minút, ktoré môžete využiť k pripojeniu na Wi-Fi alebo ku krásnemu výhľadu na Alpy, o ktoré se postarajú veľké, zabudované sklenené tabule.

Snowboardisti a milovníci freeride si určite prídu na svoje napríklad v Moreboards Stubai Zoo Funpark, ktorý patrí medzi k tým najväčším snowparkov v okolí Innsbrucku a postará sa o dostatok zábavy!

V blízkosti horskej stanice Eisgrat sa nachádza ďalší zaujímavý bod:ľadová jaskyňa Stubai (vstup nie je zahrnutý v skipase). Zažite cca 30 m pod zjazdovkou fascinujúce pohľady do sveta zo snehu a ľadu. Bezplatnou dopravou zaistenou pravidelne premávajúcim skibusom sa pohodlne dostanete k lanovkám na ľadovci.

So skipasom "Sky plus City Pass" máte možnosť vychutnávať ešte viac pestrých zjazdov na 308 km zjazdoviek (viď plán lyžiarskeho regiónu).
K zväčšeniu kliknite na plán zjazdoviek.

Après ski Neustift

O milovníkov miestnych tradícií je v Štubajskom údolí tiež postarané. Množstvo lokálov ponúka všetko, čo srdce ráči – od tradičných horských chalúpok, kde sa stretnete s typickou tirolskou pochúťkou Schmankerln, cez miestne puby Dorfpub či Tschangelair-Alm, kde hrá živá hudba, až po bar v dolnej stanici lanovky v Mutterbergalme. O pocit blaženosti sa taktiež postarajú stánky s občerstvením, reštaurácie, hostince a kaviarne. K nočnej zábave potom pozýva nespočetné množstvo barov a pubov, od tých tradičných až po tie exkluzívne, kde sa môžete skvele zabaviť a príjemne zakončiť krásny deň po lyžovaní!

Aj na Stubaitalskom ľadovci je od sezóny 2014/2015 nová atrakcia. Pri hornej stanici lanovky Eisgrat, asi 30 m pod zjazdovkou, leží veľká jaskyňa, v ktorej sa dozviete všetko o ľadovcových javov.

Snowpark: Neustift

V najväčšej ľadovcovej oblasti Rakúska nájdete snowpark Stubai Zoo, snowpark v nadmorskej výške 3 100 m priamo na Gaisskarferneri. Na niekoľkých hektároch si tu začiatočníci aj profíci môžu zabaviť na rôzne ťažkých trasách.

Raily, skoky a ďalšie prekážky splnia snáď každé želanie. Set-up parku sa mení s ročným obdobím, k dispozícii je skoro po celý rok a to perfektne upravený. Dočkáte sa tu nielen športového vyžitia, ale i oddychu - v parkbase sa môžete pohodlne uvelebiť do slnečných lehátok a za počúvania super hudby proste len tak vegetiť a vychutnávať si uvoľňujúce ničnerobenie.

Okrem toho sa rodiny potešia rozšírenému 1 000 m dlhému parkúru na Eisjochferneru, kde si deti užijú jazdu cez vlny, skoky a cez ostré zatáčky. Sprevádzať ich budú maskoti Mini B. a B.BIG.

Lyžiarske stredisko Stubaier Gletscher nie je to správne? Potom sa pozrite tu: lyžiarske strediská Rakúsko

Výsledky testov od expertov Stubaier Gletscher

Výsledok testu Stubaier Gletscher sa skladá z nasledujúcich kategórií: top hodnotiace kritériá, hodnotiace kritériá pre zaujímavosti a ďalšie hodnotiace kritériá, ktoré svojou hodnotou majú vplyv na celkový výsledok.

Výsledná známka v teste

(4,1 z 5 hviezdičiek)

Top hodnotiace kritériá
Tieto hodnotenia sa vo výsledku prejaví dvakrát

Vleky a lanovky
Istota snehu

Hodnotiace kritériá pre zvláštne záujmy

Rodiny & deti
Začiatočníci
Experti & freerideri
Snowparky
Bežecké lyžovanie & trate

Ďalšie hodnotiace kritéria

Après ski
Orientácia (plán zjazdoviek, informačné tabule & značenie)
Horské reštaurácie, chaty & gastronómia
Príjazd & možnosti parkovania

Ubytovanie Neustift

Hľadať…

: Lyžiarske stredisko Neustift

Momentálne nie sú k dispozícii žiadne ponuky.