Hodnotenie zákazníkov

Obergurgl - Hochgurgl

93 Počet hodnotení:

95 % Miera odporúčaní:

Stredisko 8,9
Lyžiarska oblasť 9,2
Informácie o lyžiarskom stredisku
Obergurgl/Hochgurgl
Najvyšší bod: 3 082 m
Najnižší bod: 1 793 m
Výška dediny: 1 930 m
Vlekov celkom: 25
Kotvové vleky: 9
Sedačkové lanovky: 6
Kabínkové lanovky: 10
Zjazdoviek celkom: 112 km
Zjazdovky:
60 km
Zjazdovky:
33 km
Zjazdovky:
19 km
Lyžiarske trasy: 5 km

Lyžovačka Obergurgl & Hochgurgl - Top of Ötztal!

Obergurgl - Hochgurgl

Vysoká istota snehu od novembra až do mája, zjazdovky nad pásmom kosodreviny, impozantná panoráma okolitých trojtisícoviek, najmodernejšie zasnežovacie zariadenia... to je len niekoľko argumentov, ktoré hovoria za zimnú dovolenku v stredisku Obergurgl-Hochgurgl. Obidve skôr pokojné obce Obergurgl (1 930 m) a Hochgurgl (2 150 m) ležia na samom konci údolia Ötztal, pri vysokohorskej diaľnici smerom na Timmelsjoch.

Uprostred tohto úžasného horského sveta sa kladie väčší dôraz na kvalitu než kvantitu, čo pocítite predovšetkým v Hochgurgli - exkluzívnu dedinu tvorí iba šesť komfortných hotelov. V Obergurgli zase panuje dopravný kľud a v noci je jazda dopravnými prostriedkami úplne zakázaná. V obidvoch obciach je možné zísť na lyžiach až k ubytovaciemu zariadeniu. Pohľad na nádhernú panorámu okolitého sveta ľadovcov a trojtisícoviek Vám pripraví nezabudnuteľné momenty. Obergurgl je nielen najvyššie položenou dedinou v Rakúsku, ale vďaka svojej priaznivej polohe je jeho lyžiarska oblasť pokladaná za jednu z oblastí s najvyššou istotou snehu v Alpách. Nechajte sa uniesť do sveta nenútenej a príjemnej atmosféry a tešte sa na večery plné tradície na lyžiarskych chatkách a na après ski.

Ötztal

Máloktoré údolie v Alpách môže svojim hosťom ponúknuť taký veľký výber ako Ötztal v Tirolsku. Množstvo zjazdoviek všetkých stupňov obtiažnosti, najmodernejšie lanovky a vleky, pestré spektrum bežkárskych tratí a 250 „trojtisícoviek“ v celých Ötztalských Alpách – každý si tu príde na svoje. Za zmienku stoja aj mnohé turistické trasy vedúce opustenou zimnou krajinou a útulné horské chatky. Kto sa aj večer rád zabáva má možnosť navštíviť niektoré z mnohých diskoték či barov, prípadne ísť si zasánkovať alebo využiť možnosť nočného lyžovania. Tajomné dedinky zahalené do krásy zimnej krajiny, najvýznamnejšie lyžiarske strediská a v neposlednom rade Aqua Dome v Längenfelde poskytujúci priestor na zotavenie a relaxáciu – na tomto mieste Vám bude splnené každé želanie!

Doprava Obergurgl - Hochgurgl

  • Železnica: Ötztal (cca 55 km), Innsbruck (cca 100 km)
  • Letecká doprava: Innsbruck (cca 100 km), Friedrichshafen (cca 225 km), Mníchov (cca 255 km), Salzburg (cca 280 km)

Ubytovanie Obergurgl - Hochgurgl

Hľadať…

: Lyžovačka Obergurgl - Hochgurgl

Momentálne nie sú k dispozícii žiadne ponuky.

Bezpečná objednávka so SnowTrex výhodami

Loading...
StickyNewsletter