Hodnotenie zákazníkov

Obervellach

55 Počet hodnotení:

89 % Miera odporúčaní:

Stredisko 8,3
Lyžiarska oblasť 8,1
Informácie o lyžiarskom stredisku
Ľadovec Mölltal
Najvyšší bod: 3 122 m
Najnižší bod: 2 108 m
Výška dediny: 632 m
Vlekov celkom: 9
Kotvové vleky: 2
Sedačkové lanovky: 5
Kabínkové lanovky: 2
Zjazdoviek celkom: 17,4 km
Zjazdovky:
5,2 km
Zjazdovky:
7,2 km
Zjazdovky:
5 km
Lyžiarske trasy: 6 km

Lyžovačka Obervellach – dedinka so "zlatou" minulosťou!

Obervellach

Obkolesená vrcholkami hôr, hradmi a zámkami, leží dedinka Obervellach v centre Korutánska, v údolí Mölltal. V minulosti tu hrala významnú úlohu ťažba zlata, striebra aj medi, o čom ešte dnes svedčia mnohé historické budovy. Za posledné roky sa však do popredia dostal turizmus, Obervellach sa stal obľúbeným cieľom milovníkov prírody a nadšencov rôznych športov. Dedinka ponúka priamy vstup do Národného parku Vysoké Taury, k dvom pestrým lyžiarskym strediskám, pričom je aj ideálnym východiskovým bodom pre bežecké lyžovanie. So skibusom sa dá pohodlne dostať v priebehu 25 až 30 minút do jediného ľadovcového lyžiarskeho strediska Korutánska - Mölltaler Gletscher a k stredisku Ankogel (prevádzková doba podľa miestneho cestovného poriadku). Zaujímavosťou je aj to, že patrí medzi jediné miesto v Rakúsku, kde sa konajú odtučňovacie programy pomenované podľa doktora Schrotha. Tu na vás čakajú skutočne pestrý voľnočasový program!

Mölltaler Gletscher

"100 percent slnka, snehu a lyžiarskych radovánok". Úspech a popularita vrchov v Korutánsku - ľadovca Mölltaler Gletscher a vrchu Ankogel sú ľahko pochopiteľné. S nadmorskou výškou 3 122 m n m patrí ľadovec Mölltal k lyžiarskym strediskám s najväčšou istotou snehu. Južná strana Álp je, štatistickým výskumom podložené, tou najslnečnejšou oblasťou Rakúska. Nádherný panoramatický výhľad na asi 30 trojtisícoviek Vysokých Taur je v takomto prevedení v Rakúsku skutočne jedinečný. „Mölli“ ako je láskyplne nazývaný jediný ľadovec Korutánska, láka už od konca septembra tým najjemnejším prašanom!

Na ľadovci Mölltaler Gletscher a v blízkosti položenom Ankogel na Vás čaká skoro 30 km zjazdoviek s istotou snehu. Ankogel sa pýši širokými zjazdovkami, na ktorých sa vybláznia najmä pôžitkárski lyžiari a snowboarderi. Veľké plus pre Mölli a Ankogel – žiadne dlhé čakanie na lanovky a vleky, žiadne preplnené zjazdovky, jednoducho pohodová dovolenka! V obidvoch strediskách zažijete na vlastnej koži, čo znamená korutánska pohoda, osviežujúca zmes pohostinnosti a úplného pokoja. Veľkú porciu zábavy prinesie zaiste aj korčuľovanie či sánkovanie. Absolútnym pôžitkom po športových aktivitách alebo namiesto nich je návšteva kúpeľov Tauern-Bad.

Doprava Obervellach

  • Železnica: Mallnitz (cca 8 km), Spittal an der Drau (cca 30 km)
  • Letecká doprava: Klagenfurt (cca 110 km), Salzburg (cca 170 km), Innsbruck (cca 225 km)

Ubytovanie Obervellach

Hľadať…

: Lyžovačka Obervellach

Momentálne nie sú k dispozícii žiadne ponuky.

Bezpečná objednávka so SnowTrex výhodami

Loading...
StickyNewsletter