Poradca stredísk
Nájdite lyžiarske stredisko, ktoré je ideálne pre Vás!
  1. Jednoducho zvoľte, čo je pre Vás dôležité.
  2. Na základe Vami zadaných údajov, Vám navrhujeme miesta, ktoré sú pre Vás optimálnymi lyžiarskymi strediskami.
Informácie o lyžiarskom stredisku
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné
Lyžiarske stredisko vhodné najmä pre
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Ostatné
nedôležité
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Údaje o zájazde
ľubovoľné
Váš výber
Veľkosť: ľubovoľné Začiatočníci: nedôležité Snowpark: nedôležité dĺžka: podľa zadania
Najvyšší bod v stredisku: ľubovoľné Skúsení a freerideri: nedôležité Vleky a lanovky: nedôležité Krajina: ľubovoľné
Bežkárske trate-km: ľubovoľné Hodnotenie zákazníkov: ľubovoľné Cena na osobu: ľubovoľné
Rodina a deti: nedôležité Après ski: nedôležité termín : ľubovoľné
Došlo k chybe. Prosím, skontrolujte zadané údaje a skúste to znova. Pri vyhľadávaní sa vyskytla chyba.
Hodnotenie zákazníkov

St. Georgen ob Murau

27 Počet hodnotení:

96 % Hodnota odporúčaní:

Stredisko 8,0
Lyžiarska oblasť 8,4
Informácie o lyžiarskom stredisku
Kreischberg & Lachtal
Najvyšší bod: 2 222 m
Najnižší bod: 868 m
Výška dediny: 864 m
Vlekov celkom: 24
Kotvové vleky: 15
Sedačkové lanovky: 6
Kabínkové lanovky: 3
Zjazdoviek celkom: 67 km
Zjazdovky:
24 km
Zjazdovky:
32 km
Zjazdovky:
11 km
Lyžiarske trasy: 10 km

Lyžiarske stredisko Kreischberg & Lachtal

Lyžiarske stredisko Kreischberg & Lachtal

Lyžovať a snowbordovať podľa chuti môžete celkovo na 67 km zjazdoviek v dvoch najväčších lyžiarskych strediskách Štajerska - a to iba s jedným skipasom! So skipasom 2-v-1 pre lyžiarske strediská Kreischberg a Lachtal je to možné. Nezáleží na tom, či ste rekreační lyžiari, tí, ktorí milujú zmenu, prašanoví fanúšikovia alebo freestyleri, každý si tu niečo nájde.

Viackrát vyznamenané lyžiarske stredisko Kreischberg zahŕňa 42 km zjazdoviek a siaha až na Kreischberg (2 002 m n. m.) a Rosenkranzhöhe (2 118 m n. m.). Premáva tu okrem iného nová 10-miestna lanovka, ktorá zavezie hostí na široké svahy s panoramatickým výhľadom. S jedným rýchlym úsekom a závodným úsekom boduje Kreischberg u tých, ktorí si chcú zmerať svoje sily a milujú nové výzvy. Po tom, ako sa v posledných rokoch rozšírilo umelé zasnežovanie je možné zasnežiť až 90 % strediska, vďaka čomu je tu záruka snehu.

Vďaka rôznym zariadeniam pre deti, ktoré sú napr. v krajine "Yabba-Dabba-Doo-Land", ktorá sa bude páčiť Flinstone fanúšikom, "Dino-Parku" alebo "KreiSchi Safari" je toto stredisko vhodné pre rodiny s deťmi. O tých najmenších bude postarané v detskej krajine s vlnami, tubingovým úsekom, trampolínou a opatrovaním detí, ako aj lyžiarskou škôlkou a školou.

Športovým vrcholom a taktiež aj znakom regiónu je "Snowpark Kreischberg". Pre freestylistov je dobre známy. Freestylový areál leží vo výške 1 900 m n. m. pri vleku Sunshine a má k dispozícií medium a začiatočnícku line. Malá halfpipe od začiatku freestyle scény na Kreischbergu je tiež integrovaná do Snowparku Kreischberg.

Ďalších 25 km zjazdoviek na vás čaká v blízkom Lachtale. Udržiavané zjazdovky a Eldorado pre freeriderov s najjemnejšími off piste - svahmi na vás už čakajú. Prašanoví fanúšikovia majú k dispozícií 10 km dodatočných lyžiarskych túr. Veľkí môžu využiť prírodné jumps a najmenší sa môžu vyblázniť v "Kinder-Lachtal". Stredisko Hoher Zinken (2 222 m n. m.) má k dispozícií zázračný koberec, teddy-lanovku, mini-slalom, pestré parcour figúry, vlnitú dráhu a hľadanie pokladov pre deti.

Kto miluje zmenu, tomu odporúčame Super Ski Card. Tento skipas platí napr. tiež v stredisku Wilder Kaiser - Brixental, Schneewinkel, v regióne Dachstein West, Zell am See - Kaprun. S týmto skipasom môžete zažiť neobmedzené potešenie z lyžovania na 2 794 km zjazdoviek v 25 strediskách v Salzbursku a v Tirolsku!
K zväčšeniu kliknite na plán zjazdoviek.

Après ski St. Georgen ob Murau

Lyžiarske stredisko Kreischberg ponúka celkovo dvanásť útulných chát a barov pre telesnú pohodu. Špeciálny výhľad Vám ponúka reštaurácia Panoramaschirm vo výške 2 002 m n. m. s 360° panoramatickým výhľadom na okolitú horskú krajinu. Na jedálnom lístku nájdete lahodné štajerské špeciality.

U mladých i starších je obľúbený napr. moderný lokál "Schluckspecht", ale existuje aj niekoľko spôsobov, ako ukončiť denné lyžovanie v samotnom údolí, napr. v "Einkehrschwungu" alebo v "Kastanienbare".

Sánkarská dráha Kreischberg, ktorá je dlhá cca 1,2 km poskytuje nadšenie predovšetkým pre najmenších. Jedenkrát týždenne trvá sánkovanie až do večerných hodín.

Na vrchole Kreischbergu sa nachádzajú aj dva nové turistické chodníky, ktoré začínajú na hornej stanici 6-miestnej kabínovej lanovky Kreischberg: Kreischberg See Runde je pokojná hodinová prechádzka okolo Kreischberg Speichersee, srdca zasnežovania. "Zirbenský chodník" vedie cez borovicový les do spodnej stanice Rosenkranzkých vlekov. Táto prechádzka trvá cca 2 hodiny.

Okrem toho sa nachádza v údolí niekoľko ďalších rekreačných možností. Pre milovníkov vody a fanúšikov saunovania krytý bazén Murau a dobrodruhovia sa môžu odvážiť na tandemový let.

Snowpark: Snowpark Kreischberg St. Georgen ob Murau

Po úspešných Majstrovstvách sveta v snowboardingu v roku 2003 bol Kreisberg aj v roku 2015 miestom konania Majstrovstiev sveta FIS. Prvýkrát sa tak konali "dvojité MS", v snowboardingu a v lyžovaní freestyle.

Profesionáli z QParks odviedli v snowparku Kreischberg skvelú prácu. Dobre navrhnutý park sa nachádza vo výške 1 900 m n. m. pri vleku Sunshine a ponúka všetko, po čom túži srdce freestylera. To je možné vidieť aj pri beginner line. Tu sa môžu začiatočníci cvičiť na troch skokoch, wave run jump a viacerých butter boxoch. Medium line pozostáva z 11 prekážok od rails cez boxy až po skoky a malú u-rampu na začiatku freestyle scény v Kreischbergu, ktorá bola zakomponovaná do parku. Preto tu nič nebráni skvelým trikom, adrenalínovým skokom a predovšetkým dobrej zábave.
Pre zväčšenie kliknite na plán snowparku.

Lyžiarske stredisko Kreischberg & Lachtal nie je to správne? Potom sa pozrite tu: lyžiarske strediská Rakúsko

Výsledky testov od expertov Kreischberg & Lachtal

Výsledok testu Kreischberg & Lachtal sa skladá z nasledujúcich kategórií: top hodnotiace kritériá, hodnotiace kritériá pre zaujímavosti a ďalšie hodnotiace kritériá, ktoré svojou hodnotou majú vplyv na celkový výsledok.

Výsledná známka v teste

(3,9 z 5 hviezdičiek)

Top hodnotiace kritériá
Tieto hodnotenia sa vo výsledku prejaví dvakrát

Vleky a lanovky
Istota snehu

Hodnotiace kritériá pre zvláštne záujmy

Rodiny & deti
Začiatočníci
Experti & freerideri
Snowparky
Bežecké lyžovanie & trate

Ďalšie hodnotiace kritéria

Après ski
Orientácia (plán zjazdoviek, informačné tabule & značenie)
Horské reštaurácie, chaty & gastronómia
Príjazd & možnosti parkovania

Ubytovanie St. Georgen ob Murau

Hľadať…

: Lyžiarske stredisko St. Georgen ob Murau

Momentálne nie sú k dispozícii žiadne ponuky.