Poradca stredísk
Nájdite lyžiarske stredisko, ktoré je ideálne pre Vás!
  1. Jednoducho zvoľte, čo je pre Vás dôležité.
  2. Na základe Vami zadaných údajov, Vám navrhujeme miesta, ktoré sú pre Vás optimálnymi lyžiarskymi strediskami.
Informácie o lyžiarskom stredisku
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné
Lyžiarske stredisko vhodné najmä pre
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Ostatné
nedôležité
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Údaje o zájazde
ľubovoľné
Váš výber
Veľkosť: ľubovoľné Začiatočníci: nedôležité Snowpark: nedôležité dĺžka: podľa zadania
Najvyšší bod v stredisku: ľubovoľné Skúsení a freerideri: nedôležité Vleky a lanovky: nedôležité Krajina: ľubovoľné
Bežkárske trate-km: ľubovoľné Hodnotenie zákazníkov: ľubovoľné Cena na osobu: ľubovoľné
Rodina a deti: nedôležité Après ski: nedôležité termín : ľubovoľné
Došlo k chybe. Prosím, skontrolujte zadané údaje a skúste to znova. Pri vyhľadávaní sa vyskytla chyba.
Ocenenie
Hodnotenie zákazníkov

Waidring (Steinplatte)

161 Počet hodnotení:

97 % Hodnota odporúčaní:

Stredisko 8,6
Lyžiarska oblasť 8,7
Informácie o lyžiarskom stredisku
3 Länder Freizeit-Arena
Najvyšší bod: 1 806 m
Najnižší bod: 640 m
Výška dediny: 778 m
Vlekov celkom: 62
Kotvové vleky: 34
Sedačkové lanovky: 20
Kabínkové lanovky: 8
Zjazdoviek celkom: 171 km
Zjazdovky:
80 km
Zjazdovky:
77 km
Zjazdovky:
14 km

Lyžiarske stredisko 3 Länder Freizeit-Arena

Lyžiarske stredisko 3 Länder Freizeit-Arena

Skipas "3 Länder Freizeit-Arena" Vám umožní použitie dokopy 171 km zjazdoviek a 61 vlekov. Okrem Steinplatte Waidring, Winklmoosalm - Reit im Winkl máte k dispozícii aj strediská St. Johann in Tirol/Oberndorf, Erpfendorf, Pillersee/Buchensteinwand, Kirchdorf ako aj vleky Heutal Unken a lanovka Lofer/Almwelt.

Domáce lyžiarske stredisko Waidring sa volá „Steinplatte-Winklmoosalm“ a nájdete ho v nadmorskej výške 740 m až 1 860 m. Nádherný panoramatický výhľad tu budete mať skoro zo všadiaľ! Od roku 2014 je tu moderná šesťsedačková sedačková lanovka Kammerkör s krytom proti nepriaznivému počasiu a vyhrievaním, ktorá nahradila starú trojsedačkovú sedačku.

Steinplatte si získa srdce všetkých lyžiarov, sú tu totiž perfektne upravované a široké zjazdovky s celkovou dĺžkou 42 km, moderné sedačkové a kabínkové lanovky a funpark. Parádne snehové podmienky idú ruka v ruke so slnečnými lúčmi. Lyžiarsky región na hraniciach Tirolska, Salzburska a Bavorska sa nachádza vo výšine, čo je dobrým predpokladom pre skvelú kvalitu zjazdoviek a kopec snehu. Čo sa týka zjazdoviek, tak prevažujú najmä tie jednoduché a stredne ťažké. Na strmých svahoch si na Steinplatte však prídu na svoje aj skúsení lyžiari.

Vyplatia sa aj výlety do okolitých areálov. Napr. do rodinného lyžiarskeho strediska Buchsteinwand. Kto je po lyžiarskej stránke nenásytný, tomu doporučujeme rozšírenie skipasu na skipas „Super Ski Card“ (viď lyžiarsky región). Ten je platný v areálech Wilder Kaiser - Brixental a Ski Juwel (Alpbachtal a Wildschönau). Celkom je reč o 22 lyžiarskych regiónoch v Tirolsku a Salzbursku, v konkrétnych číslach to znamená viac ako 938 vlekov a lanoviek a viac ako 2 750 km zjazdoviek.
K zväčšeniu kliknite na plán zjazdoviek.

Večerné lyžovanie Waidring (Steinplatte)

Viacero lyžiarskych stredísk v Rakúsku otvára svoje zjazdovky aj večer po dennej prevádzkovej dobe pre nočné lyžovanie. Taktiež v stredisku s možnosťou nočného lyžovania: 3 Länder Freizeit-Arena môžete využiť ponuku nočného lyžovania. V okolí Waidringu sa nachádza najbližšie položená nočná zjazdovka v St. Johann v Tirolsku. Tu je v prevádzke každú stredu pre nočné lyžovanie dvojmiestny sedačkový vlek Hochfeld I od 19:00 hod. do 21:30 hod. Na cca 1,5 km dlhej osvetlenej zjazdovke "Rueppenhang" si môžu zimní športovci užiť nočné lyžovanie až do 22:00 hod. Nočné sánkarskú zjazdovku dosiahnete pomocou trojmiestneho sedačkového vleku Hochfeld II. Lístky na vleky pre nočné lyžovanie nie sú zahrnuté v klasickom skipase. Preto je potrebné zakúpiť si ich na mieste.

Après ski Waidring (Steinplatte)

Waidring má má aj mimo zjazdovky čo ponúknuť. Rôzne après ski bary, ako je napríklad tradičný vonkajší bar „Hausbar-Schirmbar“, a útulné horské chatky pozývajú k pohodovému posedeniu po aktívnom dni na lyžiach. Obľúbený podnik je taktiež „Zardini's“ pri dolnej stanici lanovky. Kto nemá rád hluk a zhon, ten sa môže nechať rozmaznávať rôznymi mňamkami v miestnych reštauráciách.

Deti budú celé bez seba, ak sa dozvedia o 2 km dlhej a osvetlenej sánkarskej dráhe v Oberweissbachu. Na nafukovacích sánkach môžete kopec prekonať na Brandtnerhofu. Prechádzky milujúci návštevníci budú nadšení zo stokilometrovej siete turistických cestičiek, ktoré môžete prepátrať dokiaľ vám len sily stačia - potom jednoducho sadnete na konské záprahy a môžete sa nechať kochať čarovnou zasneženou krajinou priamo v sedle.

Ďalej si môžete urobiť výlet do aquaparku v St. Ulrichu alebo vo Fieberbrunne. Za návštevu stojí aj jaskyňa „Lamprechtshöhle“ vo Weißbachu, jedna z najväčších v celej Európe.

Snowpark: Waidring (Steinplatte)

„Snowpark Steinplatte“ ponúka tri rôzne terény, ktoré sa vyrovnajú úrovni každého jazdca. Pokiaľ sa odhodláte navštíviť funpark po prvýkrát, nie je nad čím premýšľať! Na beginner line budete mať perfektnú možnosť sa s jednotlivými elementami zoznámiť a zlepšovať svoju techniku. Svoje prvé freestylové krôčiky si môžete vyskúšať na dancefloore, elephant boxe, wax boxe, flat/down boxe a na butter boxe. Nechýba ani mushroom jib a ďalšie kreatívne elementy.

Zdá se vám to príliš nudné? Však tu nemusíte ostať a prejsť na medium alebo advanced line! Wallride spine s dĺžkou 3 m, pickniker s dĺžkou 6 m, rôzne bedne a skokanky s dĺžkou 7 až 11 m - to znie v ušiach skúseného jazdca určite lákavo. Pre profíkov tu je signature jib s vybranými elementami pre jibbing, ako je industry pipe, tubes a wallride.
Pre zväčšenie kliknite na plán snowparku.

Lyžiarske stredisko 3 Länder Freizeit-Arena nie je to správne? Potom sa pozrite tu: lyžiarske strediská Rakúsko

Výsledky testov od expertov 3 Länder Freizeit-Arena

Výsledok testu 3 Länder Freizeit-Arena sa skladá z nasledujúcich kategórií: top hodnotiace kritériá, hodnotiace kritériá pre zaujímavosti a ďalšie hodnotiace kritériá, ktoré svojou hodnotou majú vplyv na celkový výsledok.

Výsledná známka v teste

(4 z 5 hviezdičiek)

Top hodnotiace kritériá
Tieto hodnotenia sa vo výsledku prejaví dvakrát

Vleky a lanovky
Istota snehu

Hodnotiace kritériá pre zvláštne záujmy

Rodiny & deti
Začiatočníci
Experti & freerideri
Snowparky
Bežecké lyžovanie & trate

Ďalšie hodnotiace kritéria

Après ski
Orientácia (plán zjazdoviek, informačné tabule & značenie)
Horské reštaurácie, chaty & gastronómia
Príjazd & možnosti parkovania

Ubytovanie Waidring (Steinplatte)

Hľadať…

: Lyžiarske stredisko Waidring (Steinplatte)

Momentálne nie sú k dispozícii žiadne ponuky.

Bezpečná objednávka so SnowTrex výhodami