Poradca stredísk
Nájdite lyžiarske stredisko, ktoré je ideálne pre Vás!
  1. Jednoducho zvoľte, čo je pre Vás dôležité.
  2. Na základe Vami zadaných údajov, Vám navrhujeme miesta, ktoré sú pre Vás optimálnymi lyžiarskymi strediskami.
Informácie o lyžiarskom stredisku
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné
Lyžiarske stredisko vhodné najmä pre
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Ostatné
nedôležité
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Údaje o zájazde
ľubovoľné
Váš výber
Veľkosť: ľubovoľné Začiatočníci : nedôležité Snowpark : nedôležité dĺžka:
Najvyšší bod v stredisku: ľubovoľné Skúsení a freerideri : nedôležité Vleky a lanovky : nedôležité Krajina : ľubovoľné
Bežkárske trate-km : ľubovoľné Hodnotenie zákazníkov : ľubovoľné Cena na osobu : ľubovoľné
Rodina a deti : nedôležité Après ski : nedôležité termín: ľubovoľné
Došlo k chybe. Prosím, skontrolujte zadané údaje a skúste to znova. Pri vyhľadávaní sa vyskytla chyba.

Lyžiarske strediská Španielsko

Lyžiarske strediská Španielsko

Najmodernejšia infraštruktúra a veľmi rozmanitá ponuka charakterizuje lyžiarske oblasti Španielska. V priebehu posledných rokov investovala krajina práve do lyžiarskych oblastí a tým sa postarala o to, že tieto sú dnes schopné splniť priania snáď každému lyžiarovi, či už začiatočníkom, pokročilým alebo zástancom freestyle jazdy. Na výber tu máte hneď dve pohoria – Pyreneje a Sierra Nevada, disponujúca najjužnejšie položenou lyžiarskou oblasťou v Európe.
Najmodernejšia lyžiarska oblasť Španielska je Formigal v Pyrenejach, ktorej výstavba ešte nie je uzavretá. U fanúšikov zimných športov zaboduje aj svojou veľkosťou so 113,7 km zjazdoviek, novým snowparkom, boardercrossom a mnohými lyžiarskymi chatkami a reštauráciami.
Lyžiarska oblasť Baqueira-Beret so 103,9 km zjazdoviek bola rovnako ako Formigal za posledné roky výrazne rozšírená. Oblasť sa rozprestiera v nadmorskej výške medzi 1.500 a 2.510 m s výškovým rozdielom 1.000 m a je preto jednou z najobľúbenejších v krajine. Vďaka svojej polohe smerom k Atlantiku ponúka táto oblasť vysokú istotu snehu a láka aj milovníkov jazdy v hlbokom snehu, ktorí si vďaka jej veľkosti môžu vychutnávať úžasné svahy mimo upravovaných zjazdoviek.
Sierra Nevada má zase k dispozícii najjužnejšie položenú lyžiarsku oblasť Európy s 86,9 km rozmanitých zjazdoviek. V roku 1996 sa tu konali majstrovstvá sveta v lyžovaní. Za dobrej viditeľnosti máte z najvyššieho bodu v nadmorskej výške 3.828 m panoramatický výhľad až na stredomorské pobrežie a niekedy dokonca až do Maroka!

Après ski Španielsko

Skvelá zábava a ponuka rôznych športových aktivít čakajú v Pyrenejach ako aj v Sierra Nevade na všetkých tých, ktorí sa po úspešnom dni na lyžiach túžia trochu odreagovať pri après ski. Zatiaľ čo sa après ski v Pyrenejach nesie skôr v pokojnejšom a rodinnom duchu, nočný život v Sierra Nevade je o niečo vášnivejší. V nespočetných puboch, baroch a diskotékách sa tu s poriadnou dávkou španielskeho temperamentu oslavuje až do bieleho rána. Samozrejme sú tu k dispozícii aj pokojnejšie après ski aktivity. Jedna z možností je výlet do Granady, ktorá leží od lyžiarskeho centra v Sierra Nevade len 38 km a ponúka množstvo kultúrnych zaujímavostí ako aj možnosti nakupovania. Vo všetkých španielskych lyžiarskych strediskách nájdete širokú škálu športových aktivít, akými sú napríklad jazda na snežnom skútri, ľadové korčuľovanie či prechádzky na snežniciach. Pri pomyslení na španielske jedlo a pitie sa každému určite vybavia tapas, sherry, šunka, olivový olej alebo paella. Španielska kuchyňa je skutočne veľmi pestrá a od regiónu k regiónu aj veľmi rozdielna. V lyžiarskych strediskách nájdete teda reštaurácie, ktoré práve túto rozmanitosť ponúkajú a zasýtia svojimi špecialitami každého hosťa.

Výletné ciele Španielsko

Kultúru na Iberskom polostrove výrazne ovplyvnilo množstvo ľudí rôzneho pôvodu a z najrôznejších epoch. Predovšetkým nadvláda Maurov zanechala svoje stopy na španielskej architektúre a spôsobe stavania. Tento vplyv je dnes možné obdivovať napríklad v andalúzskom paláci Alhambra. Španielsko je okrem toho veľmi nábožensky založená krajina a rímsko-katolícke vierovyznanie je hlboko zakotvené v tradíciách krajiny. Samozrejme nesmieme zabudnúť na flamenco, najväčšie hudobné dedičstvo Španielska a podstatnú časť tunajšej kultúry, pričom za jeho kolísku je považované južné Španielsko. Vyjadrenie pôvabu, statočnosti a krásy predstavujú španielske býčie zápasy, ktoré sa u cudzincov často stretávajú s nepochopením. Neporovnateľnú a jedinečnú cestu dejinami Španielska ponúka známa Jakubova cesta vedúca z Pyrenejí cez severné Španielsko až do Santiaga de Compostela.