Hodnotenie zákazníkov

Engelberg

255 Počet hodnotení:

94 % Miera odporúčaní:

Stredisko 8,9
Lyžiarska oblasť 8,4

Lyžiarske stredisko Engelberg-Titlis

Informácie o lyžiarskom stredisku
Najvyšší bod: 3 020 m Kabínkové lanovky: 9
Najnižší bod: 1 003 m Zjazdoviek celkom: 82 km
Výška dediny: 1 015 m
Zjazdovky:
23 km
Vlekov celkom: 29
Zjazdovky:
47 km
Kotvové vleky: 13
Zjazdovky:
12 km
Sedačkové lanovky: 7 Lyžiarske trasy: 3 km

Lyžiarske stredisko Engelberg-Titlis

Vďaka zlúčeniu lyžiarskych stredísk Titlis-Trübsee-Jochpass, Brunni a Fürenalp je Vám so skipasom "Engelberg-Titlis"k dispozícií celkom 82 km zjazdoviek vo výške od 1 0000 do 3 020 m. 26 vlekov a lanoviek - vrátane prvej otočnej lanovky Rotairbahn sa postarajú o bezproblémový vstup do raja zimných športov.

Na úpätí Titlisu, jediného ľadovca v oblasti, pozývajú rozmanité zjazdovky lyžiarov a snowboardistov k nezabudnuteľnému dňu na zjazdovkách, ktorý ešte dotvorí dych berúci výhľad na okolie.

Ideálne podmienky pre rodiny s deťmi ponúka areál Brunni, kde sa nachádza škola lyžovania pre deti a jednoduché až stredne ťažké zjazdovky. V prípade najdlhšej zjazdovky Titlis-Engelberg budete musieť zdolať 12 km a 2 000 m výškového prevýšenia. Zdatní lyžiari si prídu na svoje na zjazdovke Schonegg-Engelberg alebo na svahu Titlis-Stand, na ktorom musíte prekonať výšku 584 m a dĺžku 2 km.

Aj freestylisti tu majú rôzne možnosti, napr. na svahu "Laub" so sklonom 45 stupňov. Snowboardisti si tu tiež prídu na svoje, môžu si vybrať medzi možnosťami pre freeriding v Engelbergu, dolnú stanicu Jochstock Xpress s rôznymi raily, skokmi alebo Obstacle parkom na priesmyku Jochpass. Tu si užije každý snowboardista.
Plán zjazdoviek Engelberg-Titlis
K zväčšeniu kliknite na plán zjazdoviek.

Večerné lyžovanie Engelberg

V lyžiarskom stredisku Engelberg-Titlis je možné si zábavu na lyžiach predĺžiť do večerných hodín vďaka malému a príjemnému stredisku s možnosťou nočného lyžovania. Samotné lyžovanie v noci tu nezabúda ani na ekologický aspekt. Osvetľovacia technika ako prvá vo Švajčiarsku používa LED žiarovky. Šetrí to nielen energiu, ale poskytuje obzvlášť svetlé osvetlenie. Večerné lyžovanie sa koná piatky a soboty od 18:00 do 21:00 hod. na zjazdovke nočného lyžovania pri Klostermatte, v dolnej časti Brunni-Alm. Zjazd leží na okrai Engelsbergu a je obsluhovaný tanierovým vlekom. V priebehu predĺženej prevádzky ponúka rodinná reštaurácia "OX" v dolnej stanici v rámci Burger Night do 21:30 hod. teplé jedlá. Lyžiarske školy Engelberg ponúkajú záujemcom dokonca súkromné hodiny v rámci večerného lyžovania.

Lyžovanie v noci je bezplatné pre držiteľov viacdenného, sezónneho alebo ročného skipasu. Večerné vstupenky je možné zakúpiť tiež na mieste.

Après ski Engelberg

Milovníci après-ski sú v Engelbergu na tom správnom mieste. Každú zimu sa tu konajú tie najlepšie après-ski párty v celom Švajčiarsku. Už od 15:00 hod. Vás v údolnej stanici lanovky Titlis budú v "chalete" zabávať DJ a rôzne živé vystúpenia, ktoré sa Vám postarajú o zábavu. Neskôr sa môžete odobrať do "Yucatanu", ktorý patrí k najobľúbenejším après-ski barom v stredisku a vychutnať si tu skvelú atmosféru.

Romantické večery si môžete vychutnať na "Brunnihütte", kde si môžete užiť príjemný večer a pochutnať si na tradičnom fondue. Ak chcete stráviť svoje après-ski o niečo pokojnejšie, môžete si okrem iného vyjsť na prechádzku na snežniciach, pešiu túru po malebnej krajine alebo využiť dve sánkarské dráhy.

Milovníkov športu tu čaká pestrý program, ktorý začína korčuľovaním a pokračuje cez curling až po paragliding.

Obzvlášť znamenitý zážitok ponúka snowXpark Engelberg vo výške 1 800 m: s eSnowmibilom sa môžete vydať na okrúhly parcour, ktorý zaručuje zábavu pre celú rodinu.

Snowpark: Untertrübsee Engelberg

Ako jedno z najväčších lyžiarskych stredísk v strednom Švajčiarsku je oblasť Engelbert-Tiltis nielen krásnym strediskom zimných športov, ale aj skutočnou Mekkou pre všetkých ambicióznych lyžiarov a snowboasrdistov. Nezabudnuteľný čas tu strávia predovšetkým tí pokročilí a skúsenejší.

Okrem skvelej povesti pre freeriderov, disponuje Engelberg aj snowparkom v Untertrübsee, ktorý je vhodný pre začiatočníkov. Malý snowpark ponúka easy-line so skokmi, raily, boxami a vlnami. Profíci sa môžu vyblázniť na Air2Bag. 15x15 veľký skokanský vankúš sa nachádza pri údolnej stanici lanovky Jochstock.

Aby bolo možné ponúknuť maximálnu bezpečnosť napriek rizikám, musí sa každý pred svojím prvým skokom prihlásiť v zjazdovkovom service SOS Jochpass, aby im mohla byť prípadne v núdzi poskytnutá okamžitá profesionálna pomoc. Oceníte let vo vysokej nadmorskej výške s bezpečným pristátím? Potom ste tu na správnom mieste.

Lyžiarske stredisko Engelberg-Titlis nie je to správne? Potom sa pozrite tu: lyžiarske strediská Švajčiarsko

Výsledky testov od expertov Engelberg-Titlis

Výsledok testu Engelberg-Titlis sa skladá z nasledujúcich kategórií: top hodnotiace kritériá, hodnotiace kritériá pre zaujímavosti a ďalšie hodnotiace kritériá, ktoré svojou hodnotou majú vplyv na celkový výsledok.

Výsledná známka v teste

(4 z 5 hviezdičiek)

Top hodnotiace kritériá
Tieto hodnotenia sa vo výsledku prejaví dvakrát

Vleky a lanovky
Istota snehu

Hodnotiace kritériá pre zvláštne záujmy

Rodiny & deti
Začiatočníci
Experti & freerideri
Snowparky
Bežecké lyžovanie & trate

Ďalšie hodnotiace kritéria

Après ski
Orientácia (plán zjazdoviek, informačné tabule & značenie)
Horské reštaurácie, chaty & gastronómia
Príjazd & možnosti parkovania

Ubytovanie Engelberg

Hľadať…

: Lyžiarske stredisko Engelberg

Momentálne nie sú k dispozícii žiadne ponuky.

Bezpečná objednávka so SnowTrex výhodami

Loading...
StickyNewsletter