Hodnotenie zákazníkov

Mürren

14 Počet hodnotení:

92 % Miera odporúčaní:

Stredisko 8,9
Lyžiarska oblasť 8,6
Informácie o lyžiarskom stredisku
Mürren-Schilthorn
Najvyšší bod: 2 970 m
Najnižší bod: 796 m
Výška dediny: 1 650 m
Vlekov celkom: 16
Kotvové vleky: 3
Sedačkové lanovky: 7
Kabínkové lanovky: 6
Zjazdoviek celkom: 51 km
Zjazdovky:
19 km
Zjazdovky:
23 km
Zjazdovky:
9 km
Lyžiarske trasy: 3 km

Lyžovačka Mürren – panoramatická dedina v regióne Jungfrau!

Mürren

Horská dedinka Mürren v Berner Oberland leží nad údolím Lauterbrunnen na náhornej plošine v nadmorskej výške 1 650 m, čím je najvyššie položenou trvalo obývanou osadou v kantóne Bern. Miesto sa vďaka svojej polohe vyznačuje úchvatným výhľadom, keďže priamo oproti skalnej terase vás víta známe pohorie Eiger, Mönch a Jungfrau. Na túto top lokalitu sa dostanete len lanovkou – z Lauterbrunnenu vlakom alebo gondolou a zo susedného mesta Stechelberg lanovkou Schilthorn.

Samotný Mürren je bez áut a keď sa dostanete na vrchol, môžete sa tu pohybovať iba pešo. Ale nebojte sa: vzdialenosti v Mürrene sú krátke. Osada Walser so svojimi klasickými chatami vyžaruje nefalšovaný šarm horskej dediny a hoci tu žije menej ako 500 miestnych obyvateľov, vládne tu čulý život na dedine s festivalmi a športovými podujatiami, ako je napríklad slávny zjazd Inferno.

Aktívni ľudia nájdu na Schilthorne okrem lyžovania aj množstvo voľnočasových aktivít. V alpskom športovom centre Mürren môžete napríklad športovať alebo relaxovať, korčuľovať na umelom klzisku pod holým nebom alebo spoznávať okolie na sánkarských dráhach a zimných turistických chodníkoch.

Jungfrau Region

Eiger, Mönch a Jungfrau sú symbolmi Jungfrau regiónu. Areál, ležiaci v srdci Berner Oberland sa rozprestiera od Interlanken po vrchol masívu Jungfrau a je obklopený dych vyrážajúcou horskou panorámou a priezračnými jazierkami, ktoré každoročne lákajú tisíce turistov. Región má niekoľko pokladov, k nim patrí napr. „Jungfrau-Aletsch-Bietschhorn“ s najdlhším vodným tokom v Alpách (22 km), ktorý patrí medzi pamiatky UNESCO. Rovnako ako aj slávna reštaurácia „Piz Gloria“ na Schilthorne (2 970 m), ktorá poslúžila ako kulisa pre film s Jamesom Bondom „V tajnej službe Jej veličenstva“. „Top of Europe“ je najdlhšia lanovka v Európe a nájdete ju vo výške 3 454 m.n.m. Jungfrau región je rajom pre všetkých zimných športovcov.

Doprava Mürren

  • Železnica: Stechelberg (cca. 6 km), Lauterbrunnen (cca 10 km)
  • Letecká doprava: Bern (cca 70 km), Zürich (cca 150 km), Ženeva (cca 195 km)

Ubytovanie Mürren

Hľadať…

: Lyžovačka Mürren

Momentálne nie sú k dispozícii žiadne ponuky.

Bezpečná objednávka so SnowTrex výhodami

Loading...
StickyNewsletter